İstanbul 14°C
19 Ekim 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Düzenbaz
09 Ağustos 2017 Çarşamba 12:26

Düzenbaz

Otellerine tesettürlü kadınların gelmesini istemeyen Club Grand Aqua Hotel’in sahibi Fethi Yılmaz Sezer’in düzenbazlığı belgelendi. Sezer’in, kardeşiyle birlikte ortak olduğu Kemer’deki Belvu Resort Oteli’in havuzlarını uyduruk bir paravanla kapatıp, muha

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Club Grand Aqua Hotel isimli işletmenin sahibi Fethi Yılmaz Sezer’in hem ayrımcı hem de düzenbaz olduğu gözler önüne serildi. Sezer’in, tesettürlü kadınlar ve millete yönelik ayrımcı ve rkçı söylemleri büyük tepki çekerken, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, bu sözlerin takipçisi olacaklarını söyledi. Sezer hakkında halkın bir kesimini aşağılama suçu nedeniyle soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

ACENTALARI DOLANDIRMIŞ

Tesettürlü kadınları otelinde istemeyen Sezer’in, kardeşi Adnan Sezer ile birlikte 2014 yılına kadar Antalya’nın Kemer ilçesindeki Belvu Resort Hotel isimli otellerinin havuzlarını mütedeyyin müşterileri çekebilmek için uyduruk bir paravanla ikiye ayırdığı ve bu şekilde pazarladıkları da ortaya çıktı. Haşemalı kadınlara ve millete eğitimsiz diyerek hakaret eden Fethi Yılmaz Sezer’in şirketinin, Belvu Otel’e müşteri getiren acentaları da dolandırdığı öğrenildi. Acentaların 300 bin TL civarındaki alacaklarını mahkeme yoluyla tahsil ettiği bildirildi.

13 YIL ÖNCE FARKLIYMIŞ

Halen pek çok otel işletmesinin sahibi olan Sezer Grup’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan Fethi Yılmaz Sezer, 2004 yılında kurulan ve halen tamamı aileden olan 6 hissedarı bulunan İçlem İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin de en büyük hissedarı konumunda. Bu şirketin sahip olduğu Belvu Resort otelin özelliği ise havuzlarının uyduruk bir paravanla bölünerek mütedeyyin ailelere pazarlanması.

 

 

 
Sezer kardeşlerin dolandırıcılıktan mahkum olduğu ortaya çıktı

 

BORÇLARINI ÖDEMEMİŞLER

Fethi Yılmaz Sezer’in 2015 yılından itibaren şirket yetkilisi olduğu Belvu Resort Hotel’un 2004’te kurulduktan bir süre sonra iş yapamayınca mütedeyyin ailelere yöneldiği, bu amaçla da tanıtım kampanyaları için çeşitli acentalarla anlaştığı öğrenildi. Ancak bir süre sonra acentalara sözleşmedeki vaatlerini yerine getirmeyen Sezer kardeşler, acentalarla davalık oldu. 2007 yılında dava açan bir acenta sahibi toplamda yaklaşık 300 bin TL tutan alacağını 2014 yılında kesinleşen mahkeme kararı neticesinde tahsil edebildi. 

Engelleme kabul edİlemez

Ayrımcı Fethi Yılmaz Sezer’e başta Antalya iş ve siyaset dünyası olmak üzere pek çok kesimden tepki yağdı. Tesettürlü kadınlara karşı yapılan engellemeyi asla kabul etmediğini ifade eden AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, işletme sahibi Sezer’e sert tepki gösterdi. Havuza girmek isteyen haşemalı bayanlara yapılan müdahalenin açıklanacak bir izahının olmadığını belirten Enç, şunları kaydetti: “Ülkenin sermayesiyle kurulmuş bir otelde herkes istediği şekilde işletmenin havuzuna ya da denizine girebilir. Kimseye nasıl girdin ya da nasıl girmedin yönünde hiçbir şekilde ne bir taciz nede zorlama olabilir. Bu ciddi bir ayrıştırma örneğidir. Ben bunu kabul edemem. Benim annem kız kardeşim haşema ile havuza girecek, yönetim giremezsiniz diyecek. Böyle bir şey olabilir mi? Bizler 15 senedir insanlar özgür bir şekilde yaşasınlar diye mücadele ediyoruz. Ne açığa ne kapalıya ayrımımız yoktur. Bu ülkede açıklar kadar tesettürlü bayanlar da yaşıyor. Neyi paylaşamıyoruz.”

 

 

 

 

Havuz etrafı çadırla çevrili

Yapılan reklamlarda muhafazakar otel olarak tanıtılan Belvu Resort Hotel’in halen internet arşivinde yer alan ilanlarında bayanlara özel havuzların bulunduğu vurgulanıyor. Otel hakkında şu cümlelere yer veriliyor: “Antalya’nın Kemer ilçesindeki otelde dinine bağlı Müslümanlar için çeşitli imkanlar sunulmuş. En başta baylar ve bayanlar için ayrı mescitler var. Ayrıca bayanlara ayrı yüzme havuzu mevcut, yani bu havuzun etrafı çadırla çevrilmiş.”

 

 

 

 

Sezer hakkında soruşturma başlatıldı

Yeni Şafak’ın gündeme getirdiği haberin ardından savcılık harekete geçti. Otelinde tesettürlü istemeyen ve yerli turistleri aşağılayan Fethi Yılmaz Sezer hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamak” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

 

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
4 / 23 °C
İzmir
12 / 28 °C
Antalya
16 / 29 °C
Adana
14 / 31 °C
Konya
4 / 21 °C