İstanbul 17°C
18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Çelik Madımakı gezdi
26 Mayıs 2012 Cumartesi 15:37

Bakan Çelik Madımak'ı gezdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürülen eski Madımak Oteli'ni ziyaret etti.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürülen eski Madımak Oteli'ni ziyaretinde, ''Amacımız var olan birliği, bütünlüğü, kardeşliği güçlendirecek ve o menfur olayları, 2 Temmuz'ları telin edecek bir yaklaşımın ortaya konması şeklinde oldu. Çok şükür bugün bunun gerçekleşiyor olmasını görmekten, çorbada tuzu olan birisi olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum'' dedi. 
 
Bakan Çelik, Sivas Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaretinin ardından, Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürülen eski Madımak Oteli binasını gezdi. 
 
Sivas Valisi Ali Kolat'tan bilim ve kültür merkez hakkında bilgi alan Çelik, burada yer alan bilimsel materyalleri inceledi. 
 
Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çelik, 2 Temmuz 1993 tarihinin Türkiye'nin üzerine gerçekten kara bulutların çöktüğü, acı bir gün olduğunu belirtti. Aslında o gün et ve tırnağın birbirinden ayrılmak istendiğini ifade eden Çelik, şöyle konuştu: 
 
''Karanlık güçlerin oyunları milletimizin feraseti karşısında mağlup oldu ve milletimiz birbirine düşürülmek istendi. Üç gün sonra Başbağlar'da yine aynı tezgah oynandı, milletimiz orada da bu oyunlara gelmedi, birliğini, beraberliğini bozmadı. 2 Temmuz 1993'te o acının yaşandığı günün, belki de ilk yakma eyleminin girişiminde bulunduğu mekandayız. Bu mekanla ilgili hükümet olarak aldığımız karar öncelikle bu otelin satın alınmasıydı. Bu işlemi sağ olsun sayın Valimin yoğun girişimleriyle bu mekanı özel idareye almış oldu. Akabinde buraya nasıl bir dizayn ve projelendirmenin nasıl gerektiği konusunda çalışmalarımızı sürdürdük. Gördüğünüz gibi barışı, dostluğu, kardeşliği öne çıkaran, yani milletimizin mayasını gün yüzüne çıkaran bir tabloyu bütün vatandaşlarımıza sunmuş bulunuyoruz.'' 
 
Çalışmaları yaparken olaylara kesinlikle ideolojik bir yaklaşım içerisinde olmadıklarına dikkati çeken Bakan Çelik, ''Ayrımcı yaklaşım içerisinde olmadık. Aklımızdan fikrimizden böyle bir şey de geçmedi. Amacımız var olan birliği, bütünlüğü, kardeşliği güçlendirecek ve o menfur olayları, 2 Temmuz'ları telin edecek bir yaklaşımın ortaya konması şeklinde oldu. Çok şükür bugün bunun gerçekleşiyor olmasını görmekten, çorbada tuzu olan birisi olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı. 
 
Buradan yürüyerek Kamu Şirket İşçileri Derneği'ne geçen Bakan Çelik, yol boyunca vatandaşlarla selamlaştı. 
 
Dernek binası önünde işçilerle sohbet eden Çelik, işçilerin beklediği 4-5 önemli konudaki düzenlemeyi, insan onuruna yaraşır çalışma ortamını sağlama konusunda çalışmaları son aşamaya getirdiklerini, bu konuları Bakanlar Kurulu'nda tartışacaklarını belirterek, ''Ve o tartışma neticesinde de asıl işveren nedir, taşeron alt işveren nedir bu ayrımı netleştiren ve sizin çalışma koşullarınızı daha düzeyli bir noktaya getiren çalışmayı da sizlerle buluşturmuş olacağız'' dedi.
Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 22 °C
İzmir
13 / 28 °C
Antalya
15 / 29 °C
Adana
14 / 30 °C
Konya
5 / 20 °C