İstanbul 28°C
18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKPli başkan üniversite hocalarını şok etti
29 Mayıs 2012 Salı 11:56

AKP'li başkan üniversite hocalarını şok etti

"Ne biçim mühendissiniz lan!.."

 

Zonguldak'ta, son günlerde yaşanan zemin hareketlerinin ele alındığı toplantıya, Kozlu Belde Belediye Başkanı AK Partili Ali Bektaş'ın, üniversitelere yönelik eleştireleri damga vurdu.

 

Zonguldak Kent Konseyi, Genel Maden İşçileri Sendikası'nda, "Zonguldak'ta zemin hareketleri" konulu toplantı düzenledi.

Vali Yardımcısı Mehmet Tevfik Emre, CHP Zonguldak Milletvekili Ali ihsan Köktürk, Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir ve Kozlu Belde Belediye Başkanı Ali Bektaş'ın da katıldığı toplantıda, kentte son günlerde yaşanan zemin hareketleri, nedenleri, sorunlu zeminlerde meydana gelen yapısal sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

 

UZAMANLAR BRİFİNG VERDİ
Oturum başkanlığını İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Oğuz Gündoğdu'nun yaptığı toplantıda konuşan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Kutoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile zemin hareketlerinin nedenlerini saptamak amacıyla ortak yürütecekleri jeodezik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Berkan Ecevitoğlu, Yrd.Doç.Dr. Hülya Çıtıroğlu, Yrd.Doç.Dr. Ömer Çapar ve Yrd.Doç.Dr. Şenay Işın'ın da sunumlarını yapmasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi.

 

AK PARTİLİ ÜYEDEN RUHSAT ELEŞTİRİSİ
Zonguldak Belediyesi Meclis Üyesi AK Partili Abdullah Karagüzel, zemin hareketlerinin yaşandığı yerlere belediyenin ruhsat vermeye devam ettiği eleştirisinde bulundu.

Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir, üniversitenin yapacağı jeodezik çalışmanın sonucunu mutlaka dikkate alacaklarını, raporu gözardı etmeyeceklerini söyledi.

 

BELEDİYE BAŞKANININ ŞAŞIRTAN ÇIKIŞI
Araya giren Kozlu Belediye Başkanı AK Partili Ali Bektaş ise sorunun binaların yüksek katlı olması ile değil zeminle ilgili olduğunu belirterek şunları söyledi:"Sapla samanı karıştırmayalım. Yetiştirirsin iyi öğrenci, o da ona göre iyi etüt yapar, ona göre sondaj yapar, sen de ona göre ruhsat verirsin. Belediyeler en son aşamadadır. Adam gibi talebe yetiştirmezseniz, adam gibi etüt olmaz. 'Büyük üniversiteyiz' demekle büyük üniversite olunmaz. Çok katlı binalarda belediyeler suçlanıyor.

"'NE BİÇİM MÜHENDİSSİNİZ LAN' DERİM.."
Sonuçta bu işin katla alakası yok. Bu işin zemin ve temel yapısıyla alakası var. Çünkü oraya gelene kadar jeoloji, statik, inşaat, teknik bir sürü proje var. En sonunda belediye var. Sizin yetiştirdiğiniz talebeler, jeoloji mühendisleri yanlış mı yapıyor? Belediyeleri suçlamak kolay. Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndaki arkadaşımız belediyeleri suçluyor ama TTK 500 milyon lira zarar ediyor. 'Ne biçim mühendissin lan, niye zarar ettiriyorsunuz?' derim bende."

 

"FAZLA ZIPLAMAYIN"
BEÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ömer Faruk Çapar,"Bizim okul mezunusunuz. O yüzden mühendislere fazla zıplamayın"diyerek, Başkan Bektaş'a cevap verirken, diğer öğretim üyeleri sesiz kaldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 21 °C
İzmir
12 / 27 °C
Antalya
16 / 31 °C
Adana
15 / 33 °C
Konya
5 / 20 °C