İstanbul 23°C
25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denizli’ye De Şehir Hastanesi Yapılacak
20 Eylül 2013 Cuma 13:48

Denizli’ye De Şehir Hastanesi Yapılacak

AK Parti Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Mehmet Yüksel, Denizli’nin Üçler bölgesine şehir hastanesi yapılacağını söyledi.

AK Parti Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Mehmet Yüksel, Denizli’nin Üçler bölgesine şehir hastanesi yapılacağını söyledi. Şehir hastanelerinin birinci etap projesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle başladığını, birinci etapta 14 ilde 15 hastanenin protokolünün imzalandığını hatırlatan Yüksel, ikinci etapta Denizli Şehir Hastanesi’nin hayata geçeceğini ifade etti.

Denizli’ye yapılması planlanan şehir hastanesinin Yüksek Planlama Kurulu’ndan geçtiğini belirten Milletvekili Yüksel, “Türkiye, sağlık alanında bir devrim gerçekleştirdi. Sağlık alanında bugüne kadar yapılan projelerin daha da üst noktasında olan şehir hastaneleri projesi hayata geçiriliyor. Yap-kirala-devret gibi yeni kamu ve özel sektör işbirliği modeliyle hayata geçirilecek ve inşa edilecek olan şehir hastaneleri, yatak kapasitesi ve sundukları imkânlar bakımından örnek bir proje özelliği taşıyor.” dedi. İkinci etapla ilgili çalışmalara devam edildiğini vurgulayan Yüksel, Denizli’de yapılacak hastaneyle ilgili hazırlıklarda sona gelindiğini, kamuoyunda konuşulduğu gibi başka bir ile kaydırılacağı ya da Denizli’de yapılmayacağı gibi söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Denizli’de yapılması planlanan şehir hastanesinin inşa edilmesi düşünülen Üçler bölgesinde yaklaşık 600 dönüm alan üzerinde Sağlık Bakanlığı’nın ilgili bürokratları tarafından değerlendirilip olumlu raporlar hazırlandığını ve Yüksek Planlama Kurulu’nda kabul edildiğini aktaran Mehmet Yüksel, “Gelişmiş Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olan ve Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan yap-kirala-devret modeliyle ilgili yasa çıkarıldıktan hemen sonra ilgili yönetmeliklerin hazırlanma süreci ve buna bağlı olarak yapılan çalışmaların uzaması nedeniyle hayata geçirilmesi düşünülen şehir hastaneleri projelerinde aksamalar meydana geldi. Yüksek Planlama Kurulu’nun Temmuz 2013 tarihli kararına göre ilimizde yapılması düşünülen Denizli Şehir Hastanesi, planlamaya dahil edilmiştir. Buna göre Sağlık Bakanlığı yetkilileri, iki ay sonra ihale tarihinin açıklanacağı bilgisini verdi.” şeklinde konuştu. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
14 / 27 °C
İzmir
13 / 29 °C
Antalya
20 / 30 °C
Adana
19 / 33 °C
Konya
14 / 27 °C