İstanbul 6°C
25 Mart 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adım Üniversiteleri Birliği Rektörleri Aydında Buluştu
19 Eylül 2013 Perşembe 16:38

Adım Üniversiteleri Birliği Rektörleri Aydın'da Buluştu

Adım Üniversiteleri Birliği rektörler toplantısı, Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Adım Üniversiteleri Birliği rektörler toplantısı, Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. "Turizm" temalı toplantı, ADÜ protokol tanıtım filminin gösterilmesiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, birliğin kuruluşundan ve geçmişinden bahsederek, “Bu denli sıkı işbirliğinin ve tematik toplantıların, daha değişik nice araştırma konuları, nice enstitüler ve araştırma merkezlerinin kurulmasına vesile olması diliyorum.” dedi.

Turizm alanında hizmet kalitesinin arttırılmasının büyük önem taşıdığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ise, “Turizme çok ciddi yatırımlar yapıyor, destek veriyor ve önemsiyoruz. ADÜ olarak bu konuda en fazla öğrenciye sahip okullardan biriyiz. Turizm konusunda işbirliğine sonsuz açığız. Adım Üniversiteleri birlikteliğinde ortak yapabileceğimiz her türlü çalışmaya hazırız.” şeklinde konuştu. Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç da bilim felsefesinin, yeni şeyler öğrenmenin ve araştırmanın önemini uygulayarak, turizm dallarını ele aldı. Turizmin termal, deniz, kongre, sağlık ve dağ olarak farklılık gösterdiğini belirterek, bunların avantajları ve geliştirme yolları hakkında bilgi verdi. ADÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Osman Nuri Özdoğan ise programlarını tanıtarak akademik yapı, eğitim öğretim çalışmaları, staj bilgisi, öğrenci sayıları ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aktardı. Konuşmaların ardından Milet Müzesi ve Apollon Tapınağı gezildi. İkinci güne Adım Üniversiteleri Birliği değerlendirme toplantısında, turizm sektörüyle ilgili kararlar alındı. ADÜ’nün, turizmde gelişmiş yapısından dolayı öğretim görevlisi yetiştirmede diğer üniversitelere yardımcı olması için fikir birliğine varıldı.

Toplantıya Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. S.Fatih Kurşunlu, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bedri Yüksel, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Yrd. Prof. Dr. Yunus Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Yrd. Prof. Dr. Mehmet Cengiz Kayacan, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sandıkçı ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sabri Çelik, Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Cevdet Avcıkurt, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yıldırım Atayeter katıldı. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 15 °C
İzmir
11 / 17 °C
Antalya
11 / 19 °C
Adana
10 / 22 °C
Konya
3 / 15 °C