İstanbul 12°C
22 Kasım 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2012DE HAFTADA İKİ MAĞAZA
20 Eylül 2011 Salı 07:38

2012'DE HAFTADA İKİ MAĞAZA

'2010'da 6.3 miyar TL olan ciromuz, bu yıl 5.7 milyar TL'ye inecek

Migros Genel Müdürü Özgür Tort, bu yıl Ülker Grubu'na sattıkları Şok'un 2010  cirosunun 1.2 milyar lira olduğunu belirterek, 'Şok'un satışından elde edilen 600 milyon lira kaynak ile Migros Grubu daha da büyüyecek. Süpermarkette liderliğimizi güçlendireceğiz. 2012'de 140-150 milyon TL yatırım yaparak, haftada 2 mağaza açacağız. 2012 sonunda 2010 ciromuz olan 6.3 milyar TL'ye ulaşmış olacağız'' dedi. Yeni açılacak 100 civarında mağazanın yarısının MMM, MM, Midi, Maxi, Macrocenter gibi büyük marketlerden, kalanının da küçük süpermarketlerden oluşacağını ifade eden Tort, 'M Migros, Mini Tansaş ve M-Jet'lere küçük süpermarket diyoruz. Mahalle aralarına girecek M-Jet isimli yeni konseptimizde 150 metrekarelik mağazalara, 3.200 kalem ürün sığdırdık' diye konuştu. Tort, Şok'un devrinden kaynaklanan bir yatırım süreci içinde olmadıklarının altını çizerek, 'M-Jet Şok'la kıyaslanmamalı. Bunun indirim mağazacılığıyla bağlantısı yok. Küçük bir süpermarket...'' diye ekledi.

Perakende yüzde 8-9 büyür
ÖZGÜR Tort, konjonktüre dair değerlendirmelerde de bulunarak, ''Yılın ikinci yarısında ciddi bir hız kesme olacağını düşünmüyorum. Türkiye ekonomisi önemli bir canlanma sürecinde. Gelecek dönem içinde hem iç talepteki canlanmanın, hem çevre coğrafyalardaki sıcak gelişmelerin perakendecilere önemli vazifeler düşüreceğini öngörüyorum. Önümüzdeki 4-5 ayda kritik olan girdi maliyetlerinde artışlar olacaktır. İç talepteki canlanmanın süreceğini düşünüyorum. Türkiye'de yılın genelinde organize gıda perakendede yüzde 8-9  büyüme öngörüyoruz' diye devam etti.

İlk yarıda ciroda yüzde 34 büyüdü
Migros markasında ''tarihi bir büyüme'' yakalandığını dile getiren Tort, Migros'un yılın ilk yarısında ciroda yüzde 34 oranında büyüdüğünü, Tansaş dönüşümünden sonra bu büyümenin önemli bir kısmının Anadolu'daki mağazalardan kaynaklandığını bildirdi.Tort, yurtiçinde 66 ilde toplam 701 mağazaları bulunduğunu  sözlerine ekledi

4.500 kişiye istihdam sağlayacak
MİGROS Grubu olarak 2010'da yüzde 11 büyüme gerçekleştirdiklerini, 2011 ve 2012'de de benzer şekilde büyüyeceklerini vurgulayan Tort, ''2011 için yaklaşık 5,7 milyar lira civarında bir hedef ciromuz var. Grup olarak önceliklerimizden biri de yeni istihdam yaratmak. 2010'da 6 bin kişiye yeni istihdam yarattık ve Şok dahil 23 bin kişilik bir aile olduk. Şok'un devri ile 5 bin 600 çalışanımızın istihdamı kaybolmayıp, bu arkadaşlarımız yeni ufuklara yol aldı. Önümüzdeki bir yıl içinde ilave 4 bin 500 kişiye daha yeni istihdam imkanı vermeyi planlamaktayız'' dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Üçlü zirve başladı! Dünyanın gözü bu toplatında!» Konut fiyatları en çok o ilçelerde artış gösterdi» Gayrimenkul satışları yeni bir rekora imza atacak» Altay Tankı'nda geri sayım başladı» Zorlu'dan 'alternatif' hamle» TİSK’ten asgari̇ ücret uyarısı» Kamu Ar-Ge harcamalarında 'savunma' ilk sırada» Denizaltından iki yakayı birleştirdiler!» 'Bosna Kasabı' Mladic için karar çıktı» Doğan Holding’den ağır vasıta atağı» İngiliz turistten 3 bin lira taksi parası aldılar» ‘ziraat.com’ 20 yıl sonra Ziraat Bankası’nın oldu» Migros'a yeni yabancı ortak geliyor» Otomotivde ihracat rekoru kırıldı» MB siyasi iklimden bağımsız, cesur politika uygulamalı» 137 yıllık hayal gerçek oldu» ASELSAN’da bir şüpheli intihar daha» S-400'lerin teslimat tarihi belli oldu» Türkiye'ye gizli ambargo» ABD'den tehdit geldi!» Tüketici güveni yılın en düşük seviyesinde» Şimşek'ten enflasyon hakkında şok açıklama!» Depreme hazır olmak için çok sıkı çalışmamız lazım» 57 milyon kullanıcının bilgileri çalındı!» Meteorolojiden 'zirai don' uyarısı» Erdoğan'dan flaş açıklamalar!» İşte Türkiye'nin şartları» Meteorolojiden İstanbul uyarısı» ''Türkiye bize babamız gibi davrandı''» Faiz lobisi iş başında!» Zarrab’da BAE parmağı » Türkiye dünyaya ihraç edecek!» ''Sarma sigaraya 6 yıl ceza'' » "Beni enflasyon artışı çok endişelendiriyor"» İstanbul'da 2 bin kişi alınacak!» Yeni nesil yazar kasalar için erteleme talebi» TürkAkım 546 milyon dolar getirecek» Yabancı yatırımcı milyarlarca dolar getirdi» Uluslararası e-Ticaret Konferansı » O ülkeler Türkiye'yi saf dışı bırakmaya çalışıyor» Çinli şirket Facebook’un tahtını elinden aldı» AHL en çok büyüyen havalimanı oldu» CİRİT termobarik harp başlığı ile daha etkili» ''Kamuoyunda İslam İktisadı Algısı" » Erdoğan: 'Yeni bir rekora imza attık'» Emine Erdoğan: 'Kadınlarımız dünyanın umududur'» Eti 'siyez' buğdayına sahip çıkıyor» Kudüs'ün son bakır ustası zamana direniyor» Bakan Albayrak: 'Türkiye muhatap değil'» Erdoğan: Aynı tezgahı ABD'de kurdular
HAVA DURUMU
Ankara
-1 / 5 °C
İzmir
2 / 14 °C
Antalya
6 / 16 °C
Adana
3 / 16 °C
Konya
-2 / 3 °C