İstanbul 20°C
28 Mayıs 2017 Pazar

Mimar Serdar İnan / Platinhaber

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslı hakikat!

19 Aralık 2015 Cumartesi 17:29

Maddenin en ufak parçası olan atomlar arasında büyük mesafeler olduğu hepimizin malumu. Zaman ile insanoğlu atomun içine görsel olarak girmeyi başardı. Bu görsel başarısında insanoğlu bir de ne görsün; atomun içindeki elektronlar ve çekirdek arasındaki mesafe kendi boyutlarına göre devasa bir ölçekte.

 

Bu devasa açıklıkları bir arada, çekirdek ve elektronların arasındaki görülmeyen enerji tutuyor. İnsanoğlu bir gün gelecek elektronların ve çekirdeğin de içine göz atabilecek teknolojiye erişecektir. Ya o gün de, elektronu ve çekirdeği oluşturan iç parçacıkların arasında öyle devasa bir açıklık var olduğunu görür ise, o zaman, bize yıllardır okutulan madde teori kitaplarını ne yapacağız. Bugüne kadar maddenin hakikati diye okutulan tüm yayınlara belki de o gün müzelerde ancak rastlayacağız.

 

Var sandığımız, elimizle tuttuğumuz, gözümüzle gördüğümüz maddenin,  makrodan mikroya doğru olan yolculuğunda, elimizde tuttuğumuz kumun parmak aralarımızdan dökülüp yok olduğu gibi yok olduğunun idrakine çok az zamanımız kaldı. Bu süreçte her gün içinde yaşadığımız nefes aldığımız, yemek yediğimiz bedenimizin, aslında bakışımızı daha yakına daha yakına çektikçe, küçüle küçüle yok olduğunu bilmemiz gerekiyor.

 

Bu zamana kadar beraber yaşadığımız, hatta materyalistlerin dediğine göre bizimde bir parçası olduğumuz maddenin aslında yok olduğuna alışmamız biraz zaman alacaktır. Bu kapsamda yaşamın tekrardan ele alınması, insan aklı ile yazılan tüm felsefelerin, doğru yaşam kılavuzlarının bir kenara bırakılması gerekiyor. Hayatta yalnızca enerji var, yaşam bu enerjinin bir taraftan bir tarafa bir amaç uğruna kaymasından ibaret. Madde, atomlar, çekirdek hepsi enerjinin göze yansıyan zanları.

 

Enerji bize hayatı nasıl göstermek istiyor ise, bizim gözlerimiz bir anlamda öyle görüyorlar. Enerji kimi zaman bize öfke, kimi zaman sevinç veriyor. Bazen çocuğumuz oluyor, bazen işimiz, bazen yeni aldığımız arabamız, okulumuz; kısaca her şeyimiz.  Bizler enerjinin dili oluyoruz, enerji bizimle yaşıyor, hayat buluyor adeta.

 

Bu zannetmelerimiz neticesinde yaşam oluşuyor, kapalı döngü bir enerji kümesinde yaşarken hep beraber bu enerjinin bize anlattığını duyularımız, her birimizde var olan farklı  yazılımlar vasıtasıyla yorumlama organımıza, beynimize yolluyor. Beynimiz de bilinç ve bilinçaltının ortak kanaatleri ile algıyı tepkiye çeviriyor. Kısaca olayları nasıl görmek istiyorsak öyle görüyoruz öyle yorumluyor ve reaksiyon gösteriyoruz.

 

Peki, enerji nedir, nereden gelir ve nereden beslenir, yok olur mu, çoğalır mı? Enerjinin tarifi insanlık tarihi kadar eski, ilk insan ilk enerjiyi, güneş olarak, yıldırım olarak ya da kendisinden kaçan ceylanın kaslarında gördü. Ne kadar algıladı bilinmez ama hayata ilk göz açısı ile enerji ile tanıştı. Bizler de şu an enerjinin tüm öğeleri ile yaşamımızı sürdürüyoruz bu gün burada bu satırlarda size söylemek istediğim enerjiden ayrı sandığımız, aslında enerjini katı hali olan maddenin de enerjiden ibaret olduğudur.

 

Bizler enerjinin çeşitli mertebeleri içinde yaşayan zanlarız sadece. Bizlerin sadece idrak ve iradeleri mevcut,  tüm gereğini enerji yapıyor zaten. Bize düşen sadece gereğine tabi olmak, söyleneni iyi duysak, yaşama karşı değil ama onunla akmayı bir becerebilsek, bu sayede vücudumuzu çeşitli hastalıklardan koruyabilir, huzur bulabilir, mutlu olabiliriz. Zaten ondan ibaret olan yaşamımızı ona rağmen doğruya güzele götürmemiz mümkün değildir. 

 

Kısaca maddenin içindeki düzeni sağlayan enerjinin frekansını bozmamak için negatif enerji üretmemeliyiz, olayları pozitif götürür isek, işin aslı ile bağımızı koparmamış oluruz. İnanın onu başardığımız gün enerjiye insanoğlu hükmedecektir.

 

 

Bu sayede bedenler kendisini enerji formuna geçirip bir yerden bir yere nakil olmayı başarabilecek, hatta zaman içinde gezinme gerçekleşebilecektir. Tüm bunları hayal sanmayın nice eski hayaller günümüzde gerçek oldu. Zamanında çok bilim kurgu kitapları yazıldı,  mobil telefonlar, lazer kılıçları, denizaltı, uçak hepsi bugün gerçek olmadı mı?

 

Unutmayın insanoğlunun aklına, mevcut olmayan hiç bir şey gelmez, eğer bir şeyi düşünebiliyorsak, bir gün gelecek yapacağız demeliyiz. Belki de bu krizler, sıkıntılar insanoğlunun dağarcığını açacak mengeneler görevini üstlenecek. İletişim çağının sonuna yaklaşan insanoğlu bu sıkıntıları sayesinde telepati çağına ayak basabilecek.

 

Gün gelecek insanoğlu mutlak enerjiye söz geçirebilecek bir bilince, olgunluğa geçecektir. Bunu yapması için doğru duyması, doğru bakması, baktığını görmesi gerekir. Kendi içindeki genlerinde mevcut perdeleri kaldırabilirse, gördüğünü de doğru yorumlayabilecektir. Doğru yorum peşinden doğru kararı getirecektir. Bu sayede insanoğlu kendi kurduğu kapandan kendisi çıkacaktır. Yoksa bir gün dünyayı bizden kurtaracak bir nesil ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
» Rusya ile S-400 görüşmeleri devam ediyor» Bu yaz 30 bin öğretmen ataması yapılacak!» Türk devini satın almışlardı! İşte yeni ismi» Aysan istifa sebebini açıkladı!» Dolar/TL ABD verisi öncesi 3.68'i aştı» İşte kuruşu kuruşuna yeni emekli maaşları!» Türkiye'den müthiş atak! Dünya devleri sırada...» Gelir İdaresi 2 bin uzman yardımcısı alacak» Türkiye'den flaş Sudan hamlesi!» İSPARK’TAN 10 BİN ARAÇLIK OTOPARK!» Ülker'den Borsaya 1 Nisan açıklaması! » Altın haftaya yatay seyirle başladı!» Araç sahipleri dikkat! Büyük indirim geliyor» Emeklilere promosyonda ek fırsat» Akaryakıta AB şartı geliyor» Dolar güne nasıl başladı?» Çin malı güneş paneline anti damping vergisi!» Merkez Bankası'ndan flaş dolar açıklaması!» Artık zorunlu! En az 421 TL ödenecek» Hazine’den vatandaşa altın tahvili fırsatı» Fitch üç ülkenin kredi notunu açıkladı» EPDK'dan 'fiyat' iddialarına yalanlama» Ekonomi 7 yıldır büyüyor» TL için büyük gelişme... Arttı!» Altın güne düşüşle başladı» Araç sahipleri dikkat! Bugün sona erdi» ABD'li finans devlerinden Türkiye kararı» Az önce açıklandı! Yüzde 19 arttı» Otomotiv devi binlerce aracını geri çağırdı» Alman basınından Napolyonlu 3. Havalimanı yorumu» Bakan rakam verdi! 10 milyar TL yatırım!» Tepki çeken reklam için açıklama geldi!» Bu saatin değeri tam 34.000 TL» Gazintepli baklavacıdan büyük açılış» Kat Kat Otopark ile kapasite katlanıyor» Yenidoğu Okulları Çanakkale Zaferini Kutladı!» Araç sahipleri dikkat! Paranız geri ödenebilir» FETÖ'cü 40 şirket tasfiye ediliyor» Rusların Türkiye planı ortaya çıktı!» David Rockefeller öldü» Bunu yapan yolcu yandı! 6 ay boyunca...» Yatırımcının KDV yükü hızla azalacak» Dolar ne kadar oldu?» BAL Ritm Grubu Festival'de sahne aldı!» Erdoğan, Bağcılar'da hastane açılışı yaptı» Dolar kritik seviyeyi aştı!» İSPARK ile Akıllı Otopark Sistemleri» Gayrimenkul sertifikası görücüye çıkıyor» Altın 5 haftanın en düşüğünde!» Petrolle ilgili korkutan tahmin! 3 yıl kaldı
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
10 / 20 °C
İzmir
15 / 25 °C
Antalya
14 / 26 °C
Adana
14 / 29 °C
Konya
10 / 20 °C