İstanbul 22°C
23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adım Üniversiteleri Birliği Rektörleri Aydında Buluştu
19 Eylül 2013 Perşembe 16:38

Adım Üniversiteleri Birliği Rektörleri Aydın'da Buluştu

Adım Üniversiteleri Birliği rektörler toplantısı, Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Adım Üniversiteleri Birliği rektörler toplantısı, Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. "Turizm" temalı toplantı, ADÜ protokol tanıtım filminin gösterilmesiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, birliğin kuruluşundan ve geçmişinden bahsederek, “Bu denli sıkı işbirliğinin ve tematik toplantıların, daha değişik nice araştırma konuları, nice enstitüler ve araştırma merkezlerinin kurulmasına vesile olması diliyorum.” dedi.

Turizm alanında hizmet kalitesinin arttırılmasının büyük önem taşıdığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ise, “Turizme çok ciddi yatırımlar yapıyor, destek veriyor ve önemsiyoruz. ADÜ olarak bu konuda en fazla öğrenciye sahip okullardan biriyiz. Turizm konusunda işbirliğine sonsuz açığız. Adım Üniversiteleri birlikteliğinde ortak yapabileceğimiz her türlü çalışmaya hazırız.” şeklinde konuştu. Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç da bilim felsefesinin, yeni şeyler öğrenmenin ve araştırmanın önemini uygulayarak, turizm dallarını ele aldı. Turizmin termal, deniz, kongre, sağlık ve dağ olarak farklılık gösterdiğini belirterek, bunların avantajları ve geliştirme yolları hakkında bilgi verdi. ADÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Osman Nuri Özdoğan ise programlarını tanıtarak akademik yapı, eğitim öğretim çalışmaları, staj bilgisi, öğrenci sayıları ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aktardı. Konuşmaların ardından Milet Müzesi ve Apollon Tapınağı gezildi. İkinci güne Adım Üniversiteleri Birliği değerlendirme toplantısında, turizm sektörüyle ilgili kararlar alındı. ADÜ’nün, turizmde gelişmiş yapısından dolayı öğretim görevlisi yetiştirmede diğer üniversitelere yardımcı olması için fikir birliğine varıldı.

Toplantıya Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. S.Fatih Kurşunlu, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bedri Yüksel, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Yrd. Prof. Dr. Yunus Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Yrd. Prof. Dr. Mehmet Cengiz Kayacan, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sandıkçı ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sabri Çelik, Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Cevdet Avcıkurt, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yıldırım Atayeter katıldı. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
8 / 24 °C
İzmir
14 / 25 °C
Antalya
19 / 33 °C
Adana
18 / 30 °C
Konya
10 / 24 °C