İstanbul 24°C
22 Ağustos 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİYANETTEN KURAN EĞİTİMİ ATAĞI
20 Eylül 2011 Salı 10:20

DİYANET'TEN KUR'AN EĞİTİMİ ATAĞI

Diyanet, her yaşta her dönemde ve her saatte Kur'an-ı Kerim dersi verilmesi için çalışma başlattı. İstanbul İl Müftü Yardımcısı Kadriye Avcı Erdemli, her yaşta, dönemde ve saatte herkese Kur'an-ı Kerim derslerinin verileceğini belirterek, ''Eğitim, belli

Diyanet, her yaşta her dönemde ve her saatte Kur'an-ı Kerim dersi verilmesi için çalışma başlattı. İstanbul İl Müftü Yardımcısı Kadriye Avcı Erdemli, her yaşta, dönemde ve saatte herkese Kur'an-ı Kerim derslerinin verileceğini belirterek, ''Eğitim, belli saatler ile kısıtlanmayacak'' dedi. Erdemli, Diyanet İşleri Başkanlığının ''Kur'an Kurslarında Hizmet Çeşitliliği'' projesi kapsamında İstanbul'da uygulamaya konulacak çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, daha önce bütün Kur'an kurslarında 08.30 ile 13.00 saatleri arasında ders verildiğini, hafta sonlarında gelmek isteyen veya sezon arasında gelen öğrencileri kursa kabul edemediklerini hatırlattı. Başkanlığın yeni projesi kapsamında, isteyen herkesin esnek saatlerde Kur'an-ı Kerim eğitimi alabileceğini belirten Erdemli, ''Her yaşta, dönemde ve saatte herkese Kur'an-ı Kerim dersleri verilecek. Eğitim, belli saatler ile kısıtlanmayacak'' diye konuştu.

Erdemli, öğle araları, akşam saatleri ve hafta sonlarına ders konulabileceğini ifade ederek, kadınların, çocuklarının okula gidiş geliş saatlerinde, eşlerinin eve dönüş saatlerinde dersten erken ayrılmak istediklerini, artık bu projeyle istenilen saatlerde ders alınabileceğini söyledi.

 

İSTANBUL’DA 650 KUR’AN KURSU

''Kur'an-ı Kerim öğrenme, hatim indirme, dini bilgi eğitimi gibi dini ihtiyaca göre gruplar oluşturulacak'' diyen Erdemli, temel öğretim ve ek programlar gibi bölümler oluşturulacağını belirterek, 18 saatlik temel öğretimde Kur'an-ı Kerim eğitimi ve dini bilgiler verileceğini, ek öğretimde ise 3 güne yayılan program ile 6 saatlik eğitim alınabileceğini kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'da yapılan değişikle Kur'an kurslarına yaş sınırlaması getiren düzenlemenin yürürlükten kaldırıldığını hatırlatan Erdemli, dini eğitime ihtiyacı olan herkesin bundan faydalanacağını anlattı.

Erdemli, bu projenin, 8 ilin pilot Kur'an kurslarında uygulandığını belirterek, bu yıl pilot illerin tamamında eğitim verileceğini ve İstanbul'da yaklaşık 650 Kur'an kursunda uygulanacağını kaydetti. Bu proje hakkında müftü, memur ve personele 2 hafta boyunca eğitim verdiklerini ifade eden Erdemli, 1600 Kur'an kursu hocasına eğitim seminerleri verdiklerini söyledi. Erdemli, hocaların gecesi ve gündüzü olmadığını, dini bilgi edinmek isteyenlere zaten gönüllü olarak hizmette bulunulduğunu anlatarak, bu projeyle hizmetin resmiyete dönüştürüldüğünü, ayrıca ek ders ücreti de verileceğini kaydetti.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı» Galatasaray'da Riva depremi...» Borajet satışından çok kötü kokular geliyor» Denizbank'a şok KKDF cezası» UYP, 424 milyar dolar açık verdi» Moda devi Mexx'i Hollandalı RNF'ye sattı» Akşener’in kuracağı yeni parti için üç sürpriz isim» Şaka değil gerçek! OHAL ilan ettiler» Son 10 yılda 400 bin araç perte çıktı » Piyasada alıcı bulmadı 9 liralık çekilişle satıldı» Türkiye iki devin üretim üssü olacak» Endülüs'ten Konya'ya bir aşk hikayesi» Almanya'ya 'Adil Öksüz' notası» Bank Asya’da kaptan köşkü yine değişti» Ekonomiye ‘taşkın haciz’ çelmesi» Kayserilinin aldığı Alman market devi iflas etti» Türk iş adamı Dünya Şampiyonası'nda rekor kırdı» ABD, büyükelçilik arsası için ne kadar ödedi?» Şehirler, olası deprem ve afete TOKİ ile hazırlanıyor» Suriyeli sığınmacılar için 'SIHHAT' projesi» Yerel yönetimlere 6,5 milyar liralık kaynak» Otomobilde 'ödemeleri erteleme' dönemi» Türk, Rus ve İranlı şirketlerden 7 milyar dolarlık enerji anlaşması» Galatasaray'dan gövde gösterisi» Havayolu devi iflasını istedi» Mermerde derin çatlak: Depo savaşları başladı» İstanbul'da yarın sağanak bekleniyor» İran Genelkurmay Başkanı Ankara'da» Medipol Başakşehir, avantaj için sahaya çıkıyor» Galericiler 'ikinci el yönetmeliği'ni bekliyor» Denetçi şirketlere savsaklama cezası
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
14 / 29 °C
İzmir
19 / 30 °C
Antalya
25 / 33 °C
Adana
24 / 35 °C
Konya
16 / 28 °C