İstanbul 20°C
09 Ekim 2015 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En ilginç e-ticaret: Erkekpaketi
13 Kasım 2012 Salı 20:02

En ilginç e-ticaret: Erkekpaketi

Özellikle son aylarda birbiri ardına hayata geçen e-ticaret sitelerine, bir yenisi daha eklendi.

 

Özellikle son aylarda birbiri ardına hayata geçen e-ticaret sitelerine, bir yenisi daha eklendi. Erkekpaketi.com isimli site, Türkiye’de ilk defa yalnızca abonelik sistemiyle hizmet vererek, abone olan erkek müşterilerine diledikleri periyotlarda, düzenli olarak iç çamaşırı, çorap, tıraş ürünleri ve prezervatif gönderiyor. Kadınların da eşleri ve çocukları için abone oldukları girişimin amacı, iç çamaşırı ve çorap alışverişine çıkmaya zamanı olmayan ve bundan hoşlanmayan erkeklerin, temel ihtiyaçlarını rutin olarak ayağına götürerek onları bu zahmetten kurtarmak.

 

Abonelik Modeli Cezbediyor

Erkeklerin en büyük sıkıntısının, kendileri için iç çamaşırı ve çorap alışverişi yapmak fikrinden hareketle ortaya çıkan girişim, ürünleri düzenli olarak abonelerin tercihine göre 3 ayda bir, 2 ayda bir ya da ayda bir gönderiyor. Müşteriler isterlerse hızlıca seçim yapabilecekleri ve uygun fiyatlı hazır paketlerden birini seçebiliyor veya diledikleri markalardan kendilerine özel paket oluşturabiliyor.

 

Sistemin abonelik ile çalışıyor olması erkekler için olduğu kadar kadınlar için de işin en can alıcı noktası. Çünkü çoğu erkek iç çamaşırı ve çorap gibi temel ihtiyaçları için alışveriş yapmaktan hoşlanmadığından bunları eşleri, kız arkadaşları veya anneleri gerçekleştiriyor. Site her iki taraf için de sıkıcı bir alışveriş süreci olan bu durumu çözmek için abone müşterilerinin kapısına, belirlediği paketini dilediği periyotta düzenli olarak gönderiyor. Bu da özellikle zamanını bu tarz alışverişle geçirmek istemeyen ve hatta bundan hiç hoşlanmayan erkekler ve bu alışverişle uğraşmak zorunda kalan kadınlar için hayli değerli bir hizmet.

                         

Sitenin çalışma şekli oldukça basit. Paketini belirleyip abone olan müşterinin yapacağı tek şey, beden ve renk tercihlerini belirleyip, paketini hangi sıklıkta istediğini seçerek ödemeyi yapmak. Bundan sonrasını firma hallediyor. Müşterinin paketi, belirlediği periyot süresince adresine gönderiliyor ve böylece müşteri eskimiş ve yıpranmış çamaşırlarından, delik çoraplarından ve en önemlisi alışveriş derdinden düzenli olarak gelen paketler sayesinde kurtuluyor.

 

 

Türk Erkeği İç Çamaşırı ve Çorap Alışverişini Angarya Görüyor

Girişimin kurucusu Ersin Mete Ertürk, “Biz erkekler için en büyük sıkıntı iç çamaşırı ve çorap alma konusunda yaşanıyor. Çoğumuz, bu işi eşlerimize, sevgililerimize veya annelerimize bırakıyoruz. Çünkü bunun için zamanımız yok ve iç çamaşırı ile çorap alışverişi erkeğe angarya geliyor. Biz de erkekleri bu sıkıntıdan kurtararak ihtiyaçlarına göre belirleyecekleri paketi bir kere seçtikten sonra, düzenli olarak diledikleri periyotta kapılarına gönderiyor ve bir daha bu sorun için endişelenmemelerini sağlıyoruz” diyor.

 

 

“ABD ve Avrupa’da ortalama bir erkek yılda 26 çift yeni çorap, 15 adet de yeni boxer satın alıyor. Bizde ise bu rakamlar çok aşağılarda. Türk erkeğinin yılda aldığı yeni çorap yalnızca 4 çift, boxer veya slip ise 5 adet. Bu rakamlar bize iç çamaşırı ve çorap alışverişine çıkmanın erkekler tarafından çok zahmetli ve gereksiz görüldüğünü, çekmecesinde yer alan yıpranmış iç çamaşırları ile yırtık ve artık rengi kaçmış çorapları yıllarca kullandığını gösteriyor. İşte biz erkekpaketi.com’da bu sıkıntıya çözüm olacağız. Paketini bir kere belirledikten sonra, yapacağımız rutin gönderimlerle yepyeni ürünleri kapılarına ulaştıracağız” bilgisini veriyor.

 

 

Firmanın belirlediği rakamlara göre, pazarın büyüklüğü ve hedeflenen müşterilerin sayısı ise hayli yüksek. 25-54 yaş arası erkekleri hedef pazarı olarak gören firma, bu yaş aralığında 16 milyona yakın erkek olduğunu, bunların da yaklaşık %15’inin aktif olarak internetten alışveriş yaptığını belirterek, amaçlarının bu kitleye ulaşarak abone kazanmak olduğunu vurguluyor.

 

 

Kadınlar Eşleri ve Çocukları İçin Abone Oluyor

İç çamaşırı ve çorabın yanında erkeklerin en temel ihtiyaçları olan tıraş ve bakım ürünleri ile prezervatif de sunan sitede, sadece kadınlara yönelik bir bölüm olan “Kadınlar Odası” da yer almakta. Müşterilerinin yalnızca erkekler olmayacağı düşüncesinden hareketle oluşturulan bu sayfada, kadınlara, erkeklerin iç çamaşırı giyim tarzlarına yönelik ipuçları ve beden ölçüleri sunuluyor.

 

Erkekpaketi.com yetkilileri, üyelerinin sadece erkekler olmadığını, kadınlardan da çok talep gördüklerinin altını çizerek kadınların eşleri ve çocukları için paket seçtiklerini söyledi. İnternetten abonelik sistemiyle sunulan bu hizmetin Türkiye’de bir ilk olduğunu, iç çamaşırı, çorap ve tıraş ürünleriyle alakalı pazarın abonelik için en uygun ve çok büyük olduğunu ancak, sadece erkeklere yönelik değil, kadınların da eşleri ve çocukları için kolayca alışveriş yapabilecekleri bir hizmet sunduklarını belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Dünya Borsalarında Öğle Saatlerinde Son Durum» Gün Ortasında Döviz Piyasası: Dolar 2,9018 Tl, Euro 3,2906 Tl» Borsa, İlk Seansı 427,69 Puanlık Artışla 79088,72 Puandan Tamamladı» Destici: Pkk İle Perde Arkasında Görüşmeler Olabilir» Tofaş’a ‘sürdürülebilir İş’ Ödülü» Mit Tır'ları Davasının Yargıtay’daki Dosyasıyla Birleştirilmesi İstendi» Støre: 2015 Nobel Barış Ödülü, Tunus Sivil Toplumu İçin İlham Kaynağı Olabilir» Sağlık Meslek Liseli Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürlüğü Önünde Eylem» Çanakkale Boğazı'ndaki Sert Mercanlar Koruma Altına Alındı» Havza Toplum Sağlığı Merkezi Ücretsiz Meme Kanseri Taraması Yapıyor» Kızılay, Muş’ta ‘minik Eller Üşümesin’ Projesiyle Yardım Dağıttı» Nobel Barış Ödülü, Tunus Demokrasisine Verildi» "Alternatif Basın Organlarına Çok Ciddi Boyutlarda Sansür Uygulanıyor"» 6 Aylık Hamile Kadın, Geri Manevra Yapan Minibüsün Çarpması Sonucu Öldü» Yakıcı Maddeler Çocuklar İçin En Büyük Tehdit» Türkiye'den Kktc'ye Verilmeye Başlanan Suyun Maliyeti 1,255 Milyar Lira» Silivri Belediye Başkanı Işıklar: Dijigtürk Aboneliğimi İptal Ediyorum» Burdan Yumurta Dünyanın En Büyük 250 Firması Arasında» Tarım Ürünleri Destek Müracaatları Başladı» Binlerce İşsiz, 9 Aylık İş İçin Şafak Vakti Kuyruğa Girdi» Çankaya 3 Ayda 248 Bebeğe ‘hoş Geldin’ Dedi» Aktif Eğitim-sen 'Okula Can Veren Yılın Öğretmenleri'ni Seçecek» Digitürk'ün Satış Süreci Ve 7 Kanala Sansürü Başbakan Davutoğlu'na Sordu» İran'daki Baskılardan Kaçan Çifte Zonguldaklı Aile Bağrını Açtı» 'Balıkesir, Ankara'da iyi anlatılmalı'» Bekiroğlu: Ayşe Böhürler'e yakışmadı» Çankaya Zabıtasından 1339 Denetim» Uyuşturucu Satıcılarına Operasyon, 5 Kişi Gözaltına Alındı» Otomobilin Çarptığı Yaya Olay Yerinde Hayatını Kaybetti» Hokey'de Hedef, Olimpiyat Meşalesini Yerinde Görmek» Bakanlık'tan Az Çalışanı Olan İşverenler İçin ‘iş Güvenliği Eğitim Protokolü’» İzmir'de Suç Makinesi Üç Kişi Yakalandı» Chp Adayları Kayseri Sanayi Odası'nı Ziyaret Etti» Basketbol Süper Ligi'ne Yeni Sponsor» Ziraat Odası Başkanı Genç: Çiftçiler Sertifikalı Tohum Ekmeli» Nobel Barış Ödülü, Tunus'ta Siyasi Krizi Çözen Sivil Topluma Verildi» Bağımsız Aday Büfeden Seçim Konuşması Yaptı, Kimse Dinlemedi» 'Usulsüz Artırımdan Dolayı Devlet 30 Milyon Euro Ödeyecek' İddiası» 'Cumhurbaşkanına Hakaret' Maddesinin Kaldırılması İçin Chp'den Kanun Teklifi» Deim Başkanı: Avrupa'da 37 Bin, Türkiye'de 500 Bin Müteahhit Var» İhd: 24 Temmuz'dan Bu Yana Çatışma Ortamında 113 Sivil Hayatını Kaybetti» Emekli Amiraller Büyükerşen'i Ziyaret Etti» İş uyuşmazlıkları arttı; Yargıtay’da 95 bin dosya bekliyor» Fransa, Işid'in Başkent İlan Ettiği Rakka'yı Vurdu» Düzeltme: "7 Bin Kck’lı Bırakıldığında Millete Acı Dönüşü Olacağı Söylemiştik"» Diyanet, 2014 Yılı Hac Ve Umrede 67 Milyon Tl Zarar Etti» Mahkumlar Cezaevinde Üzüm Ve Ekmekten Alkol Üretip İçince Hastanelik Oldu» İsrail'de Araplara Saldırı» Rusya’da Otomobil Satışları Yüzde 28 Geriledi» Rusya, Türksat 4b Uydusunu Uzaya Gecikmeli Gönderecek
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
5 / 22 °C
İzmir
13 / 27 °C
Antalya
16 / 29 °C
Adana
16 / 27 °C
Konya
6 / 21 °C