İstanbul 12°C
31 Mart 2015 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cemaat, Erdoğanı bu kitapla uyardı mı?
16 Ocak 2014 Perşembe 11:33

Cemaat, Erdoğan'ı bu kitapla uyardı mı?

Cemaat hükümet savaşının şifreleri, Mart 2013'de yayımlanan bu romanda mı gizli? İşte o ayrıntılar...
Hizmet Hareketine yakınlığı ile tanınanTimaş yayınevinden çıkan ve Gazeteci Ali Çimen tarafından yazılan Kırık Heykelisimli roman ilginç içeriğiyle bugünlerde dikkatleri üzerine çekti.
 
 
İsrail’in Türkiye’den özür dilemesi başta olmak üzere birçok gelişmeyi önceden bilen romanın en çarpıcı yanıysa, Başbakan Erdoğan’a İsrail tarafından düzenlenen suikast...
 
 
Geçtiğimiz Mart ayında, diğer bir deyişleCemaat ile hükümetin arasında bir gerilimin olmadığı günlerde yayımlanan roman, şaşırtıcı derecede bu gün olan  bitenlere ışık tutuyor!
 
 
Romanı okuyanlar, “cemaat-hükümet savaşının şifreleri bu romanda gizli” demekten kendilerini alamıyor. Romanda hem yurt içindeki hem de dışındaki bazı önemli gelişmeler şaşırtıcı derecede öngörülmüş. Bunlardan ilki İsrail’in Türkiye’den özür dilemesi.

 

1366706438-kirik-heykel.jpg

Gazeteci Yazar Ali Çimen tarafından kaleme alınan Kırık Heykel isimli roman, ilk olarak, romanın çıkmasından on gün sonra gelen İsrail özrüyle dikkatleri üzerine çekmişti.
 
ERDOĞAN'A SUİKAST
 
Yazar Çimen’in kurgusuna göre İsrail, Türkiye’den, İran’ı bölgede yalnızlaştırmak adına özür diliyor. Romanın yayımlanmasından kısa süre sonra gelen resmi özür de hemen hemen bu gerekçeye dayandırılmıştı. Bu dikkat çekici benzerliğin ardından Mursi’nin devrilmesi geliyor. Kurguya göre romana adını da veren Kırık Heykel isimli gizli Amerikan-İsrail protokolü devreye giriyor ve Mısır’daki demokratik rejim yıkılıyor! Mursi’nin de tam olarak böyle devrildiği göz önüne alınırsa, benzerlik şaşırtıyor. Benzerlikler bununla da bitmiyor.
 
Çimen, romanında İsrail ile Suudi Arabistan arasında gizli bir anlaşma olduğu temasını işliyor. Yine ilginçtir, Mursi’nin devrilmesi için aynı cephede bir araya gelen İsrail ve Suudi Arabistan’ın bu birlikteliğinden bu yana, uluslararası çevrelerde iki ülke arasında gerçekten de gizli bir anlaşma olduğu yorumları yapılıyor.
 
Yine bu günlerde Ortadoğu’da çalan mezhep savaşı tamtamlarını, Çimen, bir yıl öncesinden romanında yazmış. Ve romanın en şaşırtıcı ve ürperten temasıysa, Başbakan Erdoğan’a İsrail ajanları tarafından suikast yapılması! Çimen, romanında karakterleri ve olay örgüsüyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adam eğilimine eleştiriler getiriyor ve İsrail karşıtı politikalarının ilerleyen zamanlarda Türkiye’ye olumsuz dönüşünün olacağı ana fikrini işliyor.
 
 
Romanda Türkiye, Erdoğan’a yapılan suikastın ardından büyük bir kaosa sürükleniyor. Ak Parti’nin şu günlerde cemaati üstü kapalı olarak İsrail’e çalışmakla itham etmesi ve bizzat Başbakan Erdoğan’ın cemaati, tarihin ilk suikast örgütü Haşhaşilere benzetmesiyle de denklem tamamlanıyor.
 
 
CEMAAT BU ROMANLA ERDOĞAN'I UYARDI MI?
 
Çimen’in kitapta yer verdiği istihbarat ve siyaset üzerine kurulu olan ifadeler dikkat çekiyor. Roman için kimi çevrelerde  “Cemaat hükümet’i bu romanla önceden uyarmış!” yorumları yapılıyor. Kırık Heykel’de, 1979’daki gizemli Kabe Baskı’nından yola çıkılarak İran, İsrail, Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler ve bu ülkelerde yaşananlar üzerinden çarpıcı bir hikaye anlatılıyor.
 

 

 
Roman için hazırlanan tanıtım filminde Erdoğan, Şaron, Obama ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan gibi aktörlerin de boy göstermesi dikkat çekiyor.
 
 

 

 

 

İnternethaber

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Körfez Ülkelerinin Para Rezervi 2 Trilyon Doları Aştı» Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovakya'da» Diyarbakır'daki Banka Soygunu Girişimi» Ak Parti'de Seçim Hazırlıkları» Myanmar'da Reform İsteyen Öğrencilerin Gözaltına Alınması» Fatih’te Şüpheli Bavul Paniği» Yunanistan'da Milletvekilleri Bilgilendirme Toplantısı» Gündem Özeti / 31 Mart 2015» Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovakya'ya Geldi» Voleybol: 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası» Falcao, Rekora Ortak Oldu» New York Borsası Yükselişle Kapandı» Almanya'da Yabancı Ve İslam Karşıtı Gösteriler» Eğitim-bir-sen Genel Başkanı Yalçın:» Nijerya'da Boko Haram İle Mücadele» Boko Haram İle Mücadele» Volvo Cars, Abd'de Fabrika Açacak» Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovenya'dan Ayrıldı» İran İle Nükleer Müzakereler» Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi» Rusya-türk İş Dünyası: Yaşadıklarımız Korku Filmi Gibi» 'Tır Kota Sorunu Çözülmeden Rusya İle 100 Milyar Dolar Zor'» Kopenhag'da Pegıda Yanlıları Ve Karşıtları Gösteri Yaptı» Zonguldak'ta, Tır Köprüye Sıkıştı» Yemen'deki "Kararlılık Fırtınası" Operasyonu» Ordu'da Kayıp Kişinin Cesedi Bulundu» Antalya'daki Patlama» Ak Parti Avrupa Seçim Koordinasyon Merkezi Köln'de Açıldı» Romanya Parlamentosu Başkanı'ndan Türk Okullarına Övgü» Yemen'deki "Kararlılık Fırtınası" Operasyonu» Arjantin'deki Helikopter Kazası» Meksika'da Timsah Öldüren Polise Suç Duyurusu» Kırgızistan'ın Avrasya Ekonomik Birliği'ne Üyelik Süreci» On Numara Çekildi (1)» "19. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri"» Basketbolda Maçın Ardından» At Yarışları» Güreş Federasyonu'nda Olağanüstü Genel Kurula Doğru» Gözaltındaki Zanlı Adliyeden Kaçtı» Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovenya'da» On Numara Çekildi (2)» Zonguldak'ta Otomobil Duvara Çarptı: 4 Yaralı» Fransa'da Aşırı Sağcı Partiye Yolsuzluk Soruşturması» Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos Güney Kıbrıs'ta» Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Slovakya Ziyareti» "Filistin Toprak Günü"» "Filistin Toprak Günü"» Ermenistan Teknik Direktörü Challandes İstifa Etti» Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovenya'da» Gemlik Sahilinde Ölü Su Samuru Bulundu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
3 / 13 °C
İzmir
9 / 16 °C
Antalya
7 / 17 °C
Adana
11 / 19 °C
Konya
2 / 13 °C