İstanbul 8°C
23 Mart 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2 milyar TL’lik yatırımla GOPta yükselecek
17 Kasım 2017 Cuma 16:13

2 milyar TL’lik yatırımla GOP'ta yükselecek

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Ahes Misal İstanbul, 2 Milyar TL’lik yatırımla Gaziosmanpaşa’da yükselecek.

Süleyman Ekşi İnşaat, GOPAŞ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ortaklığı ile hayata geçirilecek olan ​Ahes Misal İstanbul projesi Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyor. Projede 2 bin 400 bağımsız birim, okul, cami, ofis, otel ve kültür merkezi bulunacak. 2 milyar TL yatırım bedeline sahip olan Ahes Misal İstanbul projesi karma konseptle inşa edilecek.  Alper Aksoy Mimarlık imzalı Ahes Misal İstanbul, Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı Bölgesi’nde 100 dönüm arsa alanı üzerinde 520 bin metrekare inşaat alanına sahip. Projede 2 bin 400 konut, 359 odalı otel, cadde dükkanları ve 20 bin metrekare ofis bloğu yer alıyor.

 

“Kentsel dönüşüm sadece eski yapıları yıkıp yenilerini yapmak değildir”

 

Zorlu Center bünyesindeki Raffles Istanbul’da yapılan basın toplantısına Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi, Mimar Alper Aksoy ve GOPAŞ Genel Müdürü Zeyyat Gümüş konuşmacı olarak katıldılar. Panelin açılış konuşmasını yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, kentsel dönüşümün sadece eski yapıları ykıp yenilerini yapmak olmadığını, bütüncül bir yaklaşımla hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Usta, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kentsel dönüşüm algısının toplumda, hatta bu işi yapanlar tarafından bile yanlış anlaşıldığını gördük. İdealimiz şehirlere yeni bir ruh kazandırmak. Bu kapsamda sosyal donatı alanlarını ve bisiklet yollarını önemsiyoruz.”

 

ahes-misal-gorsel.20171117161748.jpg

“İstanbul’un en büyük riskli alanını dönüştürüyoruz”

 

Gaziosmanpaşa Bölgesi’nin ölçek olarak İstanbul’un ilan edilen en büyük riskli alanı olma özelliğini taşıdığına dikkat çeken Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi,  ‘’Bu nedenle İstanbul’a örnek olacak bir model üzerinde çalışıyoruz. Tüm kentsel dönüşüm alanlarını kendi özel alanı içinde ele alan kapalı sistemler oluşturma anlayışını değiştirerek kent bütünü ve çevresi ile birlikte düşünülmüş planlar uyguluyoruz. Mevcut alanı ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri ile birlikte ele alıyor sadece bir zümreye ait olmayan tüm halkı kucaklayan bir dönüşüm gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Gaziosmanpaşa 2. derece deprem bölgesinde olmasına karşın, tüm hesapları Gaziosmanpaşa Belediyesi plan notları doğrultusunda 1. derece deprem bölgesine göre hazırladık. Proje bütünlüğünü sağlamak açısından proje çevresindeki yollar, caddeler ile 1000 kişilik ilkokul, 1000 kişilik kültür merkezi ve 1000 kişilik camiyi, sosyal sorumluluk kapsamında bedelsiz Gaziosmanpaşa ilçemize hibe ediyoruz” dedi.

 

Projenin tamamlanmasıyla yüzde 40 oranında prim yapacağını ifade eden Ekşi ‘’Gaziosmanpaşa, sahip olduğudönüşüm potansiyeli ve kentin ana ulaşım odaklarına çok yakın mesafede bulunması sebebiyle metropol ölçeğinde önemli bir ilçedir. Bu sebeple projenin teslim zamanında yüzde 40 prim yapmasını bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
8 / 22 °C
İzmir
9 / 19 °C
Antalya
12 / 23 °C
Adana
15 / 29 °C
Konya
7 / 24 °C