İstanbul 21°C
24 Nisan 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli, İdris Naim Şahine sahip çıktı!
26 Mayıs 2012 Cumartesi 21:20

Bahçeli, İdris Naim Şahin'e sahip çıktı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesindeki polis karakolunda gerçekleşen canlı bomba saldırısında aracın katettiği mesafeye dikkat çekti. Bahçeli İçişleri Bakanı Şahin'e de sahip çıktı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Uludere tartışmalarını soran gazetecilere ''Kim haklıdır, kim doğrudur parti yönetimi bunu netleştirmelidir.

Ancak Sayın İçişleri Bakanı, demokratik açılım zırvasıyla meşgul olan bir önceki İçişleri Bakanı'ndan oldukça daha başarılıdır'' dedi.

Parti Genel Merkezi'nde Ziya Gökalp Kültür ve Sanat Sergi Salonu'nun açılışını yapan Bahçeli, "Türk Dünyası Çalgıları Müzesi" sergisini gezdi. Bahçeli, daha sonra "Siyaset ve Liderlik Okulu Sertifika Töreni'ne katıldı.

Devlet Bahçeli, 2009 yılında açtıkları, "Siyaset ve Liderlik Okulu"nda, altı dönemdir siyasetin ve liderliğin eğitimini ana hatlarıyla vererek, katılımcılara destek olduklarını söyledi.

Bu durumdan iftihar duyduklarını belirten Bahçeli, "Ümit ediyorum ki siyasetin ahlaki erozyona uğradığı, değerlerle ters düşmeye başladığı bir dönemde, olması gerektiği gibi anlaşılmasına ve ardından da tatbik edilmesine okulumuz küçümsenmeyecek yardımlarda bulunacaktır" dedi.

"Kardeşlik bağlarımız tarumar edilmektedir"

Milleti yekpare bir sosyal ve ahlaki kudret bütünlüğü yapan unsurun kültürel farklılık değil, benzerlik ve birlik olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Sözde demokratik kaygılar paralelinde farklılıklara yapılan vurgu, emek emek oluşturulmuş ve birlikte kazanılmış ne varsa tehdit edecek ve ayrımcılığı tıpkı bugünkü gibi zirveye taşıyacaktır" diye konuştu.

"Ayrımcılığın dilini, bölücülüğün sözlüğünü ezbere bilen gafillerin, milleti çözerek ve farklılığın uçlarına çekerek dağıtmaya çalıştığı maalesef her geçen gün netlik kazanmaktadır" diyen Bahçeli, bu coğrafyadaki bin yıllık siyasetin ve bunun neticesinde oluşan kardeşlik bağlarının kalbi ve gönlü kirlenmiş mihraklar tarafından tarumar edildiğini ileri sürdü.

Türkiye'nin bu görünüm altında alacakaranlık kuşağının arkası vizyona giren kabuslarını bir bir yaşamak durumunda kaldığını ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

"Şüphesiz jeopolitiğin yüklediği mecburiyetlerin görmezden gelinmesi, 1071 Malazgirt ruhunun dejenere edilmesi ve bin yıllık kardeşlik hukukunun çiğnenmesi bu kabus filminin sadece bir bölümünden ibarettir.

Bugünkü zaman diliminde ne yazık ki siyaset bu nedenle, çözümsüzlüğü ve çöküşü özendirmekte, hızlandırmaktadır. Sözde ileri demokrasi küslüğü ve ihtilafı yaygınlaştırmaktadır.

Bölücülük cesaret ve cüret kazanmaktadır. Devlet hırpalanmakta, millet ufalanmaktadır. Ahlak yozlaşmakta, sosyal bağlar zayıflamaktadır. Hukuk siyasallaşmakta, geleceğimiz kararmaktadır.

Ekonomik adalet ve bölüşüm kötüleşmekte, yoksulluk ve işsizlik iyice katlanmaktadır. İsyancılar, bölücü militanlar aklanmakta ve alkışlanmaktadır. Terör elebaşları muhatap kabul edilmekte ve bunlara taviz üstüne taviz verilmektedir.

Küresel projelere mihmandarlık yapılmakta, kan ve kaos teşrifatçılığından utanılmamaktadır. Türkiye'nin yarası derinleşmekte, Türk milletinin ağrısı artmaktadır.

Sürekli ivme alan dehşet döngüsü vatanımızı içinden çıkılmaz bir duruma getirmektedir. Her gün şehitler toprağa düşmekte, analar ağıt yakmaktadır. Artık Türkiye'nin her tarafı güvensizliğin ve karanlığın içine hapsedilmiştir."

"Bu acı tablo, yıkım projesinin, Haburcu zihniyetin eseridir"

Muş ve Kayseri Pınarbaşı'ndaki saldırıları kınayan Bahçeli, şehitlere Allah'tan rahmet, aileleri ve mesai arkadaşlarına ve Türk milletine başsağlığı, yaralılara da acil şifa diledi.

"Bu canilikleri şiddetle kınıyor, nefretle lanetliyorum. Türk milleti, yürek birliği içinde sanki kendi ocaklarından çıkmışcasına aziz şehitlerini kucaklamış ve bu elim hadiseleri derinden sahiplenmiş ve telin etmiştir" diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Biliniz ki bu acı tablo, yıkım projesinin, Haburcu zihniyetin eseridir. Teröre müsamahamın, teröriste gösterilen toleransın neticesidir. İmralı'yla yapılan pazarlıkların sonucudur.

Kandil'e ve peşmergeye boyun eğmenin diyetidir. Türk milletini 36'ya ayıran şuursuzluğun marifeti ve getirdiği çıkmaz sokaktır. Ve elbette Türkiye Cumhuriyeti'nin, birilerinin merhamet ve müsamahası ile kurulmuş, bağımsızlığını bir lütuf sonucu elde etmiş bir sömürge artığı olmadığı inancının inkarı ve ihlalidir.

Siyasetini Türk milletini bölmeye, çözmeye ve ayırmaya yönelik olarak kurgulayan zihniyet, Türkiye'yi etnik bölücülüğe ikram etmek için tüm yolları denemektedir. Küresel güçlerin kendisine biçtiği rolü heyecanla yerine getiren bu kafa yapısının, tüm denge ve ayarları bozduğu tüm berraklığıyla meydandadır. Geçmişte, basiretsiz ve teslimiyetçi yöneticilerin elinde yok olma tehlikesine maruz kalan milletimiz, bugün aynısıyla yüz yüzedir."

Gelinen noktada Türkiye'nin asla ve asla basit tedbirlerle geçiştirilemeyecek ve üstü örtülemeyecek kadar ciddi ve beka düzeyinde bir bölücülük sorunuyla karşı karşıya olduğunu herkesin anlaması gerektiğini ifade eden Bahçeli, "Toplumun her kesimi, artık bıçağın kemiğe dayanmış olduğu terör ve arkasındaki bölücülüğün bir son bulması için hükümetin lazım gelen kararlılık ve cesareti ortaya koymasını beklemektedir.

Ancak bundan yararlanmak yerine, iktidarın yine mazeretler ileri sürdüğü ve meseleyi ağırdan aldığı görülmektedir" dedi.

Bahçeli, konuşmasının ardından Siyaset ve Liderlik Okulu'nda eğitim alanlara sertifikalarını verdi.

"Önceki bakandan daha başarılı"

Bahçeli, törenin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, Kayseri Pınarbaşı'ndaki olayla ilgili sorusu üzerine Bahçeli, "Bu çok yönlü araştırılması gereken bir konu olarak ele alınmalıdır. Çünkü Pınarbaşı coğrafyamızın tam ortasıdır. Türkiye'nin neresinden gelirseniz geliniz oraya ulaşmanız için bir yol katetmeniz gerekmektedir.

Bu kadar yolu bu teröristler veya saldırıyı yapanlar nasıl katetmişlerdir? Bunu emniyet güçlerimizin derinlemesine bir incelemeye almasında yarar vardır" dedi.

Bahçeli, "Uludere'yle ilgili Hükümet tarafından farklı farklı açıklamalar geldi. İçişleri Bakanı bir açıklama yaptı Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nı işaret etti. Sonrasında Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, bir açıklama yaptı ve bu açıklamaları insani bulmadığını söyledi.

En son açıklama da Başbakan'dan geldi. Sizin Uludere ile ilgili son yaşananlara ilişkin değerlendirmeleriniz neler" sorunu şöyle yanıtladı:

"Milliyetçi Hareket Partisi olarak siyasi iktidarın yöneticileri arasındaki farklı düşüncelerin tartışmasını yapmamız doğru olmaz. Bu tartışmaya onlar bir son vermelidir.

Kim haklıdır, kim doğrudur parti yönetimi bunu netleştirmelidir. Ancak Sayın İçişleri Bakanı, demokratik açılım zırvasıyla meşgul olan bir önceki İçişleri Bakanı'ndan oldukça daha başarılıdır. Bu başarıyı gölgeleyebilecek bir tartışma zeminine ülkeyi sokmamak lazımdır.

Kamuoyu nezdinde İçişleri Bakanını eleştirecekleri yerde 10 yıla yaklaşan terörle mücadelenin hangi aşamasını kiminle yaptıklarını, kimin daha etkili bir uygulama ortaya koyduğunu parti yönetimi belirlemelidir."

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
HAVA DURUMU
Ankara
8 / 25 °C
İzmir
12 / 29 °C
Antalya
15 / 24 °C
Adana
15 / 30 °C
Konya
8 / 23 °C