İstanbul 19°C
24 Eylül 2017 Pazar

Mimar Serdar İnan / Platinhaber

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslı hakikat!

19 Aralık 2015 Cumartesi 17:29

Maddenin en ufak parçası olan atomlar arasında büyük mesafeler olduğu hepimizin malumu. Zaman ile insanoğlu atomun içine görsel olarak girmeyi başardı. Bu görsel başarısında insanoğlu bir de ne görsün; atomun içindeki elektronlar ve çekirdek arasındaki mesafe kendi boyutlarına göre devasa bir ölçekte.

 

Bu devasa açıklıkları bir arada, çekirdek ve elektronların arasındaki görülmeyen enerji tutuyor. İnsanoğlu bir gün gelecek elektronların ve çekirdeğin de içine göz atabilecek teknolojiye erişecektir. Ya o gün de, elektronu ve çekirdeği oluşturan iç parçacıkların arasında öyle devasa bir açıklık var olduğunu görür ise, o zaman, bize yıllardır okutulan madde teori kitaplarını ne yapacağız. Bugüne kadar maddenin hakikati diye okutulan tüm yayınlara belki de o gün müzelerde ancak rastlayacağız.

 

Var sandığımız, elimizle tuttuğumuz, gözümüzle gördüğümüz maddenin,  makrodan mikroya doğru olan yolculuğunda, elimizde tuttuğumuz kumun parmak aralarımızdan dökülüp yok olduğu gibi yok olduğunun idrakine çok az zamanımız kaldı. Bu süreçte her gün içinde yaşadığımız nefes aldığımız, yemek yediğimiz bedenimizin, aslında bakışımızı daha yakına daha yakına çektikçe, küçüle küçüle yok olduğunu bilmemiz gerekiyor.

 

Bu zamana kadar beraber yaşadığımız, hatta materyalistlerin dediğine göre bizimde bir parçası olduğumuz maddenin aslında yok olduğuna alışmamız biraz zaman alacaktır. Bu kapsamda yaşamın tekrardan ele alınması, insan aklı ile yazılan tüm felsefelerin, doğru yaşam kılavuzlarının bir kenara bırakılması gerekiyor. Hayatta yalnızca enerji var, yaşam bu enerjinin bir taraftan bir tarafa bir amaç uğruna kaymasından ibaret. Madde, atomlar, çekirdek hepsi enerjinin göze yansıyan zanları.

 

Enerji bize hayatı nasıl göstermek istiyor ise, bizim gözlerimiz bir anlamda öyle görüyorlar. Enerji kimi zaman bize öfke, kimi zaman sevinç veriyor. Bazen çocuğumuz oluyor, bazen işimiz, bazen yeni aldığımız arabamız, okulumuz; kısaca her şeyimiz.  Bizler enerjinin dili oluyoruz, enerji bizimle yaşıyor, hayat buluyor adeta.

 

Bu zannetmelerimiz neticesinde yaşam oluşuyor, kapalı döngü bir enerji kümesinde yaşarken hep beraber bu enerjinin bize anlattığını duyularımız, her birimizde var olan farklı  yazılımlar vasıtasıyla yorumlama organımıza, beynimize yolluyor. Beynimiz de bilinç ve bilinçaltının ortak kanaatleri ile algıyı tepkiye çeviriyor. Kısaca olayları nasıl görmek istiyorsak öyle görüyoruz öyle yorumluyor ve reaksiyon gösteriyoruz.

 

Peki, enerji nedir, nereden gelir ve nereden beslenir, yok olur mu, çoğalır mı? Enerjinin tarifi insanlık tarihi kadar eski, ilk insan ilk enerjiyi, güneş olarak, yıldırım olarak ya da kendisinden kaçan ceylanın kaslarında gördü. Ne kadar algıladı bilinmez ama hayata ilk göz açısı ile enerji ile tanıştı. Bizler de şu an enerjinin tüm öğeleri ile yaşamımızı sürdürüyoruz bu gün burada bu satırlarda size söylemek istediğim enerjiden ayrı sandığımız, aslında enerjini katı hali olan maddenin de enerjiden ibaret olduğudur.

 

Bizler enerjinin çeşitli mertebeleri içinde yaşayan zanlarız sadece. Bizlerin sadece idrak ve iradeleri mevcut,  tüm gereğini enerji yapıyor zaten. Bize düşen sadece gereğine tabi olmak, söyleneni iyi duysak, yaşama karşı değil ama onunla akmayı bir becerebilsek, bu sayede vücudumuzu çeşitli hastalıklardan koruyabilir, huzur bulabilir, mutlu olabiliriz. Zaten ondan ibaret olan yaşamımızı ona rağmen doğruya güzele götürmemiz mümkün değildir. 

 

Kısaca maddenin içindeki düzeni sağlayan enerjinin frekansını bozmamak için negatif enerji üretmemeliyiz, olayları pozitif götürür isek, işin aslı ile bağımızı koparmamış oluruz. İnanın onu başardığımız gün enerjiye insanoğlu hükmedecektir.

 

 

Bu sayede bedenler kendisini enerji formuna geçirip bir yerden bir yere nakil olmayı başarabilecek, hatta zaman içinde gezinme gerçekleşebilecektir. Tüm bunları hayal sanmayın nice eski hayaller günümüzde gerçek oldu. Zamanında çok bilim kurgu kitapları yazıldı,  mobil telefonlar, lazer kılıçları, denizaltı, uçak hepsi bugün gerçek olmadı mı?

 

Unutmayın insanoğlunun aklına, mevcut olmayan hiç bir şey gelmez, eğer bir şeyi düşünebiliyorsak, bir gün gelecek yapacağız demeliyiz. Belki de bu krizler, sıkıntılar insanoğlunun dağarcığını açacak mengeneler görevini üstlenecek. İletişim çağının sonuna yaklaşan insanoğlu bu sıkıntıları sayesinde telepati çağına ayak basabilecek.

 

Gün gelecek insanoğlu mutlak enerjiye söz geçirebilecek bir bilince, olgunluğa geçecektir. Bunu yapması için doğru duyması, doğru bakması, baktığını görmesi gerekir. Kendi içindeki genlerinde mevcut perdeleri kaldırabilirse, gördüğünü de doğru yorumlayabilecektir. Doğru yorum peşinden doğru kararı getirecektir. Bu sayede insanoğlu kendi kurduğu kapandan kendisi çıkacaktır. Yoksa bir gün dünyayı bizden kurtaracak bir nesil ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
11 / 25 °C
İzmir
14 / 28 °C
Antalya
18 / 32 °C
Adana
17 / 33 °C
Konya
13 / 25 °C