İstanbul 7°C
22 Mart 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aksaray Belediyesinden Okullara Eğitim Yardımı
19 Eylül 2013 Perşembe 18:43

Aksaray Belediyesi'nden Okullara Eğitim Yardımı

Aksaray Belediyesi, her yıl olduğu ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere bu yıl da ayakkabı ve kırtasiye yardımı yapıyor.

Aksaray Belediyesi, her yıl olduğu ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere bu yıl da ayakkabı ve kırtasiye yardımı yapıyor. Belediye tarafından 45 okula 60 bin liralık yardım yapılacağı bildirildi.

Aksaray Belediyesi, 2013-2014 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, ilk olarak Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu'na yardımda bulundu. Okulda düzenlenen yardım dağıtımına Belediye Başkanı Nevzat Palta, Okul Müdürü Tülin İpek ve öğrenciler katıldı. Başkan Nevzat Palta, burada tespit edilen öğrencilere ayakkabı ve kırtasiye malzemesi dağıttı. İhtiyaç sahibi öğrencilere kız-erkek 30 çift ayakkabı, 10 adet resim defteri, 10 adet silgi, 9 adet A5 defter, 10 adet A4 defter, 10 adet A5 GY defteri, 10 adet kuru boya, 10 adet kurşun kalem, 10 adet kırmızı kalem, 10 adet cetvel takımı, 10 adet pastel boya, 10 adet sulu boya dağıtıldı.

Başkan Nevzat Palta, yaptığı konuşmada, 9,5 yıllık görev süresinde olduğu gibi bu yıl da okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım eli uzattıklarını belirterek, şunları söyledi: "Aksaray Belediyesi olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilköğretim veya okullarımızın açıldığı ilk hafta olmak üzere okullarımızda ihtiyacı olan; işte önlüktür, kırtasiyedir, çantadır, ayakkabıdır, buna benzer ihtiyaçları belirleniyor. Biz ona göre bu yardımlarımızı yapıyoruz. Tabii ki bunlar tamamen objektif olarak okullarımıza yazı yazıyoruz. Diyoruz ki biz şu kadar bir yardım yapacağız, onun içerisinde ne ihtiyaç varsa işte boyasından ayakkabısına kadar, önlüğünden çantasına kadar ama bu ihtiyaçları sonuçta okul müdürlerimiz belirliyor. Yaklaşık 45 civarında okulumuza bu şekilde yardım inşallah yapmış olacağız. Toplamda yine yaklaşık olarak söylüyorum, 60 bin TL’lik bir yardımımız olacak. Bunların içerisinde işte ayakkabıdır, kırtasiyedir, buna benzer diğer yardımlarımızdır.

Bu çerçeve içerisinde de bugün Mehmet Akif Ersoy ilk ve ortaokuluna, yine belirlediğimiz çerçeve içerisinde yardımlarımızı yapacağız. Şöyle bakıyorum; isteklerin içerisinde dağıtacağımız yardımların içerisinde çanta var, ayakkabı var, kız ve erkek ayakkabı var, 30 civarında defter, kalem, silgi, buna benzer ihtiyaçları gidermiş olacağız. Bugün sembolik olarak 4 tane çocuğumuza yavrumuza burada yaptık. Diğerlerini arkadaşlarımız dağıtmış olacaklar. Tabii ki biz hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Bir nebze olsun belki katkımız olursa, bu bizim için bir gurur kaynağı olarak değerlendiriyorum. Tabii ki yine bu çerçeve içerisinde Mehmet Akif Ersoy ilk ve ortaokuluna okullar hayat olsun çerçevesi içerisinde de güzel bir çevre düzenlemesi yaptık. Şu anda aşağı yukarı bitmiş. Ufak tefek rötuşları kalmış. O açıdan biraz daha farklı değerlendirme de oldu. Sağ olsun başta müdürümüz olmak üzere buradaki arkadaşlarımızın gayretleriyle biz böyle bir hizmeti sunmuş olduk. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Güle güle kullanın diyorum.”

Okul Müdürü Tülin İpek ise şunları söyledi: “Ben bu okula geleli bir yıl iki ay kadar oldu. Geçen sene de sayın başkanımızın önderliğinde aynı yardımlar okulumuza iştirak etmişti. Çocuklarımız gerçekten hem çok mutlu oluyor. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin de fazlalıkla olmasından dolayı ihtiyaçları karşılanmış oluyor. Tabii ki teşekkür etmekten başka bir şey diyemiyorum. Mahalle sakinleri, okul öğrencilerimiz hakikaten başkanımızı yakından tanıyorlar. Çünkü okullara gerçekten ilgisi alakası çok fazla. Yaklaşık bir buçuk yıldır burada çalışıyorum. Mahalle sakinleri de aynı şeyleri dile getiriyor. Başkanımızın biraz önce bahsettiği okullar hayat olsun projesi kapsamında bizim okul bahçemiz gerçekten çok bakımsızdı. Bu konuda hem mahalle sakinleri başkanımıza çok müteşekkir borçlu. Öğrencilerimiz çok mutlu. Bizler çok mutluyuz. Eğitime verdiği önemden ilgisinden ve alakasından dolayı kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Tüm velilerim adına öğrencilerim adına öğretmen arkadaşlarım adına başkanım çok teşekkür ediyoruz. Çok sağ olsun.”
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
11 / 20 °C
İzmir
15 / 25 °C
Antalya
11 / 20 °C
Adana
14 / 24 °C
Konya
10 / 25 °C