İstanbul 14°C
21 Ekim 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çinliler aşırı sitresli
24 Mayıs 2012 Perşembe 11:16

Çinliler aşırı sitresli

Yapılan bir ankete göre, Çinlilerin yüzde 66'sı düzensiz kan basıncına sahip ve yüzde 34'ünün de aşırı stres sorunu var.

 

Çin'de yapılan bir araştırmaya göre, ortalama bir Çinlinin, takvim yaşından 8,2 yıl daha yaşlı olduğu bildirildi. Dünyanın alan olarak en büyük dördüncü ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti, yaklaşık 1.5 milyar nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesi. Dünya nüfusunun da yüzde 20'sini oluşturuyor.
 
Ülkenin en büyük sigorta şirketlerinden Ping An Sigorta'nın, Pekin ve Şanghay şehirleri ile Ciangsu, Guangdong ve Cıciang eyaletlerinde yaşayan 15-64 yaş aralığındaki denekler üzerinde yaptığı ankette, Çinlilerin yüzde 83'ünün sağlıksız beslendiği sonucuna ulaşıldı. Anket sonuçlarına göre, Çinlilerin yüzde 66'sı düzensiz kan basıncına sahip ve yüzde 34'ünün de aşırı stres sorunu var.
 
Ortalama bir Çinlinin, takvim yaşından 8,2 yıl daha yaşlı olduğu sonucuna varılan araştırmada, Çinli kadınların gündelik hayatta erkeklere oranla çok daha başarılı performans sergilediği belirtilirken, kadınların psikolojik durum ve sosyal yaşam konusunda erkeklerden daha sağlıklı olduğuna işaret edildi.
 
Serbest meslek çalışanlarının psikolojik yönden en sağlıklı çalışan kategorisinde olduğu araştırma sonuçlarına göre, internet teknolojisi, reklamcılık ve danışmanlık, Çinliler için en sağlıksız sektörler olarak gösterildi.
 
(Dünya Bülteni)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
4 / 22 °C
İzmir
12 / 26 °C
Antalya
16 / 29 °C
Adana
15 / 30 °C
Konya
6 / 22 °C