İstanbul 14°C
16 Aralık 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aksaray Belediyesinden Okullara Eğitim Yardımı
19 Eylül 2013 Perşembe 18:43

Aksaray Belediyesi'nden Okullara Eğitim Yardımı

Aksaray Belediyesi, her yıl olduğu ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere bu yıl da ayakkabı ve kırtasiye yardımı yapıyor.

Aksaray Belediyesi, her yıl olduğu ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere bu yıl da ayakkabı ve kırtasiye yardımı yapıyor. Belediye tarafından 45 okula 60 bin liralık yardım yapılacağı bildirildi.

Aksaray Belediyesi, 2013-2014 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, ilk olarak Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu'na yardımda bulundu. Okulda düzenlenen yardım dağıtımına Belediye Başkanı Nevzat Palta, Okul Müdürü Tülin İpek ve öğrenciler katıldı. Başkan Nevzat Palta, burada tespit edilen öğrencilere ayakkabı ve kırtasiye malzemesi dağıttı. İhtiyaç sahibi öğrencilere kız-erkek 30 çift ayakkabı, 10 adet resim defteri, 10 adet silgi, 9 adet A5 defter, 10 adet A4 defter, 10 adet A5 GY defteri, 10 adet kuru boya, 10 adet kurşun kalem, 10 adet kırmızı kalem, 10 adet cetvel takımı, 10 adet pastel boya, 10 adet sulu boya dağıtıldı.

Başkan Nevzat Palta, yaptığı konuşmada, 9,5 yıllık görev süresinde olduğu gibi bu yıl da okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım eli uzattıklarını belirterek, şunları söyledi: "Aksaray Belediyesi olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilköğretim veya okullarımızın açıldığı ilk hafta olmak üzere okullarımızda ihtiyacı olan; işte önlüktür, kırtasiyedir, çantadır, ayakkabıdır, buna benzer ihtiyaçları belirleniyor. Biz ona göre bu yardımlarımızı yapıyoruz. Tabii ki bunlar tamamen objektif olarak okullarımıza yazı yazıyoruz. Diyoruz ki biz şu kadar bir yardım yapacağız, onun içerisinde ne ihtiyaç varsa işte boyasından ayakkabısına kadar, önlüğünden çantasına kadar ama bu ihtiyaçları sonuçta okul müdürlerimiz belirliyor. Yaklaşık 45 civarında okulumuza bu şekilde yardım inşallah yapmış olacağız. Toplamda yine yaklaşık olarak söylüyorum, 60 bin TL’lik bir yardımımız olacak. Bunların içerisinde işte ayakkabıdır, kırtasiyedir, buna benzer diğer yardımlarımızdır.

Bu çerçeve içerisinde de bugün Mehmet Akif Ersoy ilk ve ortaokuluna, yine belirlediğimiz çerçeve içerisinde yardımlarımızı yapacağız. Şöyle bakıyorum; isteklerin içerisinde dağıtacağımız yardımların içerisinde çanta var, ayakkabı var, kız ve erkek ayakkabı var, 30 civarında defter, kalem, silgi, buna benzer ihtiyaçları gidermiş olacağız. Bugün sembolik olarak 4 tane çocuğumuza yavrumuza burada yaptık. Diğerlerini arkadaşlarımız dağıtmış olacaklar. Tabii ki biz hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Bir nebze olsun belki katkımız olursa, bu bizim için bir gurur kaynağı olarak değerlendiriyorum. Tabii ki yine bu çerçeve içerisinde Mehmet Akif Ersoy ilk ve ortaokuluna okullar hayat olsun çerçevesi içerisinde de güzel bir çevre düzenlemesi yaptık. Şu anda aşağı yukarı bitmiş. Ufak tefek rötuşları kalmış. O açıdan biraz daha farklı değerlendirme de oldu. Sağ olsun başta müdürümüz olmak üzere buradaki arkadaşlarımızın gayretleriyle biz böyle bir hizmeti sunmuş olduk. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Güle güle kullanın diyorum.”

Okul Müdürü Tülin İpek ise şunları söyledi: “Ben bu okula geleli bir yıl iki ay kadar oldu. Geçen sene de sayın başkanımızın önderliğinde aynı yardımlar okulumuza iştirak etmişti. Çocuklarımız gerçekten hem çok mutlu oluyor. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin de fazlalıkla olmasından dolayı ihtiyaçları karşılanmış oluyor. Tabii ki teşekkür etmekten başka bir şey diyemiyorum. Mahalle sakinleri, okul öğrencilerimiz hakikaten başkanımızı yakından tanıyorlar. Çünkü okullara gerçekten ilgisi alakası çok fazla. Yaklaşık bir buçuk yıldır burada çalışıyorum. Mahalle sakinleri de aynı şeyleri dile getiriyor. Başkanımızın biraz önce bahsettiği okullar hayat olsun projesi kapsamında bizim okul bahçemiz gerçekten çok bakımsızdı. Bu konuda hem mahalle sakinleri başkanımıza çok müteşekkir borçlu. Öğrencilerimiz çok mutlu. Bizler çok mutluyuz. Eğitime verdiği önemden ilgisinden ve alakasından dolayı kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Tüm velilerim adına öğrencilerim adına öğretmen arkadaşlarım adına başkanım çok teşekkür ediyoruz. Çok sağ olsun.”
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» FETÖ şüphelileri Yunanistan sınırında yakalandı» Nargile bir ülkede daha yasaklandı» Erdoğan, metro açılışında konuştu» Çin'den, Ziraat'a 600 milyon dolarlık kaynak» Emekli eşeklere için tören» Erdoğan: Kudüs için BM'de girişimler başlatıyoruz» Şimşek: ''Çin en önemli ortaklarımızdan biri''» Bakan yazdı, Haluk Levent söyledi» 'Kripto para altın yumurta çiftliği olabilir'» Erdoğan'ın çağrısına destek geldi» Türk-İş asgari ücret için bin 893 lira talep etti» Güneş Sistemi'nin benzeri bulundu» 6 ülkede üretiyor 96 ülkeye ihraç ediyor» İBB 2018'de zam yapmayacak!» Doğubayazıt hizmete doymuyor» ''Cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi''» Filistin TİKA’yla kalkınıyor» Milli gelir ilk defa 3 trilyon lirayı aşacak» '' Suriyelilerin 976 bini okul çağındaki çocuklar''» Protez merkezi Suriyelilere umut oluyor» Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti» AnadoluJet dönüm noktasında» Filistinli çocuklar suistimallere maruz kalıyor» Hak-İş'ten Kudüs mitingine davet» 'Antep katmeri'ne de tescil geldi» Tarihi ev şeklinde otobüs durağı» Milli güreşçiye Ertuğrul'dan teklif» 'Cenevre süreci büyük tehlikede'» TİKA'dan eğitim hamlesi» 'Mukaddes Emanetler depoda değil'» Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması» Suudi Arabistan'a atılan füzeler İran malı!» ''Bor konusunda büyük sürpriz 2018'de''» Enerji sektöründe kasımda 86 şirket kuruldu» Dolar haftanın son gününe düşüşle başladı » FBI Türkiye'den gidecek» Kadınlara aylık 400 TL çocuk desteği» İşsizlik eylül ayında yüzde 10.6 oldu» ABD'deki Atilla davasında duruşma erken bitirildi» Albayrak: Bundan böyle Türk bayraklı gemilerimizle dolaşacağız!» ASELSAN 10'da 1 fiyatına üretecek!» Başbakan Yardımcısı Şimşek Çin'de» Ava giderken avlandılar!» AB liderlerinden Kudüs kararı» İstihdam teşviklerinin detayları belli oldu» Hükümetten bedelli askerlik açıklaması» ''Vicdanınızı kimseye kiraya vermeyin''» Havacılıkta uzman gençler yetişecek» TAIS'in hedefi uluslararası pazarlar» Okul sütü ihalesi yapıldı
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 9 °C
İzmir
12 / 18 °C
Antalya
10 / 20 °C
Adana
8 / 20 °C
Konya
0 / 10 °C