İstanbul 24°C
25 Temmuz 2017 Salı

Mimar Serdar İnan / Platinhaber

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslı hakikat!

19 Aralık 2015 Cumartesi 17:29

Maddenin en ufak parçası olan atomlar arasında büyük mesafeler olduğu hepimizin malumu. Zaman ile insanoğlu atomun içine görsel olarak girmeyi başardı. Bu görsel başarısında insanoğlu bir de ne görsün; atomun içindeki elektronlar ve çekirdek arasındaki mesafe kendi boyutlarına göre devasa bir ölçekte.

 

Bu devasa açıklıkları bir arada, çekirdek ve elektronların arasındaki görülmeyen enerji tutuyor. İnsanoğlu bir gün gelecek elektronların ve çekirdeğin de içine göz atabilecek teknolojiye erişecektir. Ya o gün de, elektronu ve çekirdeği oluşturan iç parçacıkların arasında öyle devasa bir açıklık var olduğunu görür ise, o zaman, bize yıllardır okutulan madde teori kitaplarını ne yapacağız. Bugüne kadar maddenin hakikati diye okutulan tüm yayınlara belki de o gün müzelerde ancak rastlayacağız.

 

Var sandığımız, elimizle tuttuğumuz, gözümüzle gördüğümüz maddenin,  makrodan mikroya doğru olan yolculuğunda, elimizde tuttuğumuz kumun parmak aralarımızdan dökülüp yok olduğu gibi yok olduğunun idrakine çok az zamanımız kaldı. Bu süreçte her gün içinde yaşadığımız nefes aldığımız, yemek yediğimiz bedenimizin, aslında bakışımızı daha yakına daha yakına çektikçe, küçüle küçüle yok olduğunu bilmemiz gerekiyor.

 

Bu zamana kadar beraber yaşadığımız, hatta materyalistlerin dediğine göre bizimde bir parçası olduğumuz maddenin aslında yok olduğuna alışmamız biraz zaman alacaktır. Bu kapsamda yaşamın tekrardan ele alınması, insan aklı ile yazılan tüm felsefelerin, doğru yaşam kılavuzlarının bir kenara bırakılması gerekiyor. Hayatta yalnızca enerji var, yaşam bu enerjinin bir taraftan bir tarafa bir amaç uğruna kaymasından ibaret. Madde, atomlar, çekirdek hepsi enerjinin göze yansıyan zanları.

 

Enerji bize hayatı nasıl göstermek istiyor ise, bizim gözlerimiz bir anlamda öyle görüyorlar. Enerji kimi zaman bize öfke, kimi zaman sevinç veriyor. Bazen çocuğumuz oluyor, bazen işimiz, bazen yeni aldığımız arabamız, okulumuz; kısaca her şeyimiz.  Bizler enerjinin dili oluyoruz, enerji bizimle yaşıyor, hayat buluyor adeta.

 

Bu zannetmelerimiz neticesinde yaşam oluşuyor, kapalı döngü bir enerji kümesinde yaşarken hep beraber bu enerjinin bize anlattığını duyularımız, her birimizde var olan farklı  yazılımlar vasıtasıyla yorumlama organımıza, beynimize yolluyor. Beynimiz de bilinç ve bilinçaltının ortak kanaatleri ile algıyı tepkiye çeviriyor. Kısaca olayları nasıl görmek istiyorsak öyle görüyoruz öyle yorumluyor ve reaksiyon gösteriyoruz.

 

Peki, enerji nedir, nereden gelir ve nereden beslenir, yok olur mu, çoğalır mı? Enerjinin tarifi insanlık tarihi kadar eski, ilk insan ilk enerjiyi, güneş olarak, yıldırım olarak ya da kendisinden kaçan ceylanın kaslarında gördü. Ne kadar algıladı bilinmez ama hayata ilk göz açısı ile enerji ile tanıştı. Bizler de şu an enerjinin tüm öğeleri ile yaşamımızı sürdürüyoruz bu gün burada bu satırlarda size söylemek istediğim enerjiden ayrı sandığımız, aslında enerjini katı hali olan maddenin de enerjiden ibaret olduğudur.

 

Bizler enerjinin çeşitli mertebeleri içinde yaşayan zanlarız sadece. Bizlerin sadece idrak ve iradeleri mevcut,  tüm gereğini enerji yapıyor zaten. Bize düşen sadece gereğine tabi olmak, söyleneni iyi duysak, yaşama karşı değil ama onunla akmayı bir becerebilsek, bu sayede vücudumuzu çeşitli hastalıklardan koruyabilir, huzur bulabilir, mutlu olabiliriz. Zaten ondan ibaret olan yaşamımızı ona rağmen doğruya güzele götürmemiz mümkün değildir. 

 

Kısaca maddenin içindeki düzeni sağlayan enerjinin frekansını bozmamak için negatif enerji üretmemeliyiz, olayları pozitif götürür isek, işin aslı ile bağımızı koparmamış oluruz. İnanın onu başardığımız gün enerjiye insanoğlu hükmedecektir.

 

 

Bu sayede bedenler kendisini enerji formuna geçirip bir yerden bir yere nakil olmayı başarabilecek, hatta zaman içinde gezinme gerçekleşebilecektir. Tüm bunları hayal sanmayın nice eski hayaller günümüzde gerçek oldu. Zamanında çok bilim kurgu kitapları yazıldı,  mobil telefonlar, lazer kılıçları, denizaltı, uçak hepsi bugün gerçek olmadı mı?

 

Unutmayın insanoğlunun aklına, mevcut olmayan hiç bir şey gelmez, eğer bir şeyi düşünebiliyorsak, bir gün gelecek yapacağız demeliyiz. Belki de bu krizler, sıkıntılar insanoğlunun dağarcığını açacak mengeneler görevini üstlenecek. İletişim çağının sonuna yaklaşan insanoğlu bu sıkıntıları sayesinde telepati çağına ayak basabilecek.

 

Gün gelecek insanoğlu mutlak enerjiye söz geçirebilecek bir bilince, olgunluğa geçecektir. Bunu yapması için doğru duyması, doğru bakması, baktığını görmesi gerekir. Kendi içindeki genlerinde mevcut perdeleri kaldırabilirse, gördüğünü de doğru yorumlayabilecektir. Doğru yorum peşinden doğru kararı getirecektir. Bu sayede insanoğlu kendi kurduğu kapandan kendisi çıkacaktır. Yoksa bir gün dünyayı bizden kurtaracak bir nesil ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
» Kudüslü alimlerden cuma namazı çağrısı» 'Gazze yavaşça batan bir gemi gibi'» Yeni bakanların özgeçmişleri» Binali Yıldırım yeni kabineyi açıkladı» Altay Tankı seri üretiminde yeni gelişme» Erdoğan, yol arkadaşını yazdı» FETÖ'den üyelerine 1 dolar uyarısı» 'İsrail tahriklerine son vermeli'» Doktor arkadaşını 37 kilodan kurtardı» Vodafone üst yönetiminde atama» İş Bankası 'The Banker' listesine girdi» Her 14 dakikada 1 kişi bu hastalıktan ölüyor!» Engellilerden kadro artışı talebi» Sinan Oğan'ın MHP'den ihracı kesinleşti» Yenikapı-Havalimanı-Başakşehir metro seferleri normale döndü» Dudak uçuklatan serveti devletin kasasında» Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskınları sürüyor» 'Bir aylık yağış bir günde yağacak'» İşgal gücünün her türlü egemenlik çabalarını reddediyoruz» FETÖ'cüler zorlukla mahkemeye getiriliyor» Halkbank, 4 milyar dolar borçlanacak» Döve döve 1 milyar dolar kazanacak» O vali 29 şirkete kayyum olarak atandı» Yüzde 100 zamlandı! Emlak vergisi sizi çarpmasın» Hacker'lar tarafından soyulmuştu! Bastır parayı al ödülü» Bu sektörde ciroları patlattılar! 20 Bin TL verip çıkıyorlar» Kandil ve Rakka artık menzil içinde» 610 TL ceza yiyen bile var!» Arda Turan idmana çıkmadı ortalık karıştı!» Doları çarpan adam!» IMF'den kritik Türkiye açıklaması!» Türkiye iflas edecek demişti! Bir tokat daha yedi» Alman devi 3 milyon aracını geri çağırdı» İşte FETÖ'cülerin toplandığı AVM» 2 saatte 6 bin 726 yıldırım düştü!» İTO, FETÖ davalarına müdahil oluyor» Gazze'deki insani durum endişe veriyor» Tüm zamanların rekoruna koşuyor» Şok rapor! Büyük iflaslar kapıda» 'Hero' yazılı tişörtü giyen 2 kişiye gözaltı» Son ankette o partiye büyük şok» Ayakkabılarını Koç Müzesi istedi» Simit Sarayı'na Suudi ortak» Alman telekom devi Türk şirket arıyor» 28 Şubat darbedir, bir koalisyon eliyle icra edilmiştir» 'İsrail Mescid-i Aksa'yı bölmeyi hedefliyor'» 'Zaruret olmadıkça dışarı çıkmayın' » İstanbul'daki yağış tam bir afet» Rusya ile S-400 görüşmeleri devam ediyor» Bu yaz 30 bin öğretmen ataması yapılacak!
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
17 / 35 °C
İzmir
22 / 37 °C
Antalya
24 / 36 °C
Adana
25 / 36 °C
Konya
19 / 34 °C