İstanbul 8°C
22 Mart 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2012DE HAFTADA İKİ MAĞAZA
20 Eylül 2011 Salı 07:38

2012'DE HAFTADA İKİ MAĞAZA

'2010'da 6.3 miyar TL olan ciromuz, bu yıl 5.7 milyar TL'ye inecek

Migros Genel Müdürü Özgür Tort, bu yıl Ülker Grubu'na sattıkları Şok'un 2010  cirosunun 1.2 milyar lira olduğunu belirterek, 'Şok'un satışından elde edilen 600 milyon lira kaynak ile Migros Grubu daha da büyüyecek. Süpermarkette liderliğimizi güçlendireceğiz. 2012'de 140-150 milyon TL yatırım yaparak, haftada 2 mağaza açacağız. 2012 sonunda 2010 ciromuz olan 6.3 milyar TL'ye ulaşmış olacağız'' dedi. Yeni açılacak 100 civarında mağazanın yarısının MMM, MM, Midi, Maxi, Macrocenter gibi büyük marketlerden, kalanının da küçük süpermarketlerden oluşacağını ifade eden Tort, 'M Migros, Mini Tansaş ve M-Jet'lere küçük süpermarket diyoruz. Mahalle aralarına girecek M-Jet isimli yeni konseptimizde 150 metrekarelik mağazalara, 3.200 kalem ürün sığdırdık' diye konuştu. Tort, Şok'un devrinden kaynaklanan bir yatırım süreci içinde olmadıklarının altını çizerek, 'M-Jet Şok'la kıyaslanmamalı. Bunun indirim mağazacılığıyla bağlantısı yok. Küçük bir süpermarket...'' diye ekledi.

Perakende yüzde 8-9 büyür
ÖZGÜR Tort, konjonktüre dair değerlendirmelerde de bulunarak, ''Yılın ikinci yarısında ciddi bir hız kesme olacağını düşünmüyorum. Türkiye ekonomisi önemli bir canlanma sürecinde. Gelecek dönem içinde hem iç talepteki canlanmanın, hem çevre coğrafyalardaki sıcak gelişmelerin perakendecilere önemli vazifeler düşüreceğini öngörüyorum. Önümüzdeki 4-5 ayda kritik olan girdi maliyetlerinde artışlar olacaktır. İç talepteki canlanmanın süreceğini düşünüyorum. Türkiye'de yılın genelinde organize gıda perakendede yüzde 8-9  büyüme öngörüyoruz' diye devam etti.

İlk yarıda ciroda yüzde 34 büyüdü
Migros markasında ''tarihi bir büyüme'' yakalandığını dile getiren Tort, Migros'un yılın ilk yarısında ciroda yüzde 34 oranında büyüdüğünü, Tansaş dönüşümünden sonra bu büyümenin önemli bir kısmının Anadolu'daki mağazalardan kaynaklandığını bildirdi.Tort, yurtiçinde 66 ilde toplam 701 mağazaları bulunduğunu  sözlerine ekledi

4.500 kişiye istihdam sağlayacak
MİGROS Grubu olarak 2010'da yüzde 11 büyüme gerçekleştirdiklerini, 2011 ve 2012'de de benzer şekilde büyüyeceklerini vurgulayan Tort, ''2011 için yaklaşık 5,7 milyar lira civarında bir hedef ciromuz var. Grup olarak önceliklerimizden biri de yeni istihdam yaratmak. 2010'da 6 bin kişiye yeni istihdam yarattık ve Şok dahil 23 bin kişilik bir aile olduk. Şok'un devri ile 5 bin 600 çalışanımızın istihdamı kaybolmayıp, bu arkadaşlarımız yeni ufuklara yol aldı. Önümüzdeki bir yıl içinde ilave 4 bin 500 kişiye daha yeni istihdam imkanı vermeyi planlamaktayız'' dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
11 / 20 °C
İzmir
15 / 25 °C
Antalya
11 / 20 °C
Adana
14 / 24 °C
Konya
10 / 25 °C