İstanbul 22°C
23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Durak: Çöp Tesisi Yapılmaması İçin Mücadelemi Sürdüreceğim
19 Eylül 2013 Perşembe 14:33

Başkan Durak: Çöp Tesisi Yapılmaması İçin Mücadelemi Sürdüreceğim

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Koyundere'ye yapılması planlanan çöp tesisiyle ilgili tartışmalara, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Koyundere'ye yapılması planlanan çöp tesisiyle ilgili tartışmalara, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na, konuyla ilgili olumsuz yöndeki görüşlerini açıkladıklarını ancak daha sonra Koyundere'de karar kılınmasına karşı çıktıklarını hatırlatan Durak, bu açıklamanın ardından da AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli’nin eleştirilerinin geldiğini söyledi.

Milletvekili Denizli'yi, çöp üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Başkan Durak, "Sayın Denizli, son açıklamasında belediyemiz tarafından Hacettepe ve Ortadoğu Teknik üniversitelerine Yamanlar ile ilgili hazırlatılan rapordan alıntılara da yer vermiş. Sayın Denizli’nin, Büyükşehir Belediye Başkanımız'a yönelik muhalefetini bizim üzerimizden yapmaya çalışmasını doğru bulmadığımın altını özellikle çizmek isterim. Çöp gibi hassas bir konunun siyasi argüman haline dönüştürülmesi sadece Karşıyaka’nın değil, tüm İzmir’in geleceğine kurşun sıkmaktır. Bir kentin geleceğini, bu kentte yaşayacak gelecek nesillerin kaliteli yaşam haklarını siyaset malzemesi yapmaya çalışmak, insanlık adına utançtır. Bu nedenledir ki Sayın Denizli’nin fırsattan istifade yaklaşımını, İzmirli bir milletvekiline yakıştıramıyoruz. Karşıyaka Belediyesi olarak, Yamanlar Dağı’na yapılmak istenen çöp tesisine ilişkin düşüncemizi ve tavrımızı en başında ortaya koymuştuk. Bu konuda düşüncemizde de tavrımızda da bir farklılaşma olmamıştır." dedi.

Bilimsel makaleleri sadece Büyükşehir'e sunduklarını ancak İlknur Denizli'nin bu konuda açıklama yapmasına şaşırdıklarını söyleyen Cevat Durak, şunları kaydetti: "Yamanlar gibi kentimizin nadide kalmış bir köşesine neden böyle bir tesis yapılamayacağını, Hacettepe ve Ortadoğu Teknik üniversitelerine hazırlattığımız bilimsel rapor eşliğinde Büyükşehir Belediyemiz'e daha önce sunduk. Burada şu hususun altını özellikle çizmek isterim: Kurumsal olarak bu raporu sadece İzmir Büyükşehir Belediyemiz'e verdik. Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’nun ve Büyükşehir bürokratlarımızın, bilimsel gerçekler ışığında konuyu yeniden değerlendirmelerini beklerken böylesi bir polemiğin gündeme gelmesi bizi üzmüştür. Sayın Denizli’nin, konuyu bu şekilde gündeme getirerek siyaset malzemesi yapmaya çalışması ve ne yazık ki bu tuzağa şahsımı ve belediyemizi çekmeye çalışması, böylesine önemli bir sorunu sulandırmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Büyük bir çevre sorununa yol açabilecek bir konuyu sulandırmaya çalışmak, hiçbir siyasi sorumluluğa sığmaz. Karşıyaka Belediye Başkanı olarak bir kez daha hatırlatmak isterim ki kentin kuzey aksında yaşayan 2 milyona yakın İzmirlinin ihtiyacını karşılayan su kaynaklarının bulunduğu, eşsiz florasıyla bir doğa harikası olan Yamanlar’a çöp tesisi yapılmaması için mücadelemi, 40 yıldır bu kentte yaşayan ve torunlarını bu kentte büyüten bir İzmirli sorumluluğuyla sürdüreceğim." CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
8 / 24 °C
İzmir
14 / 25 °C
Antalya
19 / 33 °C
Adana
18 / 30 °C
Konya
10 / 24 °C