İstanbul 16°C
15 Aralık 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Artuklu Üniversitesi’nden Aile Danışmanlığı Eğitimi
19 Eylül 2013 Perşembe 16:28

Artuklu Üniversitesi’nden Aile Danışmanlığı Eğitimi

Mardin Artuklu Üniversitesi'ne bağlı Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı açılacağı öğrenildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi'ne bağlı Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı açılacağı öğrenildi.

Yönetmeliğe bağlı olarak özgün birçok uygulamanın da hayata geçirileceği programa sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinden en az dört yıllık lisans eğitimi almış mezunların katılabileceği bildirildi.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı'yla bölgede ihtiyaç duyulan 'Aile Danışmanlığı' alanındaki önemli açığı kapatmayı hedeflediklerini belirten Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Ekinci, programın aynı zamanda, aile eğitiminin tanıtılması, geliştirilmesi ve toplum yararına kullanılması için çalışmalarda bulunmak, ailelerin eğitimi konusunda eğitimler vermek, sertifika ve diplomalı aile danışmanları yetiştirmek amacıyla hayata geçirildiğini ifade etti.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’nın yasal mevzuata uygun olarak 300 saat teorik ve 150 saat uygulamalı eğitim olmak üzere, 450 saatten oluştuğu bilgisini veren Ekinci, eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcıların 'Aile Danışmanlığı' sertifikasını almaya hak kazanacağını söyledi.
Yrd. Doç. Dr. Ekinci, aile danışmanlığının, aileyi oluşturan bireylerin bir araya gelmesi ve paylaştıkları sorunları birlikte çözmeye çalışmaları üzerine kurulduğunu anımsatarak, kendi başına bütüncül ve canlı bir kurum olan ailenin sağlıklı ve fonksiyonel olabilmesi için ailenin kendi güç kaynaklarını geliştirmesi, işlevselliğini sağlaması ve kendi çözümlerini ortaya koymaya yönelik hedeflerini belirlemesi gerektiğinin altını çizdi.

Üniversitenin web sayfasından ayrıntılı bilginin edinilebileceği Mardin Artuklu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, başlatılacak 'Aile Danışmanlığı Sertifikası' programına kayıtlar, 27 Eylül 2013 tarihine kadar devam edecek.CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» FETÖ şüphelileri Yunanistan sınırında yakalandı» Nargile bir ülkede daha yasaklandı» Erdoğan, metro açılışında konuştu» Çin'den, Ziraat'a 600 milyon dolarlık kaynak» Emekli eşeklere için tören» Erdoğan: Kudüs için BM'de girişimler başlatıyoruz» Şimşek: ''Çin en önemli ortaklarımızdan biri''» Bakan yazdı, Haluk Levent söyledi» 'Kripto para altın yumurta çiftliği olabilir'» Erdoğan'ın çağrısına destek geldi» Türk-İş asgari ücret için bin 893 lira talep etti» Güneş Sistemi'nin benzeri bulundu» 6 ülkede üretiyor 96 ülkeye ihraç ediyor» İBB 2018'de zam yapmayacak!» Doğubayazıt hizmete doymuyor» ''Cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi''» Filistin TİKA’yla kalkınıyor» Milli gelir ilk defa 3 trilyon lirayı aşacak» '' Suriyelilerin 976 bini okul çağındaki çocuklar''» Protez merkezi Suriyelilere umut oluyor» Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti» AnadoluJet dönüm noktasında» Filistinli çocuklar suistimallere maruz kalıyor» Hak-İş'ten Kudüs mitingine davet» 'Antep katmeri'ne de tescil geldi» Tarihi ev şeklinde otobüs durağı» Milli güreşçiye Ertuğrul'dan teklif» 'Cenevre süreci büyük tehlikede'» TİKA'dan eğitim hamlesi» 'Mukaddes Emanetler depoda değil'» Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması» Suudi Arabistan'a atılan füzeler İran malı!» ''Bor konusunda büyük sürpriz 2018'de''» Enerji sektöründe kasımda 86 şirket kuruldu» Dolar haftanın son gününe düşüşle başladı » FBI Türkiye'den gidecek» Kadınlara aylık 400 TL çocuk desteği» İşsizlik eylül ayında yüzde 10.6 oldu» ABD'deki Atilla davasında duruşma erken bitirildi» Albayrak: Bundan böyle Türk bayraklı gemilerimizle dolaşacağız!» ASELSAN 10'da 1 fiyatına üretecek!» Başbakan Yardımcısı Şimşek Çin'de» Ava giderken avlandılar!» AB liderlerinden Kudüs kararı» İstihdam teşviklerinin detayları belli oldu» Hükümetten bedelli askerlik açıklaması» ''Vicdanınızı kimseye kiraya vermeyin''» Havacılıkta uzman gençler yetişecek» TAIS'in hedefi uluslararası pazarlar» Okul sütü ihalesi yapıldı
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 9 °C
İzmir
13 / 18 °C
Antalya
10 / 20 °C
Adana
10 / 20 °C
Konya
0 / 10 °C