İstanbul 15°C
19 Kasım 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emine Erdoğan Dünya İnovasyon Zirvesinde konuştu
15 Kasım 2017 Çarşamba 11:31

Emine Erdoğan Dünya İnovasyon Zirvesi'nde konuştu

Cumhurbaşkanı’nın Katar ziyaretine refakat eden Emine Erdoğan, başkent Doha’da Katar eski Emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani’nin eşi Sheikha Moza himayesinde, Qatar Foundation organizasyonu ile gerçekleştirilen ‘8. Eğitim İçin Dünya İnovasyon Zirvesi’ne

Emine Erdoğan, bu çerçevede yaptığı konuşmada dünyanın önemli değişimler geçirdiği bir dönemde insanlığın büyük sınamalarla karşı karşıya olduğunu söyledi. 'Post-gerçeklik denilen, kurgulanmış ve propagandist yaklaşımların hüküm sürdüğü bir dünyada, hakikatin sözcüsü olmalıyız. Asılsız haberlerin teknoloji kanalıyla yayıldığı ve gerçeğin yerini aldığı bu dünyada, ancak hakikatin gücü ile ayakta kalabiliriz. Akli ve vicdani bir duruşun savunuculuğu ile, hayatımız değer kazanır.' dedi.

 

Korku ve endişeler üzerinden inşa edilen algılarla bu çağın en büyük mağdurunun Müslümanlar olduğunun altını çizen Erdoğan, 'Oysa İslam barış barış dinidir, Müslümanlar barışın elçisi olmalıdır' dedi.

 

Birlikte yaşamak, birlikte varolmak temasının öne çıkarıldığı toplantıda Emine Erdoğan, 'Dünyayı bir ayrışmadan buluşmaya götürmek, bizim gayretimizle mümkün olabilir. İnsanlığın kadim birikiminin öğrencisi olmalı, kutuplaşmaları aşacak yeni bir bilinç inşa etmeliyiz.' dedi.

 

'Dünyanın geleceği adına ahlaki ve vicdani sorumluluklar almalıyız. Birlikte varolabilmek için birbirimizin sorunlarının farkına varmalıyız.' şeklinde sözlerine devam eden Emine Erdoğan, '3.5 milyona yakın mülteciye kucak açmış bir ülke olarak Türkiye, birlikte varolmanın en güzel örneğini sergiliyor.' dedi. Tüm dünyada birlikte varolma bilincinin ancak eğitimle mümkün olacağını vurgulayan Erdoğan, 'yeni keşifler için yeni yerler değil, yeni gözler gerekir.' dedi.

 

Sheikha Moza'nın açılış konuşması yaptığı programda Emine Erdoğan'ın ardından ünlü CNN sunucusu Fareed Zakaria bir konuşma yaptı.

 

Programa Türk heyetinden Genelkurmay Başkanı'nın eşi Şule Akar, Dışişleri Bakanı'nın eşi Hülya Çavuşoğlu, Adalet Bakanı'nın eşi İlknur Gül, Ekonomik Bakanı'nın eşi Ayşen Zeybekçi, Kültür ve Turizm Bakanı'nın eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı'nın eşi Tülay Bak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı'nın eşi Habibe Arslan katıldı.

 

Programın sonunda Sheikha Moza, Emine Erdoğan'a programa katılımından dolayı teşekkür etti.
(Kaynak: Sabah)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» "Cep Herkülü" hayatını kaybetti» '' HAK'' kanunu yürürlüğe girdi» Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uzun uçuş müjdesi» Kar yağışı pazartesi başlıyor» İkinci elde "kilometre" oyununa son» "Altını yastık altına girmeden topluyoruz"» Yapı denetim firmalarına ceza yağdı» ABD neyin peşinde?» Resmen açıklandı: "DEAŞ bitti!"» 11 milyar TL cebimizde kalacak» Cezaevinde Milli Tüfeğe parça üretimi» Merkez Bankasından flaş hamle» ''2019’a hep beraber inşallah farklı yürüyeceğiz''» Rusya'dan kritik'Türkiye' çağrısı» DEAŞ’a silahlar hangi ülkelerden gidiyor?» Türkiye İngiliz gemisine talip» Darbeciler birbirine düştü» Parayı veren serbest kalacak» Akıncı Üssü davasında şok karar» Ankara'daki ittifak senaryoları» Madenlerde yeni dönem» Bank Asya hakkında flaş karar» Moody's'ten önemli açıklama» Dijitalleşmenin yolu insandan geçiyor!» Türkiye’nin gücü NATO’ya özür diletti» TİKA'dan Kırgızistan'a destek» Ekonomi Bakanlığından ithalata neşter» Silikon Vadisine Rusya'dan rakip geliyor » BURULAŞ, Deniz Uçağı Bilet Satışlarını Durdurdu» TMSF el koymuştu şimdi satışta » Modern finans yaklaşımına bir alternatif» Katar'la tarihi anlaşma » FETÖ sanıklardan mahkemede skandal not » 2 milyar TL’lik yatırımla GOP'ta yükselecek» ABD'den Türkiye'ye 'S-400' tehdidi!» 3 yıldır durmadan kazandırıyor» Bankalardan satılık 10 bin konut! » 70 yıllık efsane marka icradan satılacak» Schumacher'in aracı rekor fiyata satıldı» Yeryüzü Doktorları'ndan Yemen'e destek » 'Türkiye bize babamız gibi davrandı'» NATO'dan özür geldi» THY, gayrimenkul yatırım şirketi kurdu» Bakan'dan 3. havalimanı açıklaması» Dünyada ilk ve tek Türkiye kullandı» Sarraf davasında yeni tape iddiası! Kim dinledi?» Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Almanya’da» MEB'den öğrencileri teknolojiyle buluşturan zirve» Ar-Ge'de 25 milyar dolar» Yunanistan'ı vuran hava İstanbul'a geliyor
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 17 °C
İzmir
10 / 18 °C
Antalya
11 / 21 °C
Adana
12 / 24 °C
Konya
4 / 16 °C