İstanbul 7°C
21 Kasım 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bank Asya’da kaptan köşkü yine değişti
16 Ağustos 2017 Çarşamba 15:19

Bank Asya’da kaptan köşkü yine değişti

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 2015’in Şubat ayında el konulan Bank Asya’da kaptan köşkü yine değişti.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 2015’in Şubat ayında el konulan Bank Asya’da kaptan köşkü yine değişti. Yönetimi TMSF yetkilileri tarafından devam ettirilen bankanın dümenine bu kez Murat Tanrıverdi geldi. Böylece Tanrıverdi, tasfiye sürecindeki bankanın 2 yıldaki 3’üncü genel müdürü oldu.

Bilindiği üzere TMSF’nin el koymasıyla Aralık 2015’te Genel Müdür Ahmet Beyaz’ın yerine Aydın Gündoğdu atanmıştı. Değişimle Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine ise TMSF Başkan Yardımcısı Mehmet Ali İslamoğlu getirildi.

Yönetim 8 ay sonra yine değişti.

Aralık 2015’te Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindeki İslamoğlu’nun yerine Abdullah Güzeldülger atandı. 3 ay geçmeden bu kez Mart 2016’da Güzeldülger, Aydın Gündoğdu’nun yerine Genel Müdürlük görevine getirildi.

Bu kez bankanın Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğuna İsmail Güler atandı. Ancak geçen hafta 8 Ağustos’ta Sermaye piyasası Kurulu’na gönderilen yazıda yönetimde bir değişim daha yaşandı. Genel Müdür Abdullah Güzelgülger’in yerine bu kez Murat Tanrıverdi atandı.

Sadece 4 isim değişmedi

2 yıl önce tamamı TMSF’den oluşan yönetim kurulunda Mehmet Ali İslamoğlu, Aydın Gündoğdu, Zülfikar Kanberoğlu, İsmail Güler, Ahmet Mutlu, Abdullah Güzeldülger, İdris Turan İlter, Mehmet Ali Gökçe ve Bedri Sayın vardı.

8 Ağustos’ta yenilenen yeni yönetimde ise İsmail Güler, Murat Tanrıverdi, Hüseyin Çakır, Mehmet Ali İslamoğlu, Bedri Sayın, Ahmet Mutlu, Mehmet Öklü, Berat Özlem Çapur ve Fatih Türk var. Bank Asya’da yönetim koltuğunu 2 yıl boyunca değişti ancak Mehmet Ali İslamoğlu, İsmail Güler, Ahmet Mutlu ve Bedri Sayın yönetimde kalmaya devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» İstanbul'da 2 bin kişi alınacak!» Yeni nesil yazar kasalar için erteleme talebi» TürkAkım 546 milyon dolar getirecek» Yabancı yatırımcı milyarlarca dolar getirdi» Uluslararası e-Ticaret Konferansı » O ülkeler Türkiye'yi saf dışı bırakmaya çalışıyor» Çinli şirket Facebook’un tahtını elinden aldı» AHL en çok büyüyen havalimanı oldu» CİRİT termobarik harp başlığı ile daha etkili» ''Kamuoyunda İslam İktisadı Algısı" » Erdoğan: 'Yeni bir rekora imza attık'» Emine Erdoğan: 'Kadınlarımız dünyanın umududur'» Eti 'siyez' buğdayına sahip çıkıyor» Kudüs'ün son bakır ustası zamana direniyor» Bakan Albayrak: 'Türkiye muhatap değil'» Erdoğan: Aynı tezgahı ABD'de kurdular» Venezuela ile 'petrol karşılığı ticaret'» Boeing'in Türkiye Milli Havacılık Planı» MÜSİAD’tan Ürdün çıkarması» Türkler Silikon Vadisi’nde ‘maden’ buldu» Katılım bankalarının 9 aylık karı 1,2 milyar oldu» Yapı Kredi'den kadınlara destek» Belediye başkanına "rüşvet" suçlamasıyla dava» Türk şirketleri o cihazının peşinde» O firma Volvo'dan 24 bin sürücüsüz araç alacak» Singapur'dan inek ithalatında vergi sıfırlandı» Hemşirenin 13 yıl süren kurnazlığı» Fed Başkanı Yellen'dan önemli karar» E-ticarette hedef büyük» Diyanet'in ilk kadın başkan yardımcısı» TSK'dan birliklere "hazır olun" emri!» ''Yüzde 80 indirim yapılması akıl dışı bir durum''» Cumhurbaşkanlığından Soçi açıklaması» Dolandırıcılıktan yargılanacak» Türkiye o konuda sahneye çıkıyor!» Genelkurmay Başkanı Rusya'da» Ünlü iş adamının evinde böcek bulundu» Merkez'den dolara müdahale » Erdoğan'dan talimat! Hepsi ucuzlayacak» Benzine indirim yolda!» O tatil köyü satılıyor» Dolardan tüm zamanların rekoru geldi» Üçlü zirve öncesi sürpriz görüşme» Hepsi iptal edildi!» Türkiye dikkat! Uluslararası operasyon başladı!» ''Türkiye doğalgazda en ucuz ülke''» Dubai'nin getirdiği vergi Türkiye'ye yaradı» Otomobil devinden flaş karar» BDDK Başkanı Akben, kritik soruya cevap verdi» TBMM'nin başkanı belli oldu
HAVA DURUMU
Ankara
-5 / 6 °C
İzmir
0 / 12 °C
Antalya
5 / 22 °C
Adana
6 / 20 °C
Konya
-4 / 4 °C