İstanbul 15°C
15 Aralık 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Binali Yıldırım: Protestolarla Vakit Geçiremeyiz
20 Eylül 2013 Cuma 14:28

Binali Yıldırım: Protestolarla Vakit Geçiremeyiz

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bazı olaylarla ülkemizi demokrasisi gelişmemiş, özgürlükler kısıtlı gibi bir sınıfa dahil etmeye çalışmanın büyük haksızlık olduğunu söyledi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bazı olaylarla ülkemizi demokrasisi gelişmemiş, özgürlükler kısıtlı gibi bir sınıfa dahil etmeye çalışmanın büyük haksızlık olduğunu söyledi. Yıldırım, “Ülkemizin sokaklarında sürekli kavga gürültü oluyor havası verilmemeli. Protestolarla vakit geçiremeyiz ki .” dedi.

Bakan Binali Yıldırım, Kurtköy’deki Netaş yeni Genel Müdürlük ve ArGe Merkez binasının açılışına katıldı. Programda konuşan Bakan Yıldırım, “Her gelişimde farklı bir gelişmeyi görmek, bir heyecanı görmek ve gençlerimizin sayısının arttığını görmek gerekir. Bazıları zannediyor ki bizim hükümetimizin gençlerle fazla teşriki mesaisi yok. Bu tamamen yanlış bir ifade. Bakın genç istihdamın en fazla arttığı dönem bu dönem. Şunu diyebilirsiniz, ‘gençlerimizle daha fazla ilgilenmemiz lazım’ ama öyle bir işlere girmişiz ki gençlerimizle de ilgilenemiyoruz, çocuklarımızla da, torunlarımızla da. Hakikaten çok yoğun. Tabi bunlar mazeret olamaz, mutlaka ilgilenmemiz gerekir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyanın etkilerine değinen Yıldırım, “Dünyada çok fazla sosyal medyayı kullanan bir ülkeyiz. Ama araştırma geliştirme eğitime geldiğinde bu oran yüzde 30’lara düşüyor. Diğer ülkelerde yüzde 70’lere çıkıyor. Tabi ki sosyal medyayı kullanalım ama arkasından gelişme çıksın. Ama bunlar olmayıp arkasından kin ve nefret duyguları yol alırsa o sosyal medya bizim istediğimiz sosyal medya değil. Biz her şeyi ülkemizin geleceği için yapıyoruz. Demokratik bir ülkeyiz, hukuk devletiyiz. Bu kadar yoğun kullanılan bir ülkede sosyal medyanın, demokrasisi gelişmemiş, özgürlükler kısıtlı diye bir görüntü verilmeye çalışması ülkemize yapılan en büyük haksızlık. Bir takım münferit olaylarla ülkemizi böyle bir sınıfa dahil etmeye çalışmak bu ülke insanına hakarettir. Biz bunu kabul edemeyiz. Gelişmiş diye kendini niteleyen ülkelerin böyle bir şey yapması çok daha da acıdır. Bunlar önce dönsün silahlar halkının üzerine doğrultan seçimle iktidara gelenleri silahla alaşağı eden ülkelere, ‘burada darbe yaptınız, demokrasiyi katlettiniz’ diyebilsinler. Bunu diyemeyenler, Türkiye’deki sokak hareket ederek Türkiye’nin demokrasisinin geri gittiğini söyleyecek ve bir karapropaganda oluşturacak oyunların içerisine giriyor. Bu oyunu beraber bozacağız. Ülkemizin sürekli sokaklarında kavga gürültü oluyor havası verilmemeli. Bakıyorum ‘hemen organize olalım, 3. Köprüyü protesto edelim, şurada toplanalım.’ne zaman çalışacağız kardeşim? Protestolarla vakit geçiremeyiz ki .” şeklinde konuştu.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» FETÖ şüphelileri Yunanistan sınırında yakalandı» Nargile bir ülkede daha yasaklandı» Erdoğan, metro açılışında konuştu» Çin'den, Ziraat'a 600 milyon dolarlık kaynak» Emekli eşeklere için tören» Erdoğan: Kudüs için BM'de girişimler başlatıyoruz» Şimşek: ''Çin en önemli ortaklarımızdan biri''» Bakan yazdı, Haluk Levent söyledi» 'Kripto para altın yumurta çiftliği olabilir'» Erdoğan'ın çağrısına destek geldi» Türk-İş asgari ücret için bin 893 lira talep etti» Güneş Sistemi'nin benzeri bulundu» 6 ülkede üretiyor 96 ülkeye ihraç ediyor» İBB 2018'de zam yapmayacak!» Doğubayazıt hizmete doymuyor» ''Cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi''» Filistin TİKA’yla kalkınıyor» Milli gelir ilk defa 3 trilyon lirayı aşacak» '' Suriyelilerin 976 bini okul çağındaki çocuklar''» Protez merkezi Suriyelilere umut oluyor» Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti» AnadoluJet dönüm noktasında» Filistinli çocuklar suistimallere maruz kalıyor» Hak-İş'ten Kudüs mitingine davet» 'Antep katmeri'ne de tescil geldi» Tarihi ev şeklinde otobüs durağı» Milli güreşçiye Ertuğrul'dan teklif» 'Cenevre süreci büyük tehlikede'» TİKA'dan eğitim hamlesi» 'Mukaddes Emanetler depoda değil'» Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması» Suudi Arabistan'a atılan füzeler İran malı!» ''Bor konusunda büyük sürpriz 2018'de''» Enerji sektöründe kasımda 86 şirket kuruldu» Dolar haftanın son gününe düşüşle başladı » FBI Türkiye'den gidecek» Kadınlara aylık 400 TL çocuk desteği» İşsizlik eylül ayında yüzde 10.6 oldu» ABD'deki Atilla davasında duruşma erken bitirildi» Albayrak: Bundan böyle Türk bayraklı gemilerimizle dolaşacağız!» ASELSAN 10'da 1 fiyatına üretecek!» Başbakan Yardımcısı Şimşek Çin'de» Ava giderken avlandılar!» AB liderlerinden Kudüs kararı» İstihdam teşviklerinin detayları belli oldu» Hükümetten bedelli askerlik açıklaması» ''Vicdanınızı kimseye kiraya vermeyin''» Havacılıkta uzman gençler yetişecek» TAIS'in hedefi uluslararası pazarlar» Okul sütü ihalesi yapıldı
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 9 °C
İzmir
13 / 18 °C
Antalya
10 / 20 °C
Adana
10 / 20 °C
Konya
0 / 10 °C