İstanbul 21°C
23 Ekim 2014 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cemaat, Erdoğanı bu kitapla uyardı mı?
16 Ocak 2014 Perşembe 11:33

Cemaat, Erdoğan'ı bu kitapla uyardı mı?

Cemaat hükümet savaşının şifreleri, Mart 2013'de yayımlanan bu romanda mı gizli? İşte o ayrıntılar...
Hizmet Hareketine yakınlığı ile tanınanTimaş yayınevinden çıkan ve Gazeteci Ali Çimen tarafından yazılan Kırık Heykelisimli roman ilginç içeriğiyle bugünlerde dikkatleri üzerine çekti.
 
 
İsrail’in Türkiye’den özür dilemesi başta olmak üzere birçok gelişmeyi önceden bilen romanın en çarpıcı yanıysa, Başbakan Erdoğan’a İsrail tarafından düzenlenen suikast...
 
 
Geçtiğimiz Mart ayında, diğer bir deyişleCemaat ile hükümetin arasında bir gerilimin olmadığı günlerde yayımlanan roman, şaşırtıcı derecede bu gün olan  bitenlere ışık tutuyor!
 
 
Romanı okuyanlar, “cemaat-hükümet savaşının şifreleri bu romanda gizli” demekten kendilerini alamıyor. Romanda hem yurt içindeki hem de dışındaki bazı önemli gelişmeler şaşırtıcı derecede öngörülmüş. Bunlardan ilki İsrail’in Türkiye’den özür dilemesi.

 

1366706438-kirik-heykel.jpg

Gazeteci Yazar Ali Çimen tarafından kaleme alınan Kırık Heykel isimli roman, ilk olarak, romanın çıkmasından on gün sonra gelen İsrail özrüyle dikkatleri üzerine çekmişti.
 
ERDOĞAN'A SUİKAST
 
Yazar Çimen’in kurgusuna göre İsrail, Türkiye’den, İran’ı bölgede yalnızlaştırmak adına özür diliyor. Romanın yayımlanmasından kısa süre sonra gelen resmi özür de hemen hemen bu gerekçeye dayandırılmıştı. Bu dikkat çekici benzerliğin ardından Mursi’nin devrilmesi geliyor. Kurguya göre romana adını da veren Kırık Heykel isimli gizli Amerikan-İsrail protokolü devreye giriyor ve Mısır’daki demokratik rejim yıkılıyor! Mursi’nin de tam olarak böyle devrildiği göz önüne alınırsa, benzerlik şaşırtıyor. Benzerlikler bununla da bitmiyor.
 
Çimen, romanında İsrail ile Suudi Arabistan arasında gizli bir anlaşma olduğu temasını işliyor. Yine ilginçtir, Mursi’nin devrilmesi için aynı cephede bir araya gelen İsrail ve Suudi Arabistan’ın bu birlikteliğinden bu yana, uluslararası çevrelerde iki ülke arasında gerçekten de gizli bir anlaşma olduğu yorumları yapılıyor.
 
Yine bu günlerde Ortadoğu’da çalan mezhep savaşı tamtamlarını, Çimen, bir yıl öncesinden romanında yazmış. Ve romanın en şaşırtıcı ve ürperten temasıysa, Başbakan Erdoğan’a İsrail ajanları tarafından suikast yapılması! Çimen, romanında karakterleri ve olay örgüsüyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adam eğilimine eleştiriler getiriyor ve İsrail karşıtı politikalarının ilerleyen zamanlarda Türkiye’ye olumsuz dönüşünün olacağı ana fikrini işliyor.
 
 
Romanda Türkiye, Erdoğan’a yapılan suikastın ardından büyük bir kaosa sürükleniyor. Ak Parti’nin şu günlerde cemaati üstü kapalı olarak İsrail’e çalışmakla itham etmesi ve bizzat Başbakan Erdoğan’ın cemaati, tarihin ilk suikast örgütü Haşhaşilere benzetmesiyle de denklem tamamlanıyor.
 
 
CEMAAT BU ROMANLA ERDOĞAN'I UYARDI MI?
 
Çimen’in kitapta yer verdiği istihbarat ve siyaset üzerine kurulu olan ifadeler dikkat çekiyor. Roman için kimi çevrelerde  “Cemaat hükümet’i bu romanla önceden uyarmış!” yorumları yapılıyor. Kırık Heykel’de, 1979’daki gizemli Kabe Baskı’nından yola çıkılarak İran, İsrail, Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler ve bu ülkelerde yaşananlar üzerinden çarpıcı bir hikaye anlatılıyor.
 

 

 
Roman için hazırlanan tanıtım filminde Erdoğan, Şaron, Obama ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan gibi aktörlerin de boy göstermesi dikkat çekiyor.
 
 

 

 

 

İnternethaber

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Van Depremlerinin Faturası 6 Milyar Lira» Havuzda Karides Ürettiler» Erzurum'da Kış Turizmi Hazırlıkları Gözden Geçirildi» Atölyedeki Yangında Telef Olan Kuşlar İşyeri Sahibini Ağlattı» Başkentte Kültür Sanat» İspanya, Arda Turan'ın Asistini Konuşuyor» Sularının Ramazan'dan Bu Yana Akmadığını İddia Eden Mahalleliler İsyan Etti» İrlanda Senatosu'nda Filistin Önergesi Kabul Edildi» Erzurum'da Dağcılık Yeni Bir İvme Kazanacak» ''Türkiye, Ceviz İhracatında Abd'ye Rakip Olabilir''» Eczacıbaşı Vitra Yeni Sezondan Ümitli» 30. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Güreş Turnuvası» Diyanet 81 İlde 40 Milyon Fidan Dikecek» Rezidans Cinayetinin Sanığı Beraat İstedi Müebbete Hapsoldu» Üzerine Yorgan Ve Yatak Devrilen Bebek Öldü» Validebağ'daki Çalışmalara Toma'lı Önlem» Antakya Medeniyetler Korosu, Ottawa’da Konser Verecek» Suriyeli Milli Futbolcu Türkiye'de Amatör Oldu» "Fed'in Gaza Basma İhtimali Volatiliteyi Tırmandırıyor"» Avrupa'da Yeniden Krizin Ayak Sesleri Duyuluyor» Anadolu Efes, Avrupa'da 506. Maçına Çıkıyor» Fatura Ödemeye Gittiği Ptt’den Telefon Kazandı» Rusya’da Total Davası Başladı; Kar Aracı Sürücüsü Ve 4 Çalışan Tutuklandı» Ali Fuat Yılmazer: İdareciler, Dink Cinayetinde Kusurluları Koruyor» Yüzme Şampiyonası’nda Yenimahalle Fırtınası Esti» Emniyet Genel Müdürlüğü: Başvurular Tüm Türkiye’yi Yansıtıyor» "Atavatan Türkmenistan" Dostluk Köprüsü Oluyor» Elma Festivali Renkli Görüntülerle Başladı» Rusya Ve Tacikistan Terörle Mücadeleyi Güçlendirecek» Aziz Yıldırım'dan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne Bağış» Kimse Yok Mu’ya Yasak Yetimleri Vuruyor» Emniyete 240'ı Bayan, 6 Bin 500 Polis Adayı Alınacak» "Balotelli Takımdaki Saygınlığını Kaybetti"» Orta Asya’da Işid Endişesi» Ünlü Modacı Şansal: Öğrenci Okutmayı Sürdüreceğim» Türkiye Basketbol 2. Ligi» Soma'da Maden İşçilerinin İş Bırakma Eylemi» İstanbul'da Mesai Saatleri Değişiyor» Şarm El-şeyh Ve Hurgada Seferlerine Başladı» İzmirli Belediyeler Bilişim Havuzunda Toplanıyor» Cumhurbaşkanı Erdoğan Letonya'da» Ferrari Yarış Günleri» Beşiktaş'ta Vinç Devrildi» Eruh'ta Kahvehaneye Silahlı Saldırı» Devrilen Vinci Kaldırma Çalışmalara Sürüyor» Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası’yla İyi Niyet Mektubu İmzaladı» Rus Polisinden Otobanda Vals Yapan Düğün Kortejine Ceza» İstanbul’da Ferrarı Rüzgarı» Devrilen Vinç Yolu Trafiğe Kapattı» Adana'da Bir Avukat Ve Eşi Bıçaklanarak Öldürüldü
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
10 / 18 °C
İzmir
15 / 23 °C
Antalya
17 / 21 °C
Adana
16 / 26 °C
Konya
9 / 17 °C