İstanbul 17°C
22 Ekim 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çağlayanda büyük yüzleşme
29 Mayıs 2012 Salı 09:07

Çağlayan'da büyük yüzleşme

9’u tutuklu 93 sanıktan 92’sinin çağrıldığı duruşma Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde bugün başlayacak. Duruşmada gözler, F.Bahçe ve Trabzon başkanlarının üzerinde olacak

 

BU hafta, Türk Spor Tarihi’nin en büyük yüzleşmesine sahne olacak. 3 Temmuz 2011’da başlayan ve Türk sporunu sarsan şike davasında artık sona gelindi. Taraflar eteklerindeki taşları dökecek. 

Şike davasının 93 sanığından 92’si Çağlayan’da yapılacak mahkemede hakim karşısına geçecek ve çapraz sorguya tabi tutulacaklar. Polis tutuklu 9 sanığın dışında kalan 84 kişiye tek tek tebligat yaptı. Yapılan tebligatta  “29 Mayıs sabahı saat 09.00’da mahkemeye gelmediğiniz taktirde zorla, yakalama emri ile getirileceksiniz” denildi.

Gözler, başkanların düellosunda olacak

Şİke davasının en önemli iki ismi Aziz Yıldırım ile Sadri Şener’in karşılaşması, merakla bekleniyor. Eğer Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci izin verirse, ikili birbirlerine sorularıyla sıkıştırabilecek. Üç kişiden oluşan mahkeme heyeti ve mahkeme savcısı Ufuk Ermertcan da çarpraz sorgu ile sanıklara sorular soracak. Çapraz sorgu sonucunda muhtemelen mahkeme heyetinin sanıklar hakkındaki görüşleri de belirlenecek. Sadri Şener ve kardeşi Sani Şener’in eski iş ortakları ve yakın dostları olan Aziz Yıldırım ile karşı karşıya gelmeleri son derece ilgi çekici görüntülere sahne olacak.

/_np/6334/16786334.jpg

Başkan Aziz Yıldırım neler soracak?

1-Spor Toto’dan giden 6 milyon TL’yi nereye harcadınız? Şike girişimlerinde bu parayı mı kullandınız?
2-Gençlerbirliği’nde oynayan Trabzonlu oyunculara teşvik girişiminde bulundunuz mu? Aykut ve Serkan Çalık gibi Trabzonlu oyuncular ile bir ilişkiniz var mı? Gençlerbirliği’ne teşvik verdiniz mi?
3-A.Gücü’nün o dönemki  başkanı Ahmet Gökçek ile konuşmanızda teşvik primi girişiminiz oldu mu?
4-Sani Şener ile görüşmenizde “Ankaragücü’ne teşvik karşılığı Gabriç’i vereceğiz” dediniz mi?
5-İktidara karşı halkı galeyana getirmek için neler yaptınız?
6-Sivasspor’a Zeki Mazlum aracılığıyla 1 milyon dolarlık prim gönderildiğini Mecnun Otyakmaz açıklamıştı. “Balık göndermek” şifresini açıklayabilir misiniz?

Şener ne yanıt verecek ve neler söyleyecek ?

1-Bu davayı biz  açmadık. Bu devletin size karşı açtığı dava. Bize neden soruyorsunuz?
2-Savunmanız boyunca neden bizim adımızı kullandınız, neden bize saldırdınız? 
3-İki taraflı mağduruz. İddia makamı şampiyonluk elinizden alındı diyor. Hem de Aziz Yıldırım’ın suçlamalarına muhatap oluyoruz.
4-Biz  bu davaya müdahil olduk ve talebimiz kabul edildi. Bu davanın mağduru olarak buradayız. Mağdur olmasak müdahil talebimiz kabul edilmezdi.
5-Zeki Mazlum’un Trabzonspor ile herhangi bir bağı yok. Ne yaptığını bilmiyorum ve yaptıkları bizi bağlamıyor.
6-Ali Kıratlı’nın Eskişehir’de ne işi vardı?
7-Neden oynayacağımız her karşılaşma öncesi o şehre sizden birkaç kişi gitti?
8-Neden tapelerde Trabzon-spor’un oynayacağı takımlarla ilgili bu kadar çok konuşma geçiyor?

Sert tartışmalar olacak

BUGÜN başlayacak ve cuma günü sona ermesi beklenen duruşmada Fenerbahçe ile Trabzonspor cephesinin sert tartışmaların yaşanması bekleniyor.  Daha önce yapılan bir duruşmada Trabzonspor Kulübü avukatının sürekli bordo mavili kulübün gündeme getirilmesine itiraz etmesine, F.Bahçeli yönetici Ali Yıldırım ve sarı lacivertli yöneticilerden sert tepki gelmişti.

Sadece Emenike yok

ŞİKE davasında yargılanan 93 sanıktan sadece Emmanuel Emenike bugün başlayacak olan duruşmaya katılamayacak. Şike operasyonun ardından Türkiye’den ayrılan ve Rusya’nın Spartak Moskova takımına transfer olan Emenike, ifadesini Rusya’da vermişti.

İŞTE ÇAPRAZ SORGUYA ALINACAK 92 SANIK

1- Olgun Peker
2- Aziz Yıldırım
3- Abdullah Başak
4- Abdullah Cila
5- Abdullah Eker
6-Abdullah Karakuz 
7-Abdurrahman Yakut 
 8-Adil Şahin
9-Ahmet Ateş
10-Ahmet Çelebi
11-Alaeddin Yıldırım 
12-Ali Kıratlı
13-Aykut Aydın
14-Beşir Acar 
15-Bülent İbrahim İşçen
16-Bülent Uygun 
17-Candemir Sarı
18-Cemil Turhan
19-Cengiz Demirel
20-Coşkun Çalık
21-Doğan Ercan
22-Emmanuel Emenıke
23-Erdem Konyar
24-Erkan Korkmaz
25-Erman Ertaş
26-Evren Kımıl
27-Faruk Taşseten
28-Faruk Yaşar
29-Fatih Akbaba
30-Fatih Sandal
31-Gökçek Vederson
32-Göksel Gümüşdağ
33-Hakan Karaahmet
34-Haldun Şenman
35-Halil Köntek
36-Hasan Çetinkaya
37-Hırçın Kımıl
38-Hikmet Karaman
39-İbrahim Akın
40-İlhan Çelikay
41-İlhan Yüksel Ekşioğlu
42-İskender Alın
43-Kenan Yaralı
44-Korcan Çelikay
45-Levent Eriş
46-Mahmut Boz.
47-Mahmut Güneş
48-Mecnun Otyakmaz
49-M.Şekip Mosturoğlu
50-Mehmet Şen
51-Mehmet Yenice
52-Mehmet Yıldız
53-Mesut Erdoğan
54-Metin Korkmaz
55-Mithat Halis
56-Muhammet Şenyüz
57-Murat Öztürk
58-Murat Yakarışık
59-Murat Şahin
60-Mustafa Sani Şener
61-M.Ulaş Ortakaya
62-Nevzat Şakar
63-Ömer Ülkü
64-Özcan Üstüntaş
65-Özden Aslan
66-Özden Tütüncü.
67-Sadri Şener
68-Samet Erdemir
69-Samet Güzel
70-Sami Dinç
71-Selim Kımıl
72-Sercan Yıldırım
73-Serdal Adalı
74-Serdar Berkin
75-Serdar Kulbilge
76-Serkan Acar
77-Seyit İbrahim Kalender
78-Sezer Öztürk
79-Şükrü Ongan
80-Talat Emre Koçak
81-Tamer Yelkovan
82-Tarık Özaslan 
83-Tayfur Havutçu
84-Tuğrul Çağrı Üzer
85-Ümit Aydın
86-Ümit Karan
87-Volkan Bahçekapılı
88-Yadigar Boğa
89-Yavuz Ağırgöl
90-Yusuf Turanlı
91-Zafer Önder İpek
92-Zafer Tüzün
93-Zeki Mazlum
Not: Emenike, Rusya’da olduğu için çapraz sorguya girmeyecek

/_np/6332/16786332.jpg

Ve diğer yüzleşmeler

Otyakmaz-Mazlum karşılaşması

İLGİNÇ yüzleşmelerden bir tanesi de Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ileTrabzonspor adına teşvik ve şike girişimde bulunduğu iddia edilen Zeki Mazlum’un karşılaşması olacak. Otyakmaz, daha önce verdiği ifadesinde Trabzonspor’dan teşvik primi teklifi aldığını ifade etmişti. Otyakmaz’ın Zeki Mazlum ile yaptığı görüşmede; Mazlum’un Otyakmaz’a 5 milyon dolar teklif edildiği iddia ediliyordu.

Mehmet Yıldız-Otyakmaz yüzleşmesi

MAHKEMEDE ayrıca Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ile Sivasspor’un eski golcüsü Mehmet Yıldız’ın karşılaşması da son derece ilginç olacak. Mecnun Otyakmaz, Mehmet Yıldız’a Trabzonspor tarafından teşvik primi önerildiğini belirtmiş ancak Yıldız bu iddialara yanıt vermemişti. Bu iddialar, daha önce TV ve gazetelere de yansımış ve F.Bahçeli yöneticiler de bunu gündeme taşımıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 22 °C
İzmir
14 / 25 °C
Antalya
16 / 29 °C
Adana
16 / 30 °C
Konya
8 / 22 °C