İstanbul 28°C
18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Zeki Müren ve Bülent Ersoy kadar bile olamadı
30 Mayıs 2012 Çarşamba 10:00

'CHP Zeki Müren ve Bülent Ersoy kadar bile olamadı'

"CHP'nin Bülent Ersoy ve Zeki Müren'den öğreneceği çok şey var" sözleri damgasını vurdu.

TGRT Haber'de Yeni Şafak yazarı Salih Tuna'nın hazırlayıp sunduğu Asıl Mesele programının bu haftaki konusu 27 Mayıs askeri darbesiydi. Konuk ise kısa süre önce Taraf'taki köşesinen okurlarına veda eden tarihçi Ayşe Hür'dü.
Ayşe Hür ve Salih Tuna'nın 27 Mayıs darbesi ve öncesinde yaşanan süreci konuştukları prorgrama Tuna'nın "CHP'nin Bülent Ersoy ve Zeki Müren'den öğreneceği çok şey var" sözleri damgasını vurdu.

 

İşte geceye damgasını vuran o diyalog:

MENDERES'İN ÖZEL HAYATI DA YARGILANDI

 

Ayşe Hür: Özel hayatı dosya konusu oldu, sorgulandı. Ayhan Aydan'dan çocuk sahibi olması Yassıada'da dosya konusu oldu.

Salih Tuna: Ne ayıp şeyler.

 

Ayşe Hür: Bana enteresan gelen bir şey, Adnan Menderes'in evlilik dışı ilişkileriyle muhafazakar tablonun çok dışında olması... Ama halk onun o yanına takılmadan onu benimsemiş. Bu da ilginç gelir bana. Mesela İnönü daha muhafazakar bir aile yapısına sahip.

CHP İŞTE BUNUN İÇİN BAŞARILI OLAMIYOR

 

Salih Tuna: Ama halkın bu yanını da bilmediği için CHP başarılı olamıyor. Halkın şöyle bir yanı var, insanların özel hayatlarıyla hiç ilgilenmiyor. Benim yaşam tarzıma saygılı mı, benim değer yargılarıma karşı saygılı mı? ama bunu içtenlikle mi yapıyor... ona bakıyor halk. Diğerlerine bakmıyor.

Ayşe Hür: Bu da sağlıklı bir tutum.

 

Salih Tuna: Örneğin Zeki Müren'i baştacı yapmıştır. Hiç onun cinsiyet tercihine bakmamıştır. İlginç değil mi bu? Kaç yılından beri. Niye? Çünkü Zeki Müren bu halkın dinini tahkir etmemiş.

Ayşe Hür: Tesettürlü hanımlar açık saçık şarkıcıları seviyorsa...

 

Salih Tuna: Bülent Ersoy?

Ayşe Hür: Evet Bülent Ersoy. Alkışlar, coşar...

 

CHP BÜLENT ERSOY VE ZEKİ MÜREN KADAR OLAMADI

Salih Tuna: Ben şunu söyleyeyim, Bülent Ersoy'u demokratlar bile saygın bulmuştur. En azından Kenan Evren'e karşı çıktığı için...

 

Ayşe Hür: Askerlik konusunda biliyorsunuz en radikal açıklamayı "Oğlum olsa askere göndermem" diye o yapmıştı biliyorsunuz.

Salih Tuna: Cumhuriyet Halk Partisi, küçümsemek anlamında söylemiyorum, anlaşılsın diye söylüyorum. CHP, Zeki Müren ve Bülent Ersoy kadar bile olamamıştır.

 

Ayşe Hür: Malesef...

Zeki Müren ve Bülent Ersoy'u aşağılayarak söylemiyorum ama onların becerdiğini becerememiştir. CHP, Müren ve Ersoy neyi becerdi diye araştırarak başlayabilir.

 

Ayşe Hür: Valla siz çok acımasız bir eleştiri yaptınız ama haketti CHP. Tarihinin, söyleminin, ideolojisinin esiri... Bir türlü oradan çıkıp yeniden bir söylem kuramıyorlar.

gazeteciiler.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 21 °C
İzmir
12 / 27 °C
Antalya
16 / 31 °C
Adana
15 / 33 °C
Konya
5 / 20 °C