İstanbul 16°C
21 Ekim 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelik: 21. yüzyıl, bizim yüzyılımız olacak
25 Mayıs 2012 Cuma 20:36

Çelik: 21. yüzyıl, bizim yüzyılımız olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Türkiye batıyor diyenler, bu doğru değil. 21.yüzyıl bizim yüzyılımız olacak." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Türkiye batıyor diyenler, bu doğru değil. 21.yüzyıl bizim yüzyılımız olacak." dedi.

Çelik, Süleyman Demirel Üniversitesi(SDÜ) Politika Tasarım Kulübü'nün düzenlediği programda 'Küreselleşme Sürecinde Türkiye' konulu konferans verdi. Küreselleşmenin iyi ya da kötü olduğunun tartışılması sürecinin çoktan geride kaldığını söyleyen Çelik, öz benlik korunarak yapılacak her girişimin başarı getireceğini savundu. Çelik, yozlaşmadan medeni dünya ile uzlaşmak gerektiğine dikkat çekerek, "AB’ye girersek, dilimiz, dinimiz elden gider" eleştirisini değerlendirdi. Çelik, "Dilde duru Türkçe’ye sonuna kadar taraftarız. Ancak dilin zenginleşmesi kaçınılmaz. Ben milli eğitim bakanı olduğum zaman önce öztürkçe yönetmeliğini çöpe attım. Çevremizdeki her kelimenin kökeni ya Arapça ya farsça ama dilimize yerleşmiş. Bu konuda CHP’li bir milletvekili Türkçemiz bozuluyor diye itiraz etti. İşin aslına bakacak olursan, CHP’nın savunduğu cumhuriyet, halk ve parti kelimelerinin de kökeni yabancıdır. Yani biz öztürkçe dersek CHP’nin adı bile kalmaz." dedi.

Hüseyin Çelik, bu zihniyet devriminin de eğitimle olacağını ifade ederken, "Yıllar yılı bizi çaresizlik içine ittiler. Öğrenilmiş çaresizliğin içindeydik. Darbelere boyun eğen, öz güvensizlik bizdeydi. Artık bunu yırtıyoruz. Türkiye batıyor diyenler, bu doğru değil. 21.yüzyıl bizim yüzyılımız olacak." diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
4 / 23 °C
İzmir
12 / 26 °C
Antalya
16 / 30 °C
Adana
14 / 32 °C
Konya
7 / 22 °C