İstanbul 10°C
11 Aralık 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adım Üniversiteleri Birliği Rektörleri Aydında Buluştu
19 Eylül 2013 Perşembe 16:38

Adım Üniversiteleri Birliği Rektörleri Aydın'da Buluştu

Adım Üniversiteleri Birliği rektörler toplantısı, Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Adım Üniversiteleri Birliği rektörler toplantısı, Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. "Turizm" temalı toplantı, ADÜ protokol tanıtım filminin gösterilmesiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, birliğin kuruluşundan ve geçmişinden bahsederek, “Bu denli sıkı işbirliğinin ve tematik toplantıların, daha değişik nice araştırma konuları, nice enstitüler ve araştırma merkezlerinin kurulmasına vesile olması diliyorum.” dedi.

Turizm alanında hizmet kalitesinin arttırılmasının büyük önem taşıdığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ise, “Turizme çok ciddi yatırımlar yapıyor, destek veriyor ve önemsiyoruz. ADÜ olarak bu konuda en fazla öğrenciye sahip okullardan biriyiz. Turizm konusunda işbirliğine sonsuz açığız. Adım Üniversiteleri birlikteliğinde ortak yapabileceğimiz her türlü çalışmaya hazırız.” şeklinde konuştu. Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç da bilim felsefesinin, yeni şeyler öğrenmenin ve araştırmanın önemini uygulayarak, turizm dallarını ele aldı. Turizmin termal, deniz, kongre, sağlık ve dağ olarak farklılık gösterdiğini belirterek, bunların avantajları ve geliştirme yolları hakkında bilgi verdi. ADÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Osman Nuri Özdoğan ise programlarını tanıtarak akademik yapı, eğitim öğretim çalışmaları, staj bilgisi, öğrenci sayıları ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aktardı. Konuşmaların ardından Milet Müzesi ve Apollon Tapınağı gezildi. İkinci güne Adım Üniversiteleri Birliği değerlendirme toplantısında, turizm sektörüyle ilgili kararlar alındı. ADÜ’nün, turizmde gelişmiş yapısından dolayı öğretim görevlisi yetiştirmede diğer üniversitelere yardımcı olması için fikir birliğine varıldı.

Toplantıya Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. S.Fatih Kurşunlu, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bedri Yüksel, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Yrd. Prof. Dr. Yunus Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Yrd. Prof. Dr. Mehmet Cengiz Kayacan, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sandıkçı ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sabri Çelik, Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Cevdet Avcıkurt, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yıldırım Atayeter katıldı. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Borsa, yatırımcıyı sevindirdi» Katar'ı Türkiye koruyacak» Vatandaşın kitap ve gazete harcaması azaldı» THY'den yeni anlaşma» İstanbul savunmada atağa kalktı!» Toyota Sakarya'dan rekora imza atıyor» 6 CHP'li belediyeye müfettiş!» Rusya'dan ABD'ye tehdit gibi açıklama!» Kudüs’ün tapusu Türkiye’de» ''İstanbul - Sivas 5 saate iniyor''» 20 terörist etkisiz hale getirildi» Jandarmaya yurt dışında görev» Eroğlu: ''İhracat hedefimiz 500 milyar dolar'' » Yunanistan kaçakları illegal 'geri itiyor'» Beyaz yakalı çok çalışıp az uyuyor» Büyükbaş hayvan çiftliklerinde destek artıyor» Boş kontenjanlara öğretmen ataması» 'Kudüs, İslam’ın yurdudur'» FETÖ'cü albaydan 'itirafçılık' baskısı» Hamas'tan 'direniş' çağrısı» Fitch'ten Türk bankalarına istikrar vurgusu» 'İsrail'i desteklemek Yahudi insanları desteklemek değildir'» BMGK 'Kudüs' gündemiyle toplandı» İsrail'den Gazze'ye saldırı: 15 yaralı» HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı değişti» Heniyye Kudüs için Gazze Sokaklarında!» THY 63.1 milyon kişi uçurdu» Putin Türkiye'ye geliyor» Erdoğan'ın Gümülcine açıklamarı» ''Türk işletmecilerin cirosu 2,3 milyar avro"» Dolarda büyük düşüş» Bitcoin için lale çılgınlığı uyarısı» Tüketici hakem heyetleri yeniden yapılandırılıyor» Ataşehir Belediye Başkanı görevden alındı» Senegal'de Türk imzası!» Elvan'dan sanayi endeksi yorumu» Araplar Türk ürünü için 'sıra'ya girdi» Son istekleri "tabut"ta gerçekleşiyor» Cumhurbaşkanı Erdoğan Gümülcine'de» İsrail göstericilere saldırıya geçti» Şimşek: ''Türkiye rekabetten korkmuyor''» ''Pazar günü Yenikapı'da olacağız''» Bor fındık verimini arttırdı» Rusya'dan flaş çıkış: 'Kabul edilemez'» Ukrayna'nın roketleri Türk makinesinden çıkacak» Esed rejimi varil bombasıyla can almayı sürdürüyor» 65 yıl sonra Batı Trakya'da büyük heyecan!» 'Grip aşısının tam zamanı'» Trump Şişli'den kaldırıldı» ''Yastık altındaki altın enflasyona neden oluyor''
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
İzmir
10 / 17 °C
Antalya
8 / 18 °C
Adana
7 / 18 °C
Konya
0 / 11 °C