İstanbul 24°C
22 Ağustos 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2012DE HAFTADA İKİ MAĞAZA
20 Eylül 2011 Salı 07:38

2012'DE HAFTADA İKİ MAĞAZA

'2010'da 6.3 miyar TL olan ciromuz, bu yıl 5.7 milyar TL'ye inecek

Migros Genel Müdürü Özgür Tort, bu yıl Ülker Grubu'na sattıkları Şok'un 2010  cirosunun 1.2 milyar lira olduğunu belirterek, 'Şok'un satışından elde edilen 600 milyon lira kaynak ile Migros Grubu daha da büyüyecek. Süpermarkette liderliğimizi güçlendireceğiz. 2012'de 140-150 milyon TL yatırım yaparak, haftada 2 mağaza açacağız. 2012 sonunda 2010 ciromuz olan 6.3 milyar TL'ye ulaşmış olacağız'' dedi. Yeni açılacak 100 civarında mağazanın yarısının MMM, MM, Midi, Maxi, Macrocenter gibi büyük marketlerden, kalanının da küçük süpermarketlerden oluşacağını ifade eden Tort, 'M Migros, Mini Tansaş ve M-Jet'lere küçük süpermarket diyoruz. Mahalle aralarına girecek M-Jet isimli yeni konseptimizde 150 metrekarelik mağazalara, 3.200 kalem ürün sığdırdık' diye konuştu. Tort, Şok'un devrinden kaynaklanan bir yatırım süreci içinde olmadıklarının altını çizerek, 'M-Jet Şok'la kıyaslanmamalı. Bunun indirim mağazacılığıyla bağlantısı yok. Küçük bir süpermarket...'' diye ekledi.

Perakende yüzde 8-9 büyür
ÖZGÜR Tort, konjonktüre dair değerlendirmelerde de bulunarak, ''Yılın ikinci yarısında ciddi bir hız kesme olacağını düşünmüyorum. Türkiye ekonomisi önemli bir canlanma sürecinde. Gelecek dönem içinde hem iç talepteki canlanmanın, hem çevre coğrafyalardaki sıcak gelişmelerin perakendecilere önemli vazifeler düşüreceğini öngörüyorum. Önümüzdeki 4-5 ayda kritik olan girdi maliyetlerinde artışlar olacaktır. İç talepteki canlanmanın süreceğini düşünüyorum. Türkiye'de yılın genelinde organize gıda perakendede yüzde 8-9  büyüme öngörüyoruz' diye devam etti.

İlk yarıda ciroda yüzde 34 büyüdü
Migros markasında ''tarihi bir büyüme'' yakalandığını dile getiren Tort, Migros'un yılın ilk yarısında ciroda yüzde 34 oranında büyüdüğünü, Tansaş dönüşümünden sonra bu büyümenin önemli bir kısmının Anadolu'daki mağazalardan kaynaklandığını bildirdi.Tort, yurtiçinde 66 ilde toplam 701 mağazaları bulunduğunu  sözlerine ekledi

4.500 kişiye istihdam sağlayacak
MİGROS Grubu olarak 2010'da yüzde 11 büyüme gerçekleştirdiklerini, 2011 ve 2012'de de benzer şekilde büyüyeceklerini vurgulayan Tort, ''2011 için yaklaşık 5,7 milyar lira civarında bir hedef ciromuz var. Grup olarak önceliklerimizden biri de yeni istihdam yaratmak. 2010'da 6 bin kişiye yeni istihdam yarattık ve Şok dahil 23 bin kişilik bir aile olduk. Şok'un devri ile 5 bin 600 çalışanımızın istihdamı kaybolmayıp, bu arkadaşlarımız yeni ufuklara yol aldı. Önümüzdeki bir yıl içinde ilave 4 bin 500 kişiye daha yeni istihdam imkanı vermeyi planlamaktayız'' dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı» Galatasaray'da Riva depremi...» Borajet satışından çok kötü kokular geliyor» Denizbank'a şok KKDF cezası» UYP, 424 milyar dolar açık verdi» Moda devi Mexx'i Hollandalı RNF'ye sattı» Akşener’in kuracağı yeni parti için üç sürpriz isim» Şaka değil gerçek! OHAL ilan ettiler» Son 10 yılda 400 bin araç perte çıktı » Piyasada alıcı bulmadı 9 liralık çekilişle satıldı» Türkiye iki devin üretim üssü olacak» Endülüs'ten Konya'ya bir aşk hikayesi» Almanya'ya 'Adil Öksüz' notası» Bank Asya’da kaptan köşkü yine değişti» Ekonomiye ‘taşkın haciz’ çelmesi» Kayserilinin aldığı Alman market devi iflas etti» Türk iş adamı Dünya Şampiyonası'nda rekor kırdı» ABD, büyükelçilik arsası için ne kadar ödedi?» Şehirler, olası deprem ve afete TOKİ ile hazırlanıyor» Suriyeli sığınmacılar için 'SIHHAT' projesi» Yerel yönetimlere 6,5 milyar liralık kaynak» Otomobilde 'ödemeleri erteleme' dönemi» Türk, Rus ve İranlı şirketlerden 7 milyar dolarlık enerji anlaşması» Galatasaray'dan gövde gösterisi» Havayolu devi iflasını istedi» Mermerde derin çatlak: Depo savaşları başladı» İstanbul'da yarın sağanak bekleniyor» İran Genelkurmay Başkanı Ankara'da» Medipol Başakşehir, avantaj için sahaya çıkıyor» Galericiler 'ikinci el yönetmeliği'ni bekliyor» Denetçi şirketlere savsaklama cezası
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
14 / 29 °C
İzmir
19 / 30 °C
Antalya
25 / 33 °C
Adana
24 / 35 °C
Konya
16 / 28 °C