İstanbul 10°C
22 Kasım 2017 Çarşamba

Mimar Serdar İnan / Platinhaber

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslı hakikat!

19 Aralık 2015 Cumartesi 17:29

Maddenin en ufak parçası olan atomlar arasında büyük mesafeler olduğu hepimizin malumu. Zaman ile insanoğlu atomun içine görsel olarak girmeyi başardı. Bu görsel başarısında insanoğlu bir de ne görsün; atomun içindeki elektronlar ve çekirdek arasındaki mesafe kendi boyutlarına göre devasa bir ölçekte.

 

Bu devasa açıklıkları bir arada, çekirdek ve elektronların arasındaki görülmeyen enerji tutuyor. İnsanoğlu bir gün gelecek elektronların ve çekirdeğin de içine göz atabilecek teknolojiye erişecektir. Ya o gün de, elektronu ve çekirdeği oluşturan iç parçacıkların arasında öyle devasa bir açıklık var olduğunu görür ise, o zaman, bize yıllardır okutulan madde teori kitaplarını ne yapacağız. Bugüne kadar maddenin hakikati diye okutulan tüm yayınlara belki de o gün müzelerde ancak rastlayacağız.

 

Var sandığımız, elimizle tuttuğumuz, gözümüzle gördüğümüz maddenin,  makrodan mikroya doğru olan yolculuğunda, elimizde tuttuğumuz kumun parmak aralarımızdan dökülüp yok olduğu gibi yok olduğunun idrakine çok az zamanımız kaldı. Bu süreçte her gün içinde yaşadığımız nefes aldığımız, yemek yediğimiz bedenimizin, aslında bakışımızı daha yakına daha yakına çektikçe, küçüle küçüle yok olduğunu bilmemiz gerekiyor.

 

Bu zamana kadar beraber yaşadığımız, hatta materyalistlerin dediğine göre bizimde bir parçası olduğumuz maddenin aslında yok olduğuna alışmamız biraz zaman alacaktır. Bu kapsamda yaşamın tekrardan ele alınması, insan aklı ile yazılan tüm felsefelerin, doğru yaşam kılavuzlarının bir kenara bırakılması gerekiyor. Hayatta yalnızca enerji var, yaşam bu enerjinin bir taraftan bir tarafa bir amaç uğruna kaymasından ibaret. Madde, atomlar, çekirdek hepsi enerjinin göze yansıyan zanları.

 

Enerji bize hayatı nasıl göstermek istiyor ise, bizim gözlerimiz bir anlamda öyle görüyorlar. Enerji kimi zaman bize öfke, kimi zaman sevinç veriyor. Bazen çocuğumuz oluyor, bazen işimiz, bazen yeni aldığımız arabamız, okulumuz; kısaca her şeyimiz.  Bizler enerjinin dili oluyoruz, enerji bizimle yaşıyor, hayat buluyor adeta.

 

Bu zannetmelerimiz neticesinde yaşam oluşuyor, kapalı döngü bir enerji kümesinde yaşarken hep beraber bu enerjinin bize anlattığını duyularımız, her birimizde var olan farklı  yazılımlar vasıtasıyla yorumlama organımıza, beynimize yolluyor. Beynimiz de bilinç ve bilinçaltının ortak kanaatleri ile algıyı tepkiye çeviriyor. Kısaca olayları nasıl görmek istiyorsak öyle görüyoruz öyle yorumluyor ve reaksiyon gösteriyoruz.

 

Peki, enerji nedir, nereden gelir ve nereden beslenir, yok olur mu, çoğalır mı? Enerjinin tarifi insanlık tarihi kadar eski, ilk insan ilk enerjiyi, güneş olarak, yıldırım olarak ya da kendisinden kaçan ceylanın kaslarında gördü. Ne kadar algıladı bilinmez ama hayata ilk göz açısı ile enerji ile tanıştı. Bizler de şu an enerjinin tüm öğeleri ile yaşamımızı sürdürüyoruz bu gün burada bu satırlarda size söylemek istediğim enerjiden ayrı sandığımız, aslında enerjini katı hali olan maddenin de enerjiden ibaret olduğudur.

 

Bizler enerjinin çeşitli mertebeleri içinde yaşayan zanlarız sadece. Bizlerin sadece idrak ve iradeleri mevcut,  tüm gereğini enerji yapıyor zaten. Bize düşen sadece gereğine tabi olmak, söyleneni iyi duysak, yaşama karşı değil ama onunla akmayı bir becerebilsek, bu sayede vücudumuzu çeşitli hastalıklardan koruyabilir, huzur bulabilir, mutlu olabiliriz. Zaten ondan ibaret olan yaşamımızı ona rağmen doğruya güzele götürmemiz mümkün değildir. 

 

Kısaca maddenin içindeki düzeni sağlayan enerjinin frekansını bozmamak için negatif enerji üretmemeliyiz, olayları pozitif götürür isek, işin aslı ile bağımızı koparmamış oluruz. İnanın onu başardığımız gün enerjiye insanoğlu hükmedecektir.

 

 

Bu sayede bedenler kendisini enerji formuna geçirip bir yerden bir yere nakil olmayı başarabilecek, hatta zaman içinde gezinme gerçekleşebilecektir. Tüm bunları hayal sanmayın nice eski hayaller günümüzde gerçek oldu. Zamanında çok bilim kurgu kitapları yazıldı,  mobil telefonlar, lazer kılıçları, denizaltı, uçak hepsi bugün gerçek olmadı mı?

 

Unutmayın insanoğlunun aklına, mevcut olmayan hiç bir şey gelmez, eğer bir şeyi düşünebiliyorsak, bir gün gelecek yapacağız demeliyiz. Belki de bu krizler, sıkıntılar insanoğlunun dağarcığını açacak mengeneler görevini üstlenecek. İletişim çağının sonuna yaklaşan insanoğlu bu sıkıntıları sayesinde telepati çağına ayak basabilecek.

 

Gün gelecek insanoğlu mutlak enerjiye söz geçirebilecek bir bilince, olgunluğa geçecektir. Bunu yapması için doğru duyması, doğru bakması, baktığını görmesi gerekir. Kendi içindeki genlerinde mevcut perdeleri kaldırabilirse, gördüğünü de doğru yorumlayabilecektir. Doğru yorum peşinden doğru kararı getirecektir. Bu sayede insanoğlu kendi kurduğu kapandan kendisi çıkacaktır. Yoksa bir gün dünyayı bizden kurtaracak bir nesil ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
» Otomotivde ihracat rekoru kırıldı» MB siyasi iklimden bağımsız, cesur politika uygulamalı» 137 yıllık hayal gerçek oldu» ASELSAN’da bir şüpheli intihar daha» S-400'lerin teslimat tarihi belli oldu» Türkiye'ye gizli ambargo» ABD'den tehdit geldi!» Tüketici güveni yılın en düşük seviyesinde» Şimşek'ten enflasyon hakkında şok açıklama!» Depreme hazır olmak için çok sıkı çalışmamız lazım» 57 milyon kullanıcının bilgileri çalındı!» Meteorolojiden 'zirai don' uyarısı» Erdoğan'dan flaş açıklamalar!» İşte Türkiye'nin şartları» Meteorolojiden İstanbul uyarısı» ''Türkiye bize babamız gibi davrandı''» Faiz lobisi iş başında!» Zarrab’da BAE parmağı » Türkiye dünyaya ihraç edecek!» ''Sarma sigaraya 6 yıl ceza'' » "Beni enflasyon artışı çok endişelendiriyor"» İstanbul'da 2 bin kişi alınacak!» Yeni nesil yazar kasalar için erteleme talebi» TürkAkım 546 milyon dolar getirecek» Yabancı yatırımcı milyarlarca dolar getirdi» Uluslararası e-Ticaret Konferansı » O ülkeler Türkiye'yi saf dışı bırakmaya çalışıyor» Çinli şirket Facebook’un tahtını elinden aldı» AHL en çok büyüyen havalimanı oldu» CİRİT termobarik harp başlığı ile daha etkili» ''Kamuoyunda İslam İktisadı Algısı" » Erdoğan: 'Yeni bir rekora imza attık'» Emine Erdoğan: 'Kadınlarımız dünyanın umududur'» Eti 'siyez' buğdayına sahip çıkıyor» Kudüs'ün son bakır ustası zamana direniyor» Bakan Albayrak: 'Türkiye muhatap değil'» Erdoğan: Aynı tezgahı ABD'de kurdular» Venezuela ile 'petrol karşılığı ticaret'» Boeing'in Türkiye Milli Havacılık Planı» MÜSİAD’tan Ürdün çıkarması» Türkler Silikon Vadisi’nde ‘maden’ buldu» Katılım bankalarının 9 aylık karı 1,2 milyar oldu» Yapı Kredi'den kadınlara destek» Belediye başkanına "rüşvet" suçlamasıyla dava» Türk şirketleri o cihazının peşinde» O firma Volvo'dan 24 bin sürücüsüz araç alacak» Singapur'dan inek ithalatında vergi sıfırlandı» Hemşirenin 13 yıl süren kurnazlığı» Fed Başkanı Yellen'dan önemli karar» E-ticarette hedef büyük
HAVA DURUMU
Ankara
-1 / 5 °C
İzmir
2 / 14 °C
Antalya
6 / 18 °C
Adana
3 / 16 °C
Konya
-2 / 4 °C