İstanbul 27°C
01 Eylül 2015 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cemaat bitti! 30 Marttan sonra operasyon geliyor!
17 Mart 2014 Pazartesi 08:42

Cemaat bitti! 30 Mart'tan sonra operasyon geliyor!

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler "Cemaat bitmiştir, elde örgüt kalmıştır" derken operasyon için de seçim sonrasını işaret etti.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Fethullah Gülen cemaatine ilişkin çok sert açıklamalar yaptı. İşler, “Cemaat bitmiştir. Elde örgüt kalmıştır. 4 ay önceki cemaat algısı yerle bir; paramparça oldu ” dedi. İşler, 30 Mart seçimleri sonrası büyük operasyon yapılacağı sinyalini de verdi: ”Karar mekanizmalarındakilere el çektirildi. Alta doğru da inilecek. Seçimlerde güçlü destek alırsak bu meseleyi halledeceğiz.”
 

Kızılcahamam’da basından bir grup Ankara temsilcisi ile kahvaltıda bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler önemli açıklamalar yaptı.

 

30 MART SONRASI : Karar mekanizmasından bunlara tamamen el çektirildi. Bundan sonra alta doğru da elbette inilecek. “Bunları inlerinden bulup çıkaracağız” tabirini kulandı Sayın Başbakanımız. Bunların üzerine gidilecek tabii ki ve bu mücadeleyi sürdürebilmemiz için de 30 Mart seçimleri çok önem ifade ediyor. Seçimlerde miletimiz eğer bize güçlü bir destek verirse Türkiye’nin beka sorunu olarak gördüğümüz meseleyi halledeceğiz inşallah. Bu mücadeleyi tek başımıza aslanlar gibi yürüteceğiz.

OLAĞANÜSTÜ OLAYLAR YAŞANABİLİR : 30 Mart Türkiye’nin bir kader seçimi haline geldi. Özellikle de bu paralel yapı için bir ölüm meselesi haline geldi. Bu yapı eğer 30 Mart’ta beklediği sonucu alamazsa kendisinin yok olacağını biliyor. Bunun için 30 Mart’a kadar ellerinden gelen her şeyi ortaya koyacaklar. Önce dediler ki “15 Mart’ı bekleyin”. Bekledik, bir şey görmedik. Şimdi “25 Mart” diyorlar. Bekliyoruz. 30 Mart’a kadar bu iş bitecek mesajını veriyorlar. Yani ben şu ortamda Türkiye de de bir takım olağanüstü hallerin olmasını, olayların yaşanmasını bekliyorum doğrusu. Çünkü bunlar ellerinden ne geliyorsa bunu yapacaklar. Seçimde yenileceklerini anladılar.

 

OKULLARA YAPILAN RUTİN TEFTİŞ : (İşler, Milli Eğitim müfettişlerinin özel okullarda ‘sorgu odası’ kurduğu iddialarını yanıtlarken) Paralel yapı mensupları kapı kapı dolaşıyorlar. Kimi yakalarlarsa “AK Parti’ye oy vermeyin, kime verirseniz verin” diyorlar. Bu bir siyasi propaganda değil mi? Bunu bir de öğrencilere yapıyorsunuz. Küçücük çocuklara siyasi propaganda kabul edilebilir bir şey mi? Şikâyetler üzerine Bakanlık teftiş yapıyor. Rutin bir uygulamadır.

 

5-6 PUAN ETKİLEYEBİLİR : Biz önceki seçimde 38 küsur almıştık. Buna en az 8-10 puan ilave edeceğimizi düşünüyorum. Yani 45-50 puan arasında bir oy alacağımızı düşünüyorum. Son günlerde yaşanabilecek olaylarla bizim oyumuzun 5-6 puan daha artabileceğini düşünüyorum.

 

TÜRK OKULUNDA TÜRKÇE ÖĞRETİLMİYOR: Yurtdışındaki okullarda Türkçe filan öğretilmiyor. Birkaç zeki çocuğa türkü, şarkı... Orada da istismar var. Öğretim dili Ingilizce. Bu bir taşeronluk değil mi? İngiliz, Fransız kültürü okutuluyor adı ‘Türk okulu’. Bu okullarda yetişip de Türkçe bilenlerin sayısı yüzde 1 ya var ya yok.

 

CEMAAT ÖRGÜT OLDU : Belki de cemaat şu. Cemaat artık bu cemaat şeyinden bir örgüt yapısına dönüşme kararını verdi. Bunu kim verdi bilemiyorum ama bir geniş şeyi var belki. Bizim Türk milleti böyle bir cemaat – örgüt yapıyı kaldıramaz. 76 milyondan özür dilemeliler. Bundan 4 ay önce müthiş bir cemaat algısı vardı. Şimdi bakıyorsun o algının yerle bir olduğunu, paramparça olduğunu görüyorsun. Cemaat bir yerde kendi ipini çekti.

 

SOKAK OLAYLARI OYLARIMIZI ARTTIRIR: Bundan sonra yapılacak her sokak olayı Gezi olaylarının başarısız ve kötü bir kopyası olacak. Bundan sonra ne yapsalar AK Parti’nin oylarını arttıracağını düşünüyorum.

 

KILIÇDAROĞLU YOLCU: 30 Mart’tan sonra bir Abbas yolcu olacak. Ben o Abbas’ın kesinlikle Kılıçdaroğlu olacağını düşünüyorum.

 

‘BAŞBAKAN DA NETİCEDE İNSAN’

(Başbakan, Berkin Elvan için “Allah rahmet eylesin” diyemez miydi, sorusu üzerine) Sokak olaylarında, özellikle Gezi olayları sayın Başbakanımızı doğrudan hedef alan olaylardı. Hak etmediği şekilde, diktatör gibi karalamalarla karşı karşıya kalması Sayın Başbakanımızı çok üzen olaylar. Ben o gün televizyonda ailesine başsağlığı diledim. Giden canlar geri gelmiyor, yeni canların gitmemesi için biz çalışıyoruz. Sayın Başbakan’ın da yegane gayesi bu. Elinden gelen gayreti gösteriyor ama Başbakan’ın yerine kendimizi koyalım, empati yapalım. 11-12 yıldır gece gündüz bu kadar çalışan insan bir teşekkürden mahrum kalıyor. Bazı çevreler tarafından her gün sövülüyor. Neticede o da bir insan.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Güven Yalçın: Türkiye'ye Gelmeyi İse Şimdilik Düşünmüyorum» Mahmut Tanal: Baskın Ülkenin Terör Gündemini Değiştirmek İçin Yapıldı» Akın İpek’in Evine Polis Baskını» Chp’li Arık’tan Felahiye Belediyesi'ne Atatürk Heykeli Tepkisi» Bakan Konca: Basına Yönelik Operasyonların Doğru Olmadığı Düşüncesindeyim» Chp’li Yarkadaş: İpek Medyası’nı Havuzun Pis Suyunda Boğmak İstiyorlar» Damlarca Üs Bölgesine Saldırı Yapıldı» Yaralanan Polis Çatma: İyileşir İyileşmez Vazifeme Koşacağım» Melek İpek: Biz Yalnız Allah'a Tevekkül Ettik» Teknoloji Ödüllerine Rekor Başvuru» Sözcü Yazarları, Saray Ve Hükümeti Protesto Etmek İçin Sustu» Ağrılı Minik Boksör İncekaya Türkiye 2.’si Oldu» Kılıçdaroğlu’ndan Medyaya Yapılan Baskına Tepki» Akın İpek: Benim Trafik Suçum Dahi Yok, Grubum Da Tertemizdir» Kuru Üzümde Rekolte Tahmin Çalışması İkinci Defa Yapıldı» Türkkan: Muhalifleri Susturarak Seçime Gidenler Sadece Faşist Diktatörlerdir» Fatih Portakal: Türkiye’de Yandaş Gazeteci Değilsen Olacağı Bu» Deniz Bulut: Türkler Yetenekli, Almanlar Disiplinli» Pınar Türenç: Baskının Yıldırma, Gözdağı Amaçlı Olduğunu Düşünmeden Edemiyorum» Pakistan’da Yerel Hükmet Binasına Düzenlenen İntihar Saldırısında 6 Kişi Öldü» Borsa Güne Satıcılı Başladı» Arama Yapılacak Olan Yerler Arasında Basın Kuruluşları Da Var» Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı'nın Son Tesisinin Tahliyesi Durduruldu» ABD'den kritik 'Türkiye' açıklaması» Küçükgüldal: Yetkili Sendika Haklarımızı Koruyamadı» Dolar Güne 2,911 Tl, Euro 3,2887 Tl’den Başladı» Kuru İncir İhracatında İlk Gemi 2 Ekim’de Yola Çıkacak» 120 aşiretten PKK’ya tarihi çağrı!» Yeni bakanlara kötü haber!» Yılmaz: Muhalefetin Sesini Kısma Dünyaya Anlatılamaz, Konuşulmasından Bile Utanıyorum» Yedi Ülkedeki 17 Üniversiteden Bilimadamları Kenetlendi» Tuğrul Türkeş'ten "mirasyedi" tepkisi» HDP'li bakanlar kabine dışı kalabilir!» Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Azerbaycan'ı Ziyaret Edecek» Adeta PKK üssü» Türkiye’nin Dış Ticaret Açığının Dörtte Biri Rusya’dan» Akın İpek'ten ilk açıklama» Cihan Haber Ajansı Gündemi» Şırnak’ta 7 Pkk/kck Örgütü Mensubu Teslim Oldu» Kaynarca'da Trafik Kazası: 4 Yaralı» Bomba dolar beklentisi» İpek Grubu’na Bağlı İnşaat Şirketine Baskın» Akın İpek yurtdışına mı çıktı?» Koza hisselerine operasyon darbesi!» Erken uyarı mekanizmasına ihtiyaç var » Kur savaşları küresel büyümeyi baltalayabilir » Pkk, 'Arama Noktası'nda Durmayan Doktoru Vurarak Öldürdü» İslami tahvil satışları 5 yılın en düşüğünde » Zengin turist ‘av’ına Maliye’den şartlı onay» Beyaz eşyaya Suriye dopingi
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
10 / 33 °C
İzmir
20 / 37 °C
Antalya
21 / 38 °C
Adana
23 / 36 °C
Konya
12 / 29 °C