İstanbul 17°C
18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan, İçişleri Bakanı Şahine sahip çıktı
24 Mayıs 2012 Perşembe 21:24

Başbakan, İçişleri Bakanı Şahin'e sahip çıktı

Başbakan Erdoğan Pakistan ve Kazakistan ziyareti dönüşününde gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan, CHP'yi 4+4+4'e yönelik başvuru BDP'yi de İmralı tavrı ile yüklendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Uludere olayıyla ilgili açıklamalarına ilişkin, ''Ben başından beri bir şey söyledim. 'AK Parti'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır ve yaptığı açıklamaları da arkadaşlarıyla değerlendirerek yapar' ve bu konuyla ilgili olarak da biz açıklamamızı yaptık'' dedi.

Erdoğan, Kazakistan dönüşü Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Uludere olayıyla ilgili olarak, ''Terör örgütü veya uzantıları bizden daha farklı beyanlar bekliyorlarsa kusura bakmasınlar çünkü bu işin idari incelemesi yapılıyor, adli incelemeler şu anda devam ediyor, süreç devam ediyor, çalışıyor. Bunun dışında bizim yapacağımız herhangi bir şey yok. Sadece süreci takip ediyoruz, izliyoruz ve kimsenin de dümen suyunda değiliz'' şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uludere olayıyla ilgili olarak, ''Terör örgütü veya uzantıları bizden daha farklı beyanlar bekliyorlarsa kusura bakmasınlar, çünkü bu işin idari incelemesi yapılıyor, adli incelemeler şu anda devam ediyor, süreç devam ediyor, çalışıyor. Bunun dışında bizim yapacağımız herhangi bir şey yok. Sadece süreci takip ediyoruz, izliyoruz ve kimsenin de dümen suyunda değiliz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ben Milli İstihbarat Teşkilatımın mensuplarını başbakanlığım dönemimde İmralı'ya gönderdim. Açıkça söylüyorum yarın da gönderirim, öbür gün de gönderirim. Niye? İstihbarat teşkilatının görevi budur, dünyanın neresine giderseniz gidin budur. İstihbarat teşkilatının mensupları, bağlı bulunduğu merciiden izin alarak gider, bunun dışında başka merciilerden izin almak suretiyle buraya gidilmez. Kimse de onlara bu attıkları adımlar sebebiyle hesap soramaz, çünkü görevlerinin özelliği budur, niteliği budur. Onlar da bu görevlerini cansiperane yapmaktadırlar. Medya da burada lojistik desteğini, terörle mücadelede her zaman hükümetinin yanında hissettirmelidir. Hissettirmiyorsa bilesiniz ki, yazılı ve görsel medya da bu işte vebaldedir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Kazakistan ziyareti dönüşünde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin 4+4+4'e ilişkin kararı sonrası CHP'nin tavrının anlaşılmaz olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu belirtirken BDP'lilerin hükümetle görüşmeye ilişkin yaptıkları açıklamaya da tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan, Uludere olayına ilişkin İçişleri Bakanı Şahin'in açıklamalarına karşın Hüseyin Çelik'in karşı çıktığına ilişkin iddialara karşı çıkarak hükümet olarak Uludere hakkında ne gerekiyorsa yaptıklarını, kaçakçılığı hoş görülmeyeceğini, tazminat ve özürle ilgili gerekli adımların atıldığını bu konuda daha farklı açıklamaların da çıkmayacağını söyledi.

Hükümet olarak güneydoğu sorununu çözmek için hiç atılmayan adımları attıklarını, Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminin kat be kat üstünde 25 katrilyonluk yatırım yaptıklarını, Hakkari , Iğıdır ve Şırnak'ta havaalanlarının yapılmasına karşı çıkanların ve iş makinalarını yakanların kimler olduğunun bilindiğini söyledi.

'Başbakanlığım döneminde MİT mensuplarını İmralıya gönderdim, gerekirse yarın da gönderirim' diyen Erdoğan, kimseye bu atılan adımlardan dolayı hesap sorulamayacağını, MİT'in bu görevi en zor şartlarda dahi olsa yerine getirdiğini belirterek "Medya da konuyu ele alırken hükümetin attığı adımlar yerine başka bir bakış açısı ile olaya yaklaşması halinde vebal altında olacağını söyledi.

 

Haber7

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 22 °C
İzmir
13 / 28 °C
Antalya
15 / 29 °C
Adana
14 / 30 °C
Konya
5 / 20 °C