İstanbul 26°C
21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Gül: Romanya’daki Türk Yatırımlarının Ulaştığı Seviye Kayda Değer
19 Eylül 2013 Perşembe 18:38

Cumhurbaşkanı Gül: Romanya’daki Türk Yatırımlarının Ulaştığı Seviye Kayda Değer

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Romanya arasındaki güçlü bağların en önemli halkalarından birinin ticari ve ekonomik ilişkiler olduğunu belirterek, Romanya'daki Türk yatırımlarının ulaştığı seviyenin de kayda değer olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Romanya arasındaki güçlü bağların en önemli halkalarından birinin ticari ve ekonomik ilişkiler olduğunu belirterek, Romanya'daki Türk yatırımlarının ulaştığı seviyenin de kayda değer olduğunu söyledi.

    Cumhurbaşkanı Gül, Romanya Başbakanı Victor Ponta ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye ile Romanya’nın ekonomiden tarıma, enerjiden ulaştırmaya, savunmadan kültüre kadar farklılık arz eden alanlarda derin ve kapsamlı bir iş birliği sürdürdüğüne dikkat çekti.

    Gül kabulde, Türkiye ve Romanya’nın tarihten kaynaklanan köklü bir dostluğa sahip olduğunu ve iki ülke arasında yakın ilişkiler bulunduğunu ifade etti. Türkiye ile Romanya’nın ekonomiden tarıma, enerjiden ulaştırmaya, savunmadan kültüre kadar farklılık arz eden alanlarda derin ve kapsamlı bir iş birliği sürdürdüğüne dikkat çeken Cumhurbaşkanı Gül, mevcut iş birliğini her alanda daha da ileri taşıma yönünde ortak bir iradenin bulunduğunu bildirdi.

    "ROMANYA'DAKİ TÜRK YATIRIMLARININ ULAŞTIĞI SEVİYE KAYDA DEĞER"

    Romanya Başbakanı Ponta’nın Türkiye’ye gerçekleştirmekte olduğu ziyaret sırasında bazı önemli iş birliği alanlarında belgeler imzalanacağını öğrenmekten memnuniyet duyduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin, AB üyelik hedefini muhafaza ettiğini ve Romanya'nın, Türkiye’nin AB üyelik sürecine verdiği destekten müteşekkir olunduğunu da belirtti. Türkiye ile Romanya arasındaki güçlü bağların en önemli halkalarından birinin ticari ve ekonomik ilişkiler olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Gül ayrıca, Romanya'daki Türk yatırımlarının ulaştığı seviyenin de kayda değer olduğunu ifade etti.

    ROMANYA BAŞBAKANI PONTA: TÜRKİYE’NİN AB’YE KATILIM SÜRECİNİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

    Romanya Başbakanı Ponta ise kabulde ülkesinin Türkiye ile olan kapsamlı ilişkilerinin ve mevcut iş birliğinin uzun vadeli ve kalıcı mahiyette olduğunu söyledi. Romanya’nın, Türkiye ile ilişkilerine özel önem atfettiğini belirten Başbakan Ponta, Türkiye’nin AB üyeliğinin her 2 tarafın çıkarına olduğunu ve Romanya’nın, önümüzdeki dönemde de Türkiye’nin AB’ye katılım sürecini aktif şekilde desteklemeye devam edeceğini bildirdi. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu» İSPARK’tan Havalimanlarında 1 Saat Ücretsiz Otopark» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı» Galatasaray'da Riva depremi...» Borajet satışından çok kötü kokular geliyor» Denizbank'a şok KKDF cezası» UYP, 424 milyar dolar açık verdi» Moda devi Mexx'i Hollandalı RNF'ye sattı
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
16 / 34 °C
İzmir
22 / 36 °C
Antalya
22 / 36 °C
Adana
24 / 33 °C
Konya
17 / 32 °C