İstanbul 9°C
02 Nisan 2015 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En ilginç e-ticaret: Erkekpaketi
13 Kasım 2012 Salı 20:02

En ilginç e-ticaret: Erkekpaketi

Özellikle son aylarda birbiri ardına hayata geçen e-ticaret sitelerine, bir yenisi daha eklendi.

 

Özellikle son aylarda birbiri ardına hayata geçen e-ticaret sitelerine, bir yenisi daha eklendi. Erkekpaketi.com isimli site, Türkiye’de ilk defa yalnızca abonelik sistemiyle hizmet vererek, abone olan erkek müşterilerine diledikleri periyotlarda, düzenli olarak iç çamaşırı, çorap, tıraş ürünleri ve prezervatif gönderiyor. Kadınların da eşleri ve çocukları için abone oldukları girişimin amacı, iç çamaşırı ve çorap alışverişine çıkmaya zamanı olmayan ve bundan hoşlanmayan erkeklerin, temel ihtiyaçlarını rutin olarak ayağına götürerek onları bu zahmetten kurtarmak.

 

Abonelik Modeli Cezbediyor

Erkeklerin en büyük sıkıntısının, kendileri için iç çamaşırı ve çorap alışverişi yapmak fikrinden hareketle ortaya çıkan girişim, ürünleri düzenli olarak abonelerin tercihine göre 3 ayda bir, 2 ayda bir ya da ayda bir gönderiyor. Müşteriler isterlerse hızlıca seçim yapabilecekleri ve uygun fiyatlı hazır paketlerden birini seçebiliyor veya diledikleri markalardan kendilerine özel paket oluşturabiliyor.

 

Sistemin abonelik ile çalışıyor olması erkekler için olduğu kadar kadınlar için de işin en can alıcı noktası. Çünkü çoğu erkek iç çamaşırı ve çorap gibi temel ihtiyaçları için alışveriş yapmaktan hoşlanmadığından bunları eşleri, kız arkadaşları veya anneleri gerçekleştiriyor. Site her iki taraf için de sıkıcı bir alışveriş süreci olan bu durumu çözmek için abone müşterilerinin kapısına, belirlediği paketini dilediği periyotta düzenli olarak gönderiyor. Bu da özellikle zamanını bu tarz alışverişle geçirmek istemeyen ve hatta bundan hiç hoşlanmayan erkekler ve bu alışverişle uğraşmak zorunda kalan kadınlar için hayli değerli bir hizmet.

                         

Sitenin çalışma şekli oldukça basit. Paketini belirleyip abone olan müşterinin yapacağı tek şey, beden ve renk tercihlerini belirleyip, paketini hangi sıklıkta istediğini seçerek ödemeyi yapmak. Bundan sonrasını firma hallediyor. Müşterinin paketi, belirlediği periyot süresince adresine gönderiliyor ve böylece müşteri eskimiş ve yıpranmış çamaşırlarından, delik çoraplarından ve en önemlisi alışveriş derdinden düzenli olarak gelen paketler sayesinde kurtuluyor.

 

 

Türk Erkeği İç Çamaşırı ve Çorap Alışverişini Angarya Görüyor

Girişimin kurucusu Ersin Mete Ertürk, “Biz erkekler için en büyük sıkıntı iç çamaşırı ve çorap alma konusunda yaşanıyor. Çoğumuz, bu işi eşlerimize, sevgililerimize veya annelerimize bırakıyoruz. Çünkü bunun için zamanımız yok ve iç çamaşırı ile çorap alışverişi erkeğe angarya geliyor. Biz de erkekleri bu sıkıntıdan kurtararak ihtiyaçlarına göre belirleyecekleri paketi bir kere seçtikten sonra, düzenli olarak diledikleri periyotta kapılarına gönderiyor ve bir daha bu sorun için endişelenmemelerini sağlıyoruz” diyor.

 

 

“ABD ve Avrupa’da ortalama bir erkek yılda 26 çift yeni çorap, 15 adet de yeni boxer satın alıyor. Bizde ise bu rakamlar çok aşağılarda. Türk erkeğinin yılda aldığı yeni çorap yalnızca 4 çift, boxer veya slip ise 5 adet. Bu rakamlar bize iç çamaşırı ve çorap alışverişine çıkmanın erkekler tarafından çok zahmetli ve gereksiz görüldüğünü, çekmecesinde yer alan yıpranmış iç çamaşırları ile yırtık ve artık rengi kaçmış çorapları yıllarca kullandığını gösteriyor. İşte biz erkekpaketi.com’da bu sıkıntıya çözüm olacağız. Paketini bir kere belirledikten sonra, yapacağımız rutin gönderimlerle yepyeni ürünleri kapılarına ulaştıracağız” bilgisini veriyor.

 

 

Firmanın belirlediği rakamlara göre, pazarın büyüklüğü ve hedeflenen müşterilerin sayısı ise hayli yüksek. 25-54 yaş arası erkekleri hedef pazarı olarak gören firma, bu yaş aralığında 16 milyona yakın erkek olduğunu, bunların da yaklaşık %15’inin aktif olarak internetten alışveriş yaptığını belirterek, amaçlarının bu kitleye ulaşarak abone kazanmak olduğunu vurguluyor.

 

 

Kadınlar Eşleri ve Çocukları İçin Abone Oluyor

İç çamaşırı ve çorabın yanında erkeklerin en temel ihtiyaçları olan tıraş ve bakım ürünleri ile prezervatif de sunan sitede, sadece kadınlara yönelik bir bölüm olan “Kadınlar Odası” da yer almakta. Müşterilerinin yalnızca erkekler olmayacağı düşüncesinden hareketle oluşturulan bu sayfada, kadınlara, erkeklerin iç çamaşırı giyim tarzlarına yönelik ipuçları ve beden ölçüleri sunuluyor.

 

Erkekpaketi.com yetkilileri, üyelerinin sadece erkekler olmadığını, kadınlardan da çok talep gördüklerinin altını çizerek kadınların eşleri ve çocukları için paket seçtiklerini söyledi. İnternetten abonelik sistemiyle sunulan bu hizmetin Türkiye’de bir ilk olduğunu, iç çamaşırı, çorap ve tıraş ürünleriyle alakalı pazarın abonelik için en uygun ve çok büyük olduğunu ancak, sadece erkeklere yönelik değil, kadınların da eşleri ve çocukları için kolayca alışveriş yapabilecekleri bir hizmet sunduklarını belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» İsveç'te "Polis Aracı Görünümlü" Sivil Otomobillere Boya Yasağı» Gündem Özeti / 2 Nisan 2015» Kpss'de Usulsüzlük Soruşturması» Irak'taki Çatışmalar» Muzaffer Tekin Vefat Etti» İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Saldırı Kamerada» Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi» Silopi’de İzinsiz Gösteri» Şırnak'taki Arazi Kavgası» Antalya'daki Dhkp-c'ye Yönelik Operasyon» Turgutluspor'da Olağanüstü Kongre Ertelendi» Nijerya'daki Devlet Başkanı Seçimi» İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Saldırı» Filistin Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne Üye Olması» Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya Geldi» Sınırda Yakalanan İngiltere Uyruklu 9 Kişi» Kaza Yapan Sürücü, İçkileri Yol Kenarına Bırakarak Kaçtı» Abd'nin Sudan'a Yaptırımları» New York Borsası Düşüşle Kapandı» Basketbol: Uleb Avrupa Kupası» İstanbul Adliyesi'ndeki Terör Saldırısı» Ukrayna'nın Doğusundaki Ateşkes İhlalleri» İstanbul Adliyesi'ndeki Terör Saldırısı» Sanatçı Dostları 78. Doğum Yılında Yılmaz Güney'i Anlattı» İran İle Nükleer Müzakereler» İstanbul Adliyesi'ndeki Terör Saldırısı» Brüksel'de Nasreddin Hoca Heykeli Önünde Eylem» Yargıtay Hukuk Daireleri Arasındaki Görev Uyuşmazlığı Gideriliyor» "Kaçış 1950" Filminin Bursa Galası» Filistin'in Ucm'ye Üyeliği» Basketbol: Uleb Avrupa Kupası» İstanbul Adliyesi'ndeki Terör Saldırısı» Daire Yangınında Dışarı Çıkamayan Aile Komşularına Sığındı» Uluslararası New York Otomobil Fuarı Başladı» Ajax Golcüsünü Bırakmadı» İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Saldırı» İstanbul Adliyesi'ndeki Terör Saldırısı» Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya Gitti» Erdoğan, Şehit Savcının Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu» Saldırı Sırasında Kapatılan Vatan Caddesi Araç Trafiğine Açıldı» Yemen'deki "Kararlılık Fırtınası" Operasyonu» Yemen'deki "Kararlılık Fırtınası" Operasyonu» Suriye'deki İç Savaş» İran İle Nükleer Müzakereler» Kadın Teröristin Cesedi Adli Tıp Kurumu'nda» Pepe Yaklaşık 2 Hafta Yok» Tekirdağ'da Sağlık Çalışanlarının Darbedildiği İddiası» İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Saldırı» Bodrum'da Silahlı Saldırı: 1 Ölü» Şans Topu Çekildi (1)
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 15 °C
İzmir
12 / 19 °C
Antalya
11 / 18 °C
Adana
11 / 21 °C
Konya
3 / 16 °C