İstanbul 13°C
20 Kasım 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EMRE USLUDAN ÖCALANA MEKTUP
30 Eylül 2011 Cuma 10:44

EMRE USLU'DAN ÖCALAN'A MEKTUP

Taraf'ın kahin yazarı Emre Uslu'dan Abdullah Öcalan'a açık mektup

Taraf'ın kahin yazarı Emre Uslu'dan Abdullah Öcalan'a açık mektup!

Etrafındaki pespaye nadanların seni anlamadığından çok şikâyetçi olmuştun. Bu seviyesiz ve akılsız komplo teorisyenlerinin seni anlamasını beklemekle büyük hata yaptığının farkında mısın?

Abdullah Öcalan, PKK hareketinin lideri, sana bu mektubu eserini göstermek için yazıyorum. Bugün eserin Fırat Haber Ajansı ’nda benimle ilgili iftira dolu bir haber yayınlandı. Dahası milletvekili diye listelere koyduğun adamlar ve kadınlar pespaye yalanlarla seni ve Kürt milliyetçiliğini savunmaya çalışıyorlar.

Eminim sen de farkındasın ki örgütünü ilk kurduğunda saldırıp yok ettiğin entelektüel Kürt hareketlerinin ahı tutmuş ve Kürt milliyetçiliğini bu pespaye adamlarla götürmek zorunda kalıyorsun. Bu nedenle ıstırabının zaman zaman avukat görüşmelerindeki kelimelerine yansıdığını da görüyorum. Etrafındaki bu nadanların seni anlamadığından çok şikâyetçi olmuştun. Bu seviyesiz ve akılsız komplo teorisyenlerinin seni anlamasını beklemekle büyük hata yaptığının farkında mısın?

ÖzellikleFırat Haber Ajansı diye örgütünün ajansı fonksiyonunu gören bu ajansta ne kadar pespaye adamın çalıştığını sen de biliyorsun sanırım. Bu pespaye yalancıların en büyüğünün de Baki Gül denen biri olduğunun farkında mısın? Bence sen farkında değilsin bu kadar pespayenin çevrene çöreklenip senden menfaatlendiğinin. Bu nedenle yazdım zaten bu mektubu. Bak aşağıda bu pespayenin attığı iftira ve o iftiralara cevabım var. Bu Kürt davasını kimlerle götürdüğünü bir kez daha görmen için yazıyorum ve sana bir ayna tutuyorum. Gereğini yapıp yapmamak sana kalmış.

Şimdi bu müfteri terör ajan(s)ının sorduğu soruları ve cevaplarımı yazıyorum:

1- Komiser Emre Uslu; yazarlık yapmazdan önce ne iş yapardınız? Hangi tarihlerde nerede hangi görevleri yürüttünüz?

» 1997 Haziran ayında Polis Akademisi’nden mezun oldum. Temmuz 1997’de Ankara’da polis karakolunda komiser yardımcısı olarak göreve başladım. Burada beş ay çalıştıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı’na geçtim. Burada da kısa süre çalıştım ve 1998 yılının ortalarında Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi’ne geçtim. 2000 yılına kadar bu birimde çalıştım. Yani Ankara’dan hiç dışarı çıkmadım. 2000 yılında o dönem bakan olan Saadettin Tantan ile görüşüp dil öğrenmek üzere Kanada’ya gittim. Bir yıl Kanada’da kalıp dil öğrendim. Daha sonra da gelip master yapmak üzere ABD’ye gittim; yıl 2001. 2001-2009 arasında ABD’de kaldım. Nasıl kaldığımı çok merak eden Ergenekoncular ve onların çok kötü taklidi Kürt ulusalcılarına yardımcı olsun diye anlatayım. Master eğitimimden sonra doktora eğitimime kabul aldığım üniversiteden burs aldım ve eğitimime üniversite bursuyla devam ettim. Emniyet’ten ayrılmayı kafama koyduğum için de Taraf gazetesinde yazmaya başladım.

2009 yılından sonrasını siz benden iyi bilirsiniz. Emniyet’te girdiğim sınav sonuçlarını bile gazetelerin manşetinden öğrendim. Zira Emniyet içinde Ergenekon sanıkları Emin Gürses ve Yalçın Küçük ile makamında haftalık toplantılar yapan Emniyet Genel Müdürü Yardımcısı’nın kim olduğunu anlatan yazılar yazdıktan sonra bu kanadın ağır saldırısına uğradım ve sınav sonuçlarımdan attığım adıma her anım Ergenekon sanıklarıyla yakın ilişkisi olanAkşam gazetesine ve Karanlık Oda ’ya sızdırıldı. Yine de açıklayıcı olsun diye yazayım. Haziran 2009’da şark görevi yapmak üzere Bingöl’e gittim. Taraf ’ta yazdığım için Bingöl’de “arızalı” personel muamelesi gördüm ve Çevik Kuvvet Şubesi’nde görevlendirildim. Burada iki ay çalıştıktan sonra Ağustos 2009’da istifa ettim. O gün bu gündür de Emniyet birimleriyle hiçbir ilişkim yoktur.

2- Bingöl’de bulunduğunuz süre içinde Eyüp adlı Hizbulkontra üyesi ile kaç kere görüştünüz? Onunla ne konuştunuz ve hangi görevlerde kullanmak için teklifler yaptınız?

» Bingöl’de çalıştığım iki ay süre içinde –ki bunun bir kısmını da istifa sürecinde olduğum için izinde geçirdim– Emniyet dışından tek tanıdığım sivil Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün hademesiydi. Dolayısıyla Eyüp adında bir kimseyi tanımadığım gibi başka bir sivili ya da Bingöllüyü de tanımışlığım yoktur.

3- Adı İstanbul’daki Sinagog patlaması ile gündeme gelen Azat Ekinci’yi nereden tanıyorsunuz? Onunla ne görüştünüz? Ona hangi telkinlerde bulundunuz? Azat Ekinci’yi ne için ikna ettiniz? Ve onu hangi kanallarla buluşturdunuz? Azat Ekinci’yi haber elemanı olarak mı kullanıyordunuz?

» Azad Ekinci’nin adını ilk defa Sinegog bombalamasında duydum. Hiç tanımadım bilmem. Tanımadığınız bir adamı haber elemanı olarak kullandığını iddia etmek sanırım pespaye Terör Ajan(s)ının uydurabileceği bir yalandır.

4- Bingöl’de “Terörle Mücadele Şubesi”nde görev yaptınız mı? Görev yaptığınız bu süre içinde Hizbullah’la ilişkileriniz neydi? Bu kontra ekibe kaç kişiyi öldürttünüz?

» Bingöl’de Terörle Mücadele Şubesi’nde çalışmadım ve hiçbir Hizbullahçıyı da tanımadım, tanışmadım.

5- Bu olaylar açığa çıkınca kimin üzerine kamyon sürüldü? Üzerine kamyon sürülen o kişi nasıl kurtuldu? O kurtulan kişi Komiser Emre Uslu mudur?

» Ne kamyonu, ne kazası? Böyle bir olay hatırlamıyorum, duymadım bile. ANF ’nin bütün haberleri böyle mi?

6- Elazığ’ın Sivrice İlçesi Gözeli Köyü’ne kayıtlı Hizbul üyesini hangi cinayeti işletmek için örgütlediniz? Daha doğrusu bu olayı nasıl yönlendirdiniz? (Bu meseleyi birebir size yüklemek doğru olmayabilir?)

» Bingöl’e gelip giderken birkaç defa Elazığ Havaalanı’ndan uçağa binmişliğimin dışında Elazığ ile hiçbir ilişkim olmamıştır. Elazığ’ın bırakın Sivrice ilçesi veya Gözeli köyünü Elazığ şehir merkezini bile doğru dürüst bilmem.

7- O yönlendirmenizle hangi cinayet işlendi? İşlenen o cinayet ile ne hedeflendi?

» Katillerle iş tutanlar herkesi katil sanıyor sanırım. Bırakın cinayeti Emniyet’te görev yaptığım süre içinde bir kişi çıkıp kendisine fiske vurduğumu ispatlarsa yazarlığı bırakırım.

8- Hizbullah Elazığ grubu tarafından hangi vakfın başkanını öldürttünüz?

» Böyle bir olayla ilişkim olmadığı gibi bunu söyleyen alçak adamı iddiasını ispatlamaya çağırıyorum.

9- Elazığ’ın Palu İlçesi’nde baş harfi “S” ile başlayan hangi melleyi –yani imamı– hangi örgüt işinde kullanmak için örgütlediniz? Örgütlediğiniz bu örgüt Hizbulkontra mı?

» Elazığ’ın Palu İlçesi’ni hiç görmediğim gibi Palu’dan veya Elazığ’dan bırakın S. isimli birisini, hiç kimseyi tanımadım.

Abdullah Öcalan, elemine ettiğin Kürt aydınlarından sonra Kürt milliyetçiliği ve davası için ortaya çıkan eseri gördün mü? Bu eserden memnuniyet ve gurur duyuyor musun? Bu pespayeliğin en nadide eseri olan Baki Gül ve buna yol veren ANF ’ye “Pespayelik Özel Ödül”ünü layık görür müsün?

Emre Uslu / Taraf

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» "Yeni yönetim sistemiyle tek vesayet makamı millet olacak"» İsveçli papazın Müslümanlarla ilgili paylaşımı rekor kırdı» Bahçeli: Senaryo aynı, hedefler farklı» "Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak"» "Atatürk Havalimanı, Millet Bahçesi olacak"» Eren Erdem'in açıklamalarına ilişkin soruşturma başlatıldı» Gebze-Halkalı banliyö hattının açılış tarihi belli oldu» Bozdağ'dan döviz değerlendirmesi» Muharrem İnce, diğer cumhurbaşkanı adaylarına bağışta bulundu» Türkiye'nin ilk F-35 savaş uçağı uçuş testinde» AK Parti'nin ilk mitinginin yeri ve tarihi belli oldu» Borsa İstanbul Grubu'ndan döviz hamlesi» 'Gençlere güvenilen bir ülkede yaşamak gurur verici'» Saadet'ten İstanbul'a iddialı liste» İsrail'in katliamları ile ilgili dosya UCM'ye teslim edildi» TDV 55 bin Kur'an-ı Kerim dağıtacak» Kaset kumpası firarî sanığı yakalandı» Yemek kartında yeni dönem başladı» "Kudüs-ü Şerif'teki haklarımızdan taviz vermemekte kararlıyız"» Denizbank satıldı!» ÖSYM, 20 yıllık sınav arşivini erişime açtı» İzmir'deki FETÖ davasında karar» CHP'li Eren Erdem hakkındaki iddianame kabul edildi» 'Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak'» CHP'nin milletvekili adayları belirlendi» Güneş gözlüğüne milyon dolarlar harcadık» Altının gramı haftaya rekorla başladı» Milletvekili aday listelerinde bugün son gün» 'Konut satışları gelecek aydan itibaren yükselişe geçecek'» Orhanlı gişelerindeki olaylara ilişkin dava: 57 sanığa müebbet» Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye 'Gülen' yanıtı» Yenikapı'da 'Zulme Lanet Kudüs'e Destek' mitingi düzenleniyor» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!
HAVA DURUMU
Ankara
-1 / 14 °C
İzmir
10 / 23 °C
Antalya
12 / 22 °C
Adana
8 / 24 °C
Konya
0 / 11 °C