İstanbul 24°C
04 Mayıs 2015 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cemaat bitti! 30 Marttan sonra operasyon geliyor!
17 Mart 2014 Pazartesi 08:42

Cemaat bitti! 30 Mart'tan sonra operasyon geliyor!

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler "Cemaat bitmiştir, elde örgüt kalmıştır" derken operasyon için de seçim sonrasını işaret etti.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Fethullah Gülen cemaatine ilişkin çok sert açıklamalar yaptı. İşler, “Cemaat bitmiştir. Elde örgüt kalmıştır. 4 ay önceki cemaat algısı yerle bir; paramparça oldu ” dedi. İşler, 30 Mart seçimleri sonrası büyük operasyon yapılacağı sinyalini de verdi: ”Karar mekanizmalarındakilere el çektirildi. Alta doğru da inilecek. Seçimlerde güçlü destek alırsak bu meseleyi halledeceğiz.”
 

Kızılcahamam’da basından bir grup Ankara temsilcisi ile kahvaltıda bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler önemli açıklamalar yaptı.

 

30 MART SONRASI : Karar mekanizmasından bunlara tamamen el çektirildi. Bundan sonra alta doğru da elbette inilecek. “Bunları inlerinden bulup çıkaracağız” tabirini kulandı Sayın Başbakanımız. Bunların üzerine gidilecek tabii ki ve bu mücadeleyi sürdürebilmemiz için de 30 Mart seçimleri çok önem ifade ediyor. Seçimlerde miletimiz eğer bize güçlü bir destek verirse Türkiye’nin beka sorunu olarak gördüğümüz meseleyi halledeceğiz inşallah. Bu mücadeleyi tek başımıza aslanlar gibi yürüteceğiz.

OLAĞANÜSTÜ OLAYLAR YAŞANABİLİR : 30 Mart Türkiye’nin bir kader seçimi haline geldi. Özellikle de bu paralel yapı için bir ölüm meselesi haline geldi. Bu yapı eğer 30 Mart’ta beklediği sonucu alamazsa kendisinin yok olacağını biliyor. Bunun için 30 Mart’a kadar ellerinden gelen her şeyi ortaya koyacaklar. Önce dediler ki “15 Mart’ı bekleyin”. Bekledik, bir şey görmedik. Şimdi “25 Mart” diyorlar. Bekliyoruz. 30 Mart’a kadar bu iş bitecek mesajını veriyorlar. Yani ben şu ortamda Türkiye de de bir takım olağanüstü hallerin olmasını, olayların yaşanmasını bekliyorum doğrusu. Çünkü bunlar ellerinden ne geliyorsa bunu yapacaklar. Seçimde yenileceklerini anladılar.

 

OKULLARA YAPILAN RUTİN TEFTİŞ : (İşler, Milli Eğitim müfettişlerinin özel okullarda ‘sorgu odası’ kurduğu iddialarını yanıtlarken) Paralel yapı mensupları kapı kapı dolaşıyorlar. Kimi yakalarlarsa “AK Parti’ye oy vermeyin, kime verirseniz verin” diyorlar. Bu bir siyasi propaganda değil mi? Bunu bir de öğrencilere yapıyorsunuz. Küçücük çocuklara siyasi propaganda kabul edilebilir bir şey mi? Şikâyetler üzerine Bakanlık teftiş yapıyor. Rutin bir uygulamadır.

 

5-6 PUAN ETKİLEYEBİLİR : Biz önceki seçimde 38 küsur almıştık. Buna en az 8-10 puan ilave edeceğimizi düşünüyorum. Yani 45-50 puan arasında bir oy alacağımızı düşünüyorum. Son günlerde yaşanabilecek olaylarla bizim oyumuzun 5-6 puan daha artabileceğini düşünüyorum.

 

TÜRK OKULUNDA TÜRKÇE ÖĞRETİLMİYOR: Yurtdışındaki okullarda Türkçe filan öğretilmiyor. Birkaç zeki çocuğa türkü, şarkı... Orada da istismar var. Öğretim dili Ingilizce. Bu bir taşeronluk değil mi? İngiliz, Fransız kültürü okutuluyor adı ‘Türk okulu’. Bu okullarda yetişip de Türkçe bilenlerin sayısı yüzde 1 ya var ya yok.

 

CEMAAT ÖRGÜT OLDU : Belki de cemaat şu. Cemaat artık bu cemaat şeyinden bir örgüt yapısına dönüşme kararını verdi. Bunu kim verdi bilemiyorum ama bir geniş şeyi var belki. Bizim Türk milleti böyle bir cemaat – örgüt yapıyı kaldıramaz. 76 milyondan özür dilemeliler. Bundan 4 ay önce müthiş bir cemaat algısı vardı. Şimdi bakıyorsun o algının yerle bir olduğunu, paramparça olduğunu görüyorsun. Cemaat bir yerde kendi ipini çekti.

 

SOKAK OLAYLARI OYLARIMIZI ARTTIRIR: Bundan sonra yapılacak her sokak olayı Gezi olaylarının başarısız ve kötü bir kopyası olacak. Bundan sonra ne yapsalar AK Parti’nin oylarını arttıracağını düşünüyorum.

 

KILIÇDAROĞLU YOLCU: 30 Mart’tan sonra bir Abbas yolcu olacak. Ben o Abbas’ın kesinlikle Kılıçdaroğlu olacağını düşünüyorum.

 

‘BAŞBAKAN DA NETİCEDE İNSAN’

(Başbakan, Berkin Elvan için “Allah rahmet eylesin” diyemez miydi, sorusu üzerine) Sokak olaylarında, özellikle Gezi olayları sayın Başbakanımızı doğrudan hedef alan olaylardı. Hak etmediği şekilde, diktatör gibi karalamalarla karşı karşıya kalması Sayın Başbakanımızı çok üzen olaylar. Ben o gün televizyonda ailesine başsağlığı diledim. Giden canlar geri gelmiyor, yeni canların gitmemesi için biz çalışıyoruz. Sayın Başbakan’ın da yegane gayesi bu. Elinden gelen gayreti gösteriyor ama Başbakan’ın yerine kendimizi koyalım, empati yapalım. 11-12 yıldır gece gündüz bu kadar çalışan insan bir teşekkürden mahrum kalıyor. Bazı çevreler tarafından her gün sövülüyor. Neticede o da bir insan.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Nilüfer’de Gökyüzü Şenlendi» Milli İttifak’ın Konya Adayı Çetinkaya: Hukuku Yeniden İnşa Edeceğiz» Kimse Yok Mu’dan Filistin’e 11 Milyon Lira Yardım» Kızılay Kerkük'te Yardım Dağıttı» Hdp’li Karayılan: Cumhurbaşkanı Konuştukça Toplumda Şiddet Olayları Artıyor» Mücevher Danışmanlığının Öğrenenler Sertifika Aldı» Mhp’li Yüksel Yılmaz: Seçim Beyannamesindeki Projeler Türkiye’ye Değer Katacak» Özel Çocuklar Hem Çaldı Hem Oynadı Hem Resim Yaptı» Dokuma'da İş Merkezi Yapılmaması Yönündeki Rapor Meclise Sunuldu» 'Akp İktidardan Düşmemek İçin Bütün Ülkeyi Ateşe Verebilecek Kadar Çılgınlaşmış'» Arkeoloji Müzesi'ndeki Mozaik Resimler Karikatüre Dönüştürüldü İddiası» Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Genç Hayatını Kaybetti» Ruhsat Alamayan İnşaat Sektörü Temsilcileri Belediye Önünde Eylem Yaptı» İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali Başladı» Serbest Bölge’deki Yatırımcılar Da Yüksek Enerji Maliyetinden Şikayetçi» Chp Adayı Porgalı: Kaçamayacaklar, Sınırları Kapatıp Hesap Soracağız» Ak Partili Adaylar Protesto Edilince Esnaf Ziyareti Polis Ordusuyla Yapıldı» Fatih Üniversitesi'nde, 'Filistin'in Geleceği' Paneli Düzenlendi» Aktif Gençlik Merkezi'nin Liseler Arası Futbol Turnuvası Yoğun İlgi Görüyor» Cumhurbaşkanı'na Hakaretten Gözaltındaki İki Öğrenci Serbest Bırakıldı» Küresel Doktorlar Adrenalin Kulübü Rafting Yaptı» Keman Profesörü Ahıskal, Çü Öğrencileri İle Buluştu» Bağımsız Aday Yalçın: Malatya'da 3 Ayda 30 Fabrika Kapandı» Ksü’de, Haydar Aliyev Konferansı Verildi» Alaca Yediveren Kermesi Dualarla Açıldı» Teknopark Ek Bina Ve Teknoloji Transfer Ofisi Hizmete Açıldı» Çelik: Riyakarlık Yaparak, Herkesin Ağzına Bal Çalarak Görev Yerine Getirmedim» Başkale'de Ak Partililere Saldırdığı İddia Edilen 4 Kişi Tutuklandı» 2015-kaymakamlık Sınavı Sonuçları Açıklandı» Barda Silahlı Kavga: 1 Ölü» 'Akp İktidarında İç Ve Dış Borç 200 Milyar Dolardan 600 Milyar Dolara Çıktı'» Bafra Ovası Çeltik Kupası Masa Tenisi Turnuvası Düzenlendi» Nilüfer Belediyesi Personeline ‘ihale Mevzuatı’ Eğitimi» İsrail Dışişleri Bakanı İstifa Edecek» Hp’nin Eski Kadın Yöneticisi, Amerika Başkan Adaylığını Açıkladı» Şehrin Göbeğinde Birdiribir, Mendil Kapmaca Oynadılar» Efe: Gönüllü Teşekküller Platformu Ak Parti’nin Arka Bahçesi Haline Getirildi» Kılıçdaroğlu, Hanak'ta Coşkuyla Karşılandı» Abd Büyükelçisi: Devlet Akreditasyonu Bizi Endişelendiriyor» Süslü: İktidarımızda Bu Ülkenin Evlatları Kazanacak» Gazze'de her gördüğümüze ateş açma emri verdiler» Özge Ulusoy: 'Ben Hacı'yla evlenmem'» "Saray'daki Bitkilerin Sertifikasını Açıklamak Yerine Yönetmeliği Değiştirdiler"» Lieberman Muhalefette Kalacağını Açıkladı» Zeybek: Ya Aydınlık Türkiye’den Yana Olacağız Ya Da Karanlığa Teslim Olacağız» 100 Lira Bağış Yapan Profesör Emniyette İfade Verdi» Klor Zehirlenmesiyle 70 Turist Ve Çalışan Tedbir Amaçlı Hastaneye Kaldırıldı» 400 Çocuk Kapasiteli Kreşin Temeli Atıldı» Chp Sandık Güvenliğine Önem Veriyor» Stajyer Avukatlar Yarıştı, Antalya Barosu 1. Oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
5 / 20 °C
İzmir
14 / 28 °C
Antalya
14 / 29 °C
Adana
14 / 27 °C
Konya
7 / 20 °C