İstanbul 28°C
18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antep’te şike mi var?
30 Mayıs 2012 Çarşamba 08:16

Antep’te şike mi var?

İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği iki müfettişin kente giderek iddiaları araştırdığı belirtilirken, kabineden bazı bakanların da konuyu bildiği halde “çelik” gibi duramadığı öne sürülüyor.

 

PLATİN HABER/ÖZEL  Bir süre önce AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Polis kaynaklı suç şebekesi var, dinleniyorum, yakınlarım izleniyor” şeklinde medyaya bir açıklama yapmıştı.Tayyar önemli iddialarda bulunarak siyaseti dizayn için Gaziantep’te polis kaynaklı bir suç şebekesi olduğunu öne sürmüştü.

Birçok gazetede ve sosyal medyada büyük ses getiren Tayyar’ın polisi suç şebekesi kurmakla suçlaması üzerine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in iki müfettişi Gaziantep’e gönderdiği biliniyor ancak ne gibi bir sonuca ulaşıldığı henüz belirsiz.

Şamil Tayyar, sadece bir kişi ile paylaştığı bazı konuların, ilgisiz kişilerin de öğrenmesinden şüphelendiğini ve yaptığı araştırmanın ardından kendisinin ve yakınlarının telefonlarının dinlendiğini hatta Gaziantep milletvekili ve Aile-Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de bu şebekenin hedefi olduğunu ileri sürmüştü.

KİM KİMİ SAF DIŞI BIRAKMAK İSTİYOR?

Tayyar, Gaziantep siyasetinde etkin olan politikacı, bürokrat, iş adamı gibi bazı kişilerin hedefte olduğunu, karşı grupta yer alan suç şebekesinin de bunları saf dışı bırakmayı hedeflediğini savunmuştu.

Tayyar, Gaziantep’teki bazı siyasi kişiliklerin ve iş adamlarının gizli ilişkilerinin tespit edilerek onlara şantaj yapıldığını ve böylelikle Gaziantep'in ticaretinin, siyasetinin ve sermayesinin bu çete tarafından dizayn edilmeye çalışıldığını iddia etmiş ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de, ‘’Bu işin takipçisiyim’’ demişti.

Tayyar, Beyaz TV’de katıldığı programda ise şunları söylemişti: ‘’Tüm Gaziantep polisini suçlamıyorum, içlerindeki bazı kişileri kastediyorum. Önleyici istihbarat adı altında dinleme yapılıyor ama karardaki telefon numarası, başka kişilere ait. Önleyici istihbarat dinlemesi de mahkemelerde delil kabul edilmiyor. O zaman bu verileri ne yapıyorsunuz?’’

TAYYAR’IN ELİNDE NE VAR?

Bizim gazetecilik yönünü iyi bildiğimiz, kitaplarıyla tanıdığımız Şamil Tayyar, siyaseti, medyayı, kurumları ve bürokrasiyi iyi bilen birisidir. Tayyar, elinde sağlam ve yeterli done olmadan boş atıp tutacak birisi değil.

Gaziantep’teki siyaseti, bürokrasiyi, iş dünyasını yakından tanıyan yerel bir gazeteciyi, konuyla ilgili bilgilerini almak için aradığımızda çok enteresan şeyler söyledi.

Tayyar’ın iddialarının yabana atılacak cinsten olmadığının altını çizen Gaziantepli yerel medya çalışanı,

Tayyar’ın kastettiği “Çete”nin, ihale takipçiliği yaptığını ve kendisine rakip olarak gördüğü her ismi elindeki şantaj, izleme, dinleme dahil her gücü kullanarak saf dışı ettiğini ileri sürdü.

BAZI BAKANLAR DA İŞİN İÇİNDE Mİ?

Kabinedeki bazı bakanlar arasında da bunun duyulduğunu ve olayın devletin en tepesindeki isimlere kadar intikal ettiğini kaydeden gazeteci, daha önce Şehitkamil Belediyesi’nin AK PartiliMeclis Üyesi Rüstem Küçük’ün teknik takiple izlendiğini ve birkaç ay cezaevinde kaldığını, ardından Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Sabri Kocaman’ın da teknik takiple gözaltına alındığını hatırlattı.

Gaizantep’te bazı isimlerin belediye başkanı yapılmak istendiğine de dikkat çeken Gaziantepli yerel gazetecinin en ilginç savı ise bizzat kabineden bazı isimlerin de “çete”nin varlığından haberdar olduğu halde “çelik” gibi durmak yerine “şahinlere” tuzak kuran güvercinlerden olmayı seçtiği iddiası…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 21 °C
İzmir
12 / 27 °C
Antalya
16 / 31 °C
Adana
15 / 33 °C
Konya
5 / 20 °C