İstanbul 20°C
23 Nisan 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emine Erdoğan Dünya İnovasyon Zirvesinde konuştu
15 Kasım 2017 Çarşamba 11:31

Emine Erdoğan Dünya İnovasyon Zirvesi'nde konuştu

Cumhurbaşkanı’nın Katar ziyaretine refakat eden Emine Erdoğan, başkent Doha’da Katar eski Emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani’nin eşi Sheikha Moza himayesinde, Qatar Foundation organizasyonu ile gerçekleştirilen ‘8. Eğitim İçin Dünya İnovasyon Zirvesi’ne

Emine Erdoğan, bu çerçevede yaptığı konuşmada dünyanın önemli değişimler geçirdiği bir dönemde insanlığın büyük sınamalarla karşı karşıya olduğunu söyledi. 'Post-gerçeklik denilen, kurgulanmış ve propagandist yaklaşımların hüküm sürdüğü bir dünyada, hakikatin sözcüsü olmalıyız. Asılsız haberlerin teknoloji kanalıyla yayıldığı ve gerçeğin yerini aldığı bu dünyada, ancak hakikatin gücü ile ayakta kalabiliriz. Akli ve vicdani bir duruşun savunuculuğu ile, hayatımız değer kazanır.' dedi.

 

Korku ve endişeler üzerinden inşa edilen algılarla bu çağın en büyük mağdurunun Müslümanlar olduğunun altını çizen Erdoğan, 'Oysa İslam barış barış dinidir, Müslümanlar barışın elçisi olmalıdır' dedi.

 

Birlikte yaşamak, birlikte varolmak temasının öne çıkarıldığı toplantıda Emine Erdoğan, 'Dünyayı bir ayrışmadan buluşmaya götürmek, bizim gayretimizle mümkün olabilir. İnsanlığın kadim birikiminin öğrencisi olmalı, kutuplaşmaları aşacak yeni bir bilinç inşa etmeliyiz.' dedi.

 

'Dünyanın geleceği adına ahlaki ve vicdani sorumluluklar almalıyız. Birlikte varolabilmek için birbirimizin sorunlarının farkına varmalıyız.' şeklinde sözlerine devam eden Emine Erdoğan, '3.5 milyona yakın mülteciye kucak açmış bir ülke olarak Türkiye, birlikte varolmanın en güzel örneğini sergiliyor.' dedi. Tüm dünyada birlikte varolma bilincinin ancak eğitimle mümkün olacağını vurgulayan Erdoğan, 'yeni keşifler için yeni yerler değil, yeni gözler gerekir.' dedi.

 

Sheikha Moza'nın açılış konuşması yaptığı programda Emine Erdoğan'ın ardından ünlü CNN sunucusu Fareed Zakaria bir konuşma yaptı.

 

Programa Türk heyetinden Genelkurmay Başkanı'nın eşi Şule Akar, Dışişleri Bakanı'nın eşi Hülya Çavuşoğlu, Adalet Bakanı'nın eşi İlknur Gül, Ekonomik Bakanı'nın eşi Ayşen Zeybekçi, Kültür ve Turizm Bakanı'nın eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı'nın eşi Tülay Bak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı'nın eşi Habibe Arslan katıldı.

 

Programın sonunda Sheikha Moza, Emine Erdoğan'a programa katılımından dolayı teşekkür etti.
(Kaynak: Sabah)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
HAVA DURUMU
Ankara
6 / 24 °C
İzmir
11 / 28 °C
Antalya
14 / 26 °C
Adana
12 / 26 °C
Konya
6 / 21 °C