İstanbul 20°C
27 Nisan 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKPli başkan üniversite hocalarını şok etti
29 Mayıs 2012 Salı 11:56

AKP'li başkan üniversite hocalarını şok etti

"Ne biçim mühendissiniz lan!.."

 

Zonguldak'ta, son günlerde yaşanan zemin hareketlerinin ele alındığı toplantıya, Kozlu Belde Belediye Başkanı AK Partili Ali Bektaş'ın, üniversitelere yönelik eleştireleri damga vurdu.

 

Zonguldak Kent Konseyi, Genel Maden İşçileri Sendikası'nda, "Zonguldak'ta zemin hareketleri" konulu toplantı düzenledi.

Vali Yardımcısı Mehmet Tevfik Emre, CHP Zonguldak Milletvekili Ali ihsan Köktürk, Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir ve Kozlu Belde Belediye Başkanı Ali Bektaş'ın da katıldığı toplantıda, kentte son günlerde yaşanan zemin hareketleri, nedenleri, sorunlu zeminlerde meydana gelen yapısal sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

 

UZAMANLAR BRİFİNG VERDİ
Oturum başkanlığını İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Oğuz Gündoğdu'nun yaptığı toplantıda konuşan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Kutoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile zemin hareketlerinin nedenlerini saptamak amacıyla ortak yürütecekleri jeodezik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Berkan Ecevitoğlu, Yrd.Doç.Dr. Hülya Çıtıroğlu, Yrd.Doç.Dr. Ömer Çapar ve Yrd.Doç.Dr. Şenay Işın'ın da sunumlarını yapmasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi.

 

AK PARTİLİ ÜYEDEN RUHSAT ELEŞTİRİSİ
Zonguldak Belediyesi Meclis Üyesi AK Partili Abdullah Karagüzel, zemin hareketlerinin yaşandığı yerlere belediyenin ruhsat vermeye devam ettiği eleştirisinde bulundu.

Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir, üniversitenin yapacağı jeodezik çalışmanın sonucunu mutlaka dikkate alacaklarını, raporu gözardı etmeyeceklerini söyledi.

 

BELEDİYE BAŞKANININ ŞAŞIRTAN ÇIKIŞI
Araya giren Kozlu Belediye Başkanı AK Partili Ali Bektaş ise sorunun binaların yüksek katlı olması ile değil zeminle ilgili olduğunu belirterek şunları söyledi:"Sapla samanı karıştırmayalım. Yetiştirirsin iyi öğrenci, o da ona göre iyi etüt yapar, ona göre sondaj yapar, sen de ona göre ruhsat verirsin. Belediyeler en son aşamadadır. Adam gibi talebe yetiştirmezseniz, adam gibi etüt olmaz. 'Büyük üniversiteyiz' demekle büyük üniversite olunmaz. Çok katlı binalarda belediyeler suçlanıyor.

"'NE BİÇİM MÜHENDİSSİNİZ LAN' DERİM.."
Sonuçta bu işin katla alakası yok. Bu işin zemin ve temel yapısıyla alakası var. Çünkü oraya gelene kadar jeoloji, statik, inşaat, teknik bir sürü proje var. En sonunda belediye var. Sizin yetiştirdiğiniz talebeler, jeoloji mühendisleri yanlış mı yapıyor? Belediyeleri suçlamak kolay. Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndaki arkadaşımız belediyeleri suçluyor ama TTK 500 milyon lira zarar ediyor. 'Ne biçim mühendissin lan, niye zarar ettiriyorsunuz?' derim bende."

 

"FAZLA ZIPLAMAYIN"
BEÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ömer Faruk Çapar,"Bizim okul mezunusunuz. O yüzden mühendislere fazla zıplamayın"diyerek, Başkan Bektaş'a cevap verirken, diğer öğretim üyeleri sesiz kaldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
HAVA DURUMU
Ankara
11 / 28 °C
İzmir
16 / 30 °C
Antalya
18 / 33 °C
Adana
19 / 32 °C
Konya
13 / 24 °C