İstanbul 6°C
22 Kasım 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİYANETTEN KURAN EĞİTİMİ ATAĞI
20 Eylül 2011 Salı 10:20

DİYANET'TEN KUR'AN EĞİTİMİ ATAĞI

Diyanet, her yaşta her dönemde ve her saatte Kur'an-ı Kerim dersi verilmesi için çalışma başlattı. İstanbul İl Müftü Yardımcısı Kadriye Avcı Erdemli, her yaşta, dönemde ve saatte herkese Kur'an-ı Kerim derslerinin verileceğini belirterek, ''Eğitim, belli

Diyanet, her yaşta her dönemde ve her saatte Kur'an-ı Kerim dersi verilmesi için çalışma başlattı. İstanbul İl Müftü Yardımcısı Kadriye Avcı Erdemli, her yaşta, dönemde ve saatte herkese Kur'an-ı Kerim derslerinin verileceğini belirterek, ''Eğitim, belli saatler ile kısıtlanmayacak'' dedi. Erdemli, Diyanet İşleri Başkanlığının ''Kur'an Kurslarında Hizmet Çeşitliliği'' projesi kapsamında İstanbul'da uygulamaya konulacak çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, daha önce bütün Kur'an kurslarında 08.30 ile 13.00 saatleri arasında ders verildiğini, hafta sonlarında gelmek isteyen veya sezon arasında gelen öğrencileri kursa kabul edemediklerini hatırlattı. Başkanlığın yeni projesi kapsamında, isteyen herkesin esnek saatlerde Kur'an-ı Kerim eğitimi alabileceğini belirten Erdemli, ''Her yaşta, dönemde ve saatte herkese Kur'an-ı Kerim dersleri verilecek. Eğitim, belli saatler ile kısıtlanmayacak'' diye konuştu.

Erdemli, öğle araları, akşam saatleri ve hafta sonlarına ders konulabileceğini ifade ederek, kadınların, çocuklarının okula gidiş geliş saatlerinde, eşlerinin eve dönüş saatlerinde dersten erken ayrılmak istediklerini, artık bu projeyle istenilen saatlerde ders alınabileceğini söyledi.

 

İSTANBUL’DA 650 KUR’AN KURSU

''Kur'an-ı Kerim öğrenme, hatim indirme, dini bilgi eğitimi gibi dini ihtiyaca göre gruplar oluşturulacak'' diyen Erdemli, temel öğretim ve ek programlar gibi bölümler oluşturulacağını belirterek, 18 saatlik temel öğretimde Kur'an-ı Kerim eğitimi ve dini bilgiler verileceğini, ek öğretimde ise 3 güne yayılan program ile 6 saatlik eğitim alınabileceğini kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'da yapılan değişikle Kur'an kurslarına yaş sınırlaması getiren düzenlemenin yürürlükten kaldırıldığını hatırlatan Erdemli, dini eğitime ihtiyacı olan herkesin bundan faydalanacağını anlattı.

Erdemli, bu projenin, 8 ilin pilot Kur'an kurslarında uygulandığını belirterek, bu yıl pilot illerin tamamında eğitim verileceğini ve İstanbul'da yaklaşık 650 Kur'an kursunda uygulanacağını kaydetti. Bu proje hakkında müftü, memur ve personele 2 hafta boyunca eğitim verdiklerini ifade eden Erdemli, 1600 Kur'an kursu hocasına eğitim seminerleri verdiklerini söyledi. Erdemli, hocaların gecesi ve gündüzü olmadığını, dini bilgi edinmek isteyenlere zaten gönüllü olarak hizmette bulunulduğunu anlatarak, bu projeyle hizmetin resmiyete dönüştürüldüğünü, ayrıca ek ders ücreti de verileceğini kaydetti.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» İstanbul'da 2 bin kişi alınacak!» Yeni nesil yazar kasalar için erteleme talebi» TürkAkım 546 milyon dolar getirecek» Yabancı yatırımcı milyarlarca dolar getirdi» Uluslararası e-Ticaret Konferansı » O ülkeler Türkiye'yi saf dışı bırakmaya çalışıyor» Çinli şirket Facebook’un tahtını elinden aldı» AHL en çok büyüyen havalimanı oldu» CİRİT termobarik harp başlığı ile daha etkili» ''Kamuoyunda İslam İktisadı Algısı" » Erdoğan: 'Yeni bir rekora imza attık'» Emine Erdoğan: 'Kadınlarımız dünyanın umududur'» Eti 'siyez' buğdayına sahip çıkıyor» Kudüs'ün son bakır ustası zamana direniyor» Bakan Albayrak: 'Türkiye muhatap değil'» Erdoğan: Aynı tezgahı ABD'de kurdular» Venezuela ile 'petrol karşılığı ticaret'» Boeing'in Türkiye Milli Havacılık Planı» MÜSİAD’tan Ürdün çıkarması» Türkler Silikon Vadisi’nde ‘maden’ buldu» Katılım bankalarının 9 aylık karı 1,2 milyar oldu» Yapı Kredi'den kadınlara destek» Belediye başkanına "rüşvet" suçlamasıyla dava» Türk şirketleri o cihazının peşinde» O firma Volvo'dan 24 bin sürücüsüz araç alacak» Singapur'dan inek ithalatında vergi sıfırlandı» Hemşirenin 13 yıl süren kurnazlığı» Fed Başkanı Yellen'dan önemli karar» E-ticarette hedef büyük» Diyanet'in ilk kadın başkan yardımcısı» TSK'dan birliklere "hazır olun" emri!» ''Yüzde 80 indirim yapılması akıl dışı bir durum''» Cumhurbaşkanlığından Soçi açıklaması» Dolandırıcılıktan yargılanacak» Türkiye o konuda sahneye çıkıyor!» Genelkurmay Başkanı Rusya'da» Ünlü iş adamının evinde böcek bulundu» Merkez'den dolara müdahale » Erdoğan'dan talimat! Hepsi ucuzlayacak» Benzine indirim yolda!» O tatil köyü satılıyor» Dolardan tüm zamanların rekoru geldi» Üçlü zirve öncesi sürpriz görüşme» Hepsi iptal edildi!» Türkiye dikkat! Uluslararası operasyon başladı!» ''Türkiye doğalgazda en ucuz ülke''» Dubai'nin getirdiği vergi Türkiye'ye yaradı» Otomobil devinden flaş karar» BDDK Başkanı Akben, kritik soruya cevap verdi» TBMM'nin başkanı belli oldu
HAVA DURUMU
Ankara
-7 / 6 °C
İzmir
0 / 12 °C
Antalya
7 / 22 °C
Adana
8 / 20 °C
Konya
-6 / 4 °C