İstanbul 17°C
24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Artuklu Üniversitesi’nden Aile Danışmanlığı Eğitimi
19 Eylül 2013 Perşembe 16:28

Artuklu Üniversitesi’nden Aile Danışmanlığı Eğitimi

Mardin Artuklu Üniversitesi'ne bağlı Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı açılacağı öğrenildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi'ne bağlı Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı açılacağı öğrenildi.

Yönetmeliğe bağlı olarak özgün birçok uygulamanın da hayata geçirileceği programa sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinden en az dört yıllık lisans eğitimi almış mezunların katılabileceği bildirildi.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı'yla bölgede ihtiyaç duyulan 'Aile Danışmanlığı' alanındaki önemli açığı kapatmayı hedeflediklerini belirten Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Ekinci, programın aynı zamanda, aile eğitiminin tanıtılması, geliştirilmesi ve toplum yararına kullanılması için çalışmalarda bulunmak, ailelerin eğitimi konusunda eğitimler vermek, sertifika ve diplomalı aile danışmanları yetiştirmek amacıyla hayata geçirildiğini ifade etti.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’nın yasal mevzuata uygun olarak 300 saat teorik ve 150 saat uygulamalı eğitim olmak üzere, 450 saatten oluştuğu bilgisini veren Ekinci, eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcıların 'Aile Danışmanlığı' sertifikasını almaya hak kazanacağını söyledi.
Yrd. Doç. Dr. Ekinci, aile danışmanlığının, aileyi oluşturan bireylerin bir araya gelmesi ve paylaştıkları sorunları birlikte çözmeye çalışmaları üzerine kurulduğunu anımsatarak, kendi başına bütüncül ve canlı bir kurum olan ailenin sağlıklı ve fonksiyonel olabilmesi için ailenin kendi güç kaynaklarını geliştirmesi, işlevselliğini sağlaması ve kendi çözümlerini ortaya koymaya yönelik hedeflerini belirlemesi gerektiğinin altını çizdi.

Üniversitenin web sayfasından ayrıntılı bilginin edinilebileceği Mardin Artuklu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, başlatılacak 'Aile Danışmanlığı Sertifikası' programına kayıtlar, 27 Eylül 2013 tarihine kadar devam edecek.CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
11 / 25 °C
İzmir
14 / 28 °C
Antalya
18 / 32 °C
Adana
17 / 33 °C
Konya
13 / 25 °C