İstanbul 23°C
17 Ekim 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Koçtan G.Saraya gönderme
25 Mayıs 2012 Cuma 12:51

Ali Koç'tan G.Saray'a gönderme

Fenerbahçe kadın voleybol takımının Şampiyonlar Ligi'ne alınmaması kararını değerlendiren Ali Koç skandal dedi.

 

Fenerbahçe'nin yeni yönetiminde yer almayan eski yönetici Ali Koç, CNBC-e'nin sorularını yanıtladı. Koç, futbolda son yaşanan olaylardan, voleyboldaki kriz ortamına; transferlerden, Şenes Erzik'e kadar birçok konuda konuştu.
 
Ali Koç'un açıklamalarından şu şekilde:
Moralmen iyi olduğunu belirterek sözlerine başlayan Koç, "Biraz buruğuz, bu kararı alırken zorlandık. Alınması gereken bir karardı. Fenerbahçe'ye hizmet için resmi bir göreviniz olması gerekmiyor. Yönetime girmeden de gerekli görevleri yaptık." dedi.
 
"BİR DAHA EMİRVAKİ YAPAMAZDIM"
3 Temmuz'dan beri sıkıntılı süreç yaşadıklarının altını çizen Ali Koç, "Nihat Bey'in liderliğinde ayrı ayrı görevler alarak, maddi ve manevi olarak kulübüe odaklandık. O dönemde işten güçten koptum. Eşime ve aileme teşekkür ederim. Onlar da bu sabırı gösterirken; bir sonu olması gerektiğini düşündüler. Karar verilmişti; ama son bir istişare yapıldı. Bizim ailemiz çok yakın bir aile. Bir karar alınmıştı ve bir daha emrivaki yapamazdım" ifadlerini kullandı.
 
"HAYVAN TERLİ' DERLER YA..."
Medyada yeni seçilen yönetimle ilgili çıkan haberlere tepki gösterek eski yönetici, "Yeni yönetim kurulumuzla ilgili çok gereksiz benzetmeler yapılıyor. O, onun adamı; bu, bunun adamı diye. Hüseyin Topbaş ile ilgili sanki başbakan atamasıymış gibi ifadeler kullanılıyor. Gazetelerdeki gibi çok büyük bir değişim olduğunu düşünmüüyorum. Yeni isimler de bırakana kadar aktif olacaktır. Yakıştırmaları doğru bulmuyor. 3 Temmuz'dan beri alıştık. 'Hayvan terli' derler ya. Ağzı olan konuşuyor. Spekülasyonlara çok alıştık. Olmasa daha iyi olur; ama bizim yönetimimiz çok iyi. İnşallah bizden daha az sıkıntılar yaşarlar. İddia edilenler % 100 doğru olsa dahil, ki değil; arkadaşlarımıza haksız suçlamalar yapıldı. Fenerbahçe kamuoyunda sürekli infial edildi, devamlı suçlu bulundu. Türkiye'de spor tarihine bu kadar hizmet etmiş bir kulübe yapılanlar karşısında çok az kişinin ses çıkarmasını anlayamıyorum. " dedi.
 
"F.BAHÇE'NİN ŞEYHLERE İHTİYACI YOK"
İlhan Ekşioğlu'nun amatör şubelere yaptığı önemli yatırımları vurgulayan Ali Koç, "Türkiye'deki kulüpler sadece futbolla ilgilenmiyor. Ancak yurtdışında kulüpler sadece futbolla ilgileniyor. Amatör şubelere gelir yaratamız gerekiyordu. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'yi dünyanın en iyi kulüplerinden biri gibi yapma bir vizyonu vardı. Özellikle İlhan Ekşioğlu benden önce de amatör şubelere önemli mesailer harcadı. Amatör branşların başarılı olması İlhan Ekşioğlu sayesinde. Fenerbahçe bu vizyonu yaptı, son 5 senede inanılmaz başarılara imza attı. 2007 yılında aldığımız kupalar ve madalyalarla Guiness Rekorlar Kitabı'na girdik. Fenerbahçe rakiplerine göre, kendi bütçesiyle ciddi başarılara imza attı. Rakipleriyle arayı ciddi anlamda açtı. Fenerbahçe'nin Arap şeyhlerine ihtiyacı yok. Fenerbahçe finansal fair-play'e en hazır kulüp" şeklinde konuştu.
 
'CEV'İN ALDIĞI KARAR; SKANDAL!'
Kadınlar voleybolda Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne alınmamasına dair konuşan Koç, " Ekonomik anlamda taş yerine oturdu ancak 3 Temmuz'dan sorna sıkıntılar yaşadık. Kredi kullanmakta sıkıntılar çektik. 'Türkiye, Avrupa'nın Katar'ı oluyor' diyoruz. Biz iyi paralar veriyoruz. Net kazanılan paralar oldukça yüksek. Artık ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız gerekecek. CEV'in aldığı karar, tek kelimeyle skandal bir durum. Türkiye'de bugün Bayan Voleybol Ligi'nin ihalesi yapılacak. Türkiye'de bayan voleybolu ihale yapılacak duruma geldiyse, bayan voleybolu Türkiye'de üçüncü izlenen sporsa, bunu tek sebebi Fenerbahçe'nin yaptığı yatırımlardır. Türk voleyboluna müthiş katkı yaptık. Final-Four bizim sayemizde Türkiye'ye geldi ve ev sahipliğini biz yaptık, federasyonun katkısı çok az oldu. İki Avrupa şampiyonluğumuz var. Bayan Voleybol Takımımız, olimpiyatlara gidiyor. İnşallah başarılı olurlar." dedi.
 
KOÇ'TAN G.SARAY'A GÖNDERME!
Wild Card dağılımının adaletsizliğinden yakınan Koç, "Olimpiyat elemeleri olduğu için play-offlar kısa tutuldu. Fenerbahçe 26 maç oynadı, 25'ini kazandı, 1'ini kaybetti ve elendi. Şampiyon olamayınca direk gitme hakkını kaybettik. Wild Card bu sene 9 adet verildi. Bu rekor. Azerbaycan'a 2 tane verildi. Azerbaycan 8. sırada, Türkiye 3. sırada. Wild Card'ı bize vermediler, dördüncü takıma verdiler. Dördüncü ise hayatında hiç Şampiyonlar Ligi oynamamış." ifadelerini kullandı.
 
"FEDERASYON CEV'İN KARARINI DÜZELTMELİ"
Alınmama mazeretlerini komik bulan eski yönetici, "Fenerbahçe, Avrupa'da en ileri kulüplerinden bir tanesi. 18 Mayıs'ta 4 tane nedenden dolayı 'sizi almıyoruz' diye mail geldi. Eften pütfen nedenler. Burada bir art niyet olduğunu düşünüyoruz. Danışıklı, dövüşüklü bir karar. Federasyona sorarsanız; 'kararı biz vermiyoruz' diyecekler. CEV'in federasyonların mutlaka fikrini aldığını biliyoruz. Biz şimdi beklemedeyiz. Federasyonun bu kararı değiştimek
gerekeni yapmasını bekliyoruz. CEV son dakikaya kadar kararnı değiştirme hakkına sahip. Fenerbahçe bu kadar katkı yaparken; federasyonun bir şey yapmamasının altında art niyet ararız." dedi.
 
"ALBAYRAK 'ÇAK' YAPIYORDU TRİBÜNLERDE"
Rekabetten dolayı olaylar çıkmadığını belirten Koç, "Galatasaray kazandığı için olayların çıktığı düşünülmesin. Maçtan önce yarım saat hiçbir olay yoktu. Rakip takım sahaya çıktı. Abdurrahim Albayrak, Fenerbahçe tirbünlerine 'çak' yapıyor eliyle. Bana göre maçın tansiyonu normal maçtan bile düşüktü. Küfür yoktu, maçta bir şey yoktu. Oyuncuları teselli etmek için sahaya girdim. Fenerbahçe seyiricisi 3-5 dakika kendi takımını alkışladı. Galatasaray sevindi. Sonra Telekom tarafından olaylar olmaya başladı. bence orantısız güç kullanarak olaylar buıraya geldi. Ben 4-5 saatlik video izledim, hem taraftarın, hem de güvenliklerin çektiği. Bunları dinlediğinizde, olayın farklı bir yönü olduğu görünüyor. Keşke bu olaylar olmasaydı. Ancak olaylar kamuoyuna yansıtıldığı gibi değil. Bu olaylardan ders alıp bir daha olmaması için çalışmalıyız. 6 maç çok ağır ceza. Galaatsaray'ın sahasında oynadığımız maçta su savaşları yaşandı. 5 maçlık ceza çıktı. 19 polis yaralandı ve 1'i kör oldu." şeklinde görüş belirtti.
 
"SEZON BİTMEDEN TRANSFER LİSTESİ BELİRLENDİ"
Aykut Kocaman ve Ali Yıldırım'ın transferler konusunda girişimlerde bulunduğunu söyleyen Koç, "Ben hiçbir zaman taraftara kızmıyorum. Ne okuyorlarsa, düşünceleri bu yönde oluşuyor. Herkes elini taşın altına koyup düşünmeli. Abdurrahim Albayrak gibi insanlara ihtiyacımzı var. Tribünleri germek çok kolay. Ancak duyarlı olmak lazım. Bu sene olağandışı bir sene. En güzel örneği derbilere rakip taraftar gitmiyor. Kupanın statta verilme kararının alınması yanlıştı. Ufuk Özerten 'Kupayı ertesi gün versek mi?' dedi, bize mantıklı geldi. Galatasaray yönetimiyle konuyu konuştuk. Verilsin, verilmesin polemiği yapıldı. Federasyon çıkıp net bir karar belirtmeliydi. Kupanın nerede verileceği ile ilgili bir başvuruda bulunmamıştık. Bu yıl transfere daha hazırlıklıyız. Sezon bitmeden listeler, isimler belirlendi. Aykut Hoca ile birlikte Ali Yıldırım gerekenleri yapıyor. İş bitmeden açıklama yapmıyoruz. Fenerbahçe taraftarı rahat olsun çok iyi transferler yapılacak. Birçok isim de transferlerle ilgili gerekeni yapıyor." dedi.
 
ŞENES ERZİK'E GÖNDERME
UEFA ve Şener Erzik hakkında görüşlerini belirten Ali Koç, "UEFA bir karar verecektir. UEFA, kamuoyu baskısı altında kaldı. En büyük hata kötülüktür. Yeni rapor çıkıyor, Trabzonspor Başkanı 'Rapor nasıl değişir?' diyor. Tabii ki değişir. UEFA'nın bize ceza verme hakkı yoktur. Biz cezamızı çektik. Başka bir ceza kararı çıkarsa, işin altında art niyet ararız. İnşallah Şenes Bey, ilk defa Türkiye adına bir şey yapar. Şenes Bey, '2020 Türkiye'ye verilecek' dedi, bir sürü aday çıktı ve süre uzatıldı. Biliyor musunuz ki UEFA'ya bütün bildirimler Fenerbahçe üzerinden yapılmış. Artık federasyonun da gerekeni yapması gerekiyor." şeklinde konuştu.
 
Son olarak, programın sunucusunun, önümüzdeki hafta Galatasaray yöneticilerin programa katılacağı söylemesi üzerine araya giren Ali Koç, "İnşallah Ünal Aysal ile de çıkarız. Ben yönetici değilim ama çok şey söylendi, onu dedi, bunu dedi, diye. Çıkıp onunla da konuşuruz" diyerek sözlerini noktaladı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
5 / 20 °C
İzmir
14 / 28 °C
Antalya
16 / 30 °C
Adana
13 / 31 °C
Konya
5 / 17 °C