İstanbul 23°C
25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dijital baskıda yeni trend ‘kişisel’
20 Eylül 2013 Cuma 09:40

Dijital baskıda yeni trend ‘kişisel’

Dijital baskı makinelerinde dünyada yüzde 70 pazar payına sahip olan HP, Türkiye’de atılıma geçti.

Milliyet

 

 

HP’nin Indigo Bölümü Başkan Yardımcısı Alon Bar-Shany, Print Center ile yaptıkları anlaşmadan mutluluk duyduklarını belirterek, Türkiye’de baskı piyasasının büyüme trendinde olduğunu ve olağanüstü fırsatlar olduğunu kaydetti. Bar-Shany, “Arasıra türbülanslar oluyor ama HP için Türkiye çok önemli bir pazar. Geleceği parlak bir ülke” dedi.‘Avantaj sağlayacak’


Indigo 10000 dijital baskı makinesiyle ilgili bilgi de veren Bar-Shany, “Bu makinelerin en önemli özelliği 50x70 boyutlarında ve ofset kalitesinde baskı yapması. Ayrıca, dijital dünyanın avantajlarını da sunuyor. Günümüzde üreticiler artık müşterileriyle iletişimi artırmak adına farklı çözümler arıyor. Dünyada çoğu pazar mobil ve internete kaydı. 50x70 boyuntaki baskı rekabet avantajı sağlayacak” diye konuştu.


Bar-Shany, sektörün şirketlere ambalaj başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapsa da trendin kişiselleşmeye doğru gittiğini kaydetti. Posterlerin yanı sıra fotokitaplar, takvimler, evlilik albümleri, yüksek kalitede basılmış kitaplar talep ediliyor.Kapasiteyi ikiye katladı


Print Center’in Yönetici Ortağı Akif Kazmaz da, HP Indigo 10000 dijital ofset baskı makinesiyle kapasitelerinin iki katına çıktığını söyledi. Kapasite artışıyla birlikte Print Center, 80 olan çalışan sayısını önümüzdeki günlerde 90’a çıkarmayı planlıyor. Artık geniş ebatta poster ve sanat kitapları baskısı yapabileceklerini belirten Kazmaz, bu makinenin dakikada 3.600 adet baskı yaptığını ifade etti.


Kazmaz, sektörde siparişlerin internetten alınıyor olması nedeniyle de, “Sektör önce satıyor, sonra basıyor” dedi. Kazmaz, matbaadan farklı olarak avantajlarının daha küçük ebattaki siparişlere yanıt verdiklerini kaydetti.


HP Indigo’nun distribütörü olan Matset Genel Müdürü Tahsin Bayraktaroğlu ise bu yatırımın 1.5 milyon euro’nun üzerinde olduğunu söyledi. Bayraktaroğlu, bu makinenin sektöre ivme kazandıracağını belirterek, Türkiye’ye güvenen HP’nin bu nedenle bu makineye getirdiğini sözlerine ekledi.
Matbaayı yakaladı


Kazmaz, matbaacılığın 50x70 boyutundaki baskıyla başladığının söylendiğini hatırlatarak, “Dijital baskı makineleri de matbaacılık seviyesine ulaştı” yorumunda bulundu. Yaklaşık 1.200 kurumsal müşterisi bulunan Print Center’a günde 300 sipariş geliyor. Akif Kazmaz, böylece müşterilerinin taleplerine daha hızlı dönüş yapabileceklerini kaydetti. Şu anda bireysel sipariş almayan ancak, bu alanda hizmet veren şirketlerle çalışan Print Center, önümüzdeki dönemde bireysel talepleri de almaya başlamayı düşünüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
14 / 27 °C
İzmir
13 / 29 °C
Antalya
20 / 30 °C
Adana
19 / 33 °C
Konya
14 / 27 °C