İstanbul 17°C
23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ata Aöfün Yurt Dışı Açılımı
19 Eylül 2013 Perşembe 16:08

Ata Aöf'ün Yurt Dışı Açılımı

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında yabancı uyruklu öğrencilere eğitim hizmeti verecek.

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında yabancı uyruklu öğrencilere eğitim hizmeti verecek.

Azerbaycan’da 15 Eylül 2013 tarihinde gerçekleştirilen Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçme Sınavı (YÖSS) sonucunda başarılı olanlar İşletme ya da Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans programları çerçevesinde eğitim hizmeti alacak. ATA AÖF, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’na zengin program portföyü ve on binlerce öğrencisiyle giriyor. Bu yıl yabancı uyruklu öğrencilere de eğitim hizmeti verecek olan Fakülte, 15 Eylül 2013 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçme Sınavı (YÖSS) düzenledi. İşletme ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans programlarına yerleştirilmek üzere yapılan sınava katılıp başarılı olan adayların ders kayıt işlemleri başlayacak.

Bu yıl ilk mezunlarını veren ve yeni dönemde 21 program çerçevesinde eğitim hizmeti sunacak olan Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında yabancı öğrencilere de eğitim hizmeti sunacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederken sözlerine şu şekilde devam etti: "Her geçen yıl verdiğimiz eğitim hizmetinde niteliksel ve niceliksel olarak gelişim göstermenin onurunu yaşıyoruz. Ülkeler arasında eğitim amaçlı işbirlikleri kurmak, hem ulusların kaynaşması, dostlukların pekişmesi hem de kültürlerarası etkileşim açısından vazgeçilmez öneme sahip. Biz de bu yıl iki lisans programımız çerçevesinde yabancı uyruklu öğrencileri bünyemize dahil etmeyi amaçlıyoruz. Bu bağlamda 15 Eylül 2013 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirdiğimiz Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçme Sınavı ile öğrenci kaydı alacağız. Bu sınavı önümüzdeki dönemde çok sayıda ülkede gerçekleştirerek yabancı uyruklu öğrencilere mevcut programlarımız çerçevesinde daha kapsamlı eğitim hizmeti sunmayı planlıyoruz." CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
8 / 23 °C
İzmir
14 / 26 °C
Antalya
20 / 31 °C
Adana
18 / 29 °C
Konya
11 / 24 °C