İstanbul 14°C
20 Nisan 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan, İçişleri Bakanı Şahine sahip çıktı
24 Mayıs 2012 Perşembe 21:24

Başbakan, İçişleri Bakanı Şahin'e sahip çıktı

Başbakan Erdoğan Pakistan ve Kazakistan ziyareti dönüşününde gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan, CHP'yi 4+4+4'e yönelik başvuru BDP'yi de İmralı tavrı ile yüklendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Uludere olayıyla ilgili açıklamalarına ilişkin, ''Ben başından beri bir şey söyledim. 'AK Parti'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır ve yaptığı açıklamaları da arkadaşlarıyla değerlendirerek yapar' ve bu konuyla ilgili olarak da biz açıklamamızı yaptık'' dedi.

Erdoğan, Kazakistan dönüşü Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Uludere olayıyla ilgili olarak, ''Terör örgütü veya uzantıları bizden daha farklı beyanlar bekliyorlarsa kusura bakmasınlar çünkü bu işin idari incelemesi yapılıyor, adli incelemeler şu anda devam ediyor, süreç devam ediyor, çalışıyor. Bunun dışında bizim yapacağımız herhangi bir şey yok. Sadece süreci takip ediyoruz, izliyoruz ve kimsenin de dümen suyunda değiliz'' şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uludere olayıyla ilgili olarak, ''Terör örgütü veya uzantıları bizden daha farklı beyanlar bekliyorlarsa kusura bakmasınlar, çünkü bu işin idari incelemesi yapılıyor, adli incelemeler şu anda devam ediyor, süreç devam ediyor, çalışıyor. Bunun dışında bizim yapacağımız herhangi bir şey yok. Sadece süreci takip ediyoruz, izliyoruz ve kimsenin de dümen suyunda değiliz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ben Milli İstihbarat Teşkilatımın mensuplarını başbakanlığım dönemimde İmralı'ya gönderdim. Açıkça söylüyorum yarın da gönderirim, öbür gün de gönderirim. Niye? İstihbarat teşkilatının görevi budur, dünyanın neresine giderseniz gidin budur. İstihbarat teşkilatının mensupları, bağlı bulunduğu merciiden izin alarak gider, bunun dışında başka merciilerden izin almak suretiyle buraya gidilmez. Kimse de onlara bu attıkları adımlar sebebiyle hesap soramaz, çünkü görevlerinin özelliği budur, niteliği budur. Onlar da bu görevlerini cansiperane yapmaktadırlar. Medya da burada lojistik desteğini, terörle mücadelede her zaman hükümetinin yanında hissettirmelidir. Hissettirmiyorsa bilesiniz ki, yazılı ve görsel medya da bu işte vebaldedir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Kazakistan ziyareti dönüşünde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin 4+4+4'e ilişkin kararı sonrası CHP'nin tavrının anlaşılmaz olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu belirtirken BDP'lilerin hükümetle görüşmeye ilişkin yaptıkları açıklamaya da tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan, Uludere olayına ilişkin İçişleri Bakanı Şahin'in açıklamalarına karşın Hüseyin Çelik'in karşı çıktığına ilişkin iddialara karşı çıkarak hükümet olarak Uludere hakkında ne gerekiyorsa yaptıklarını, kaçakçılığı hoş görülmeyeceğini, tazminat ve özürle ilgili gerekli adımların atıldığını bu konuda daha farklı açıklamaların da çıkmayacağını söyledi.

Hükümet olarak güneydoğu sorununu çözmek için hiç atılmayan adımları attıklarını, Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminin kat be kat üstünde 25 katrilyonluk yatırım yaptıklarını, Hakkari , Iğıdır ve Şırnak'ta havaalanlarının yapılmasına karşı çıkanların ve iş makinalarını yakanların kimler olduğunun bilindiğini söyledi.

'Başbakanlığım döneminde MİT mensuplarını İmralıya gönderdim, gerekirse yarın da gönderirim' diyen Erdoğan, kimseye bu atılan adımlardan dolayı hesap sorulamayacağını, MİT'in bu görevi en zor şartlarda dahi olsa yerine getirdiğini belirterek "Medya da konuyu ele alırken hükümetin attığı adımlar yerine başka bir bakış açısı ile olaya yaklaşması halinde vebal altında olacağını söyledi.

 

Haber7

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
HAVA DURUMU
Ankara
2 / 14 °C
İzmir
9 / 22 °C
Antalya
13 / 27 °C
Adana
12 / 23 °C
Konya
4 / 18 °C