İstanbul 9°C
11 Aralık 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: 4 Ekimde Gelecek Tezkere Aynısı Da Olabilir Değişiklikler De Olabilir
19 Eylül 2013 Perşembe 19:53

Erdoğan: 4 Ekim'de Gelecek Tezkere Aynısı Da Olabilir Değişiklikler De Olabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4 Ekim'de süresi dolacak Suriye tezkeresinin ardından yeni bir tezkerenin geleceğini, bu tezkerenin aynısı olabileceği gibi farklı yönleri de olabileceğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4 Ekim'de süresi dolacak Suriye tezkeresinin ardından yeni bir tezkerenin geleceğini, bu tezkerenin aynısı olabileceği gibi farklı yönleri de olabileceğini söyledi. Erdoğan, tezkereye ilişkin, "4 Ekim'de gelecek olan tezkere aynısı olabilir, bazı değişikliklere tabi olarak da bu tezkere gelebilir. Şu anda gerek Dışişleri ve gerek Genelkurmay, tezkere üzerinde çalışmalarını yapıyorlar. Çalışmalar bitince bize getirilecek biz de değerlendirmemizi yapacağız sonra Meclis'e sunacağız." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Romanya Başbakanı Victor Ponta, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçeleştirdikleri ikili ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, açıklamalarının ardından, gazetecilerin kendisine yönelttiği gündeme dair soruları cevapladı. Erdoğan'a ilk olarak, "İki gün önce Suriye tarafında bombalı araçlı saldırı oldu. O saldırının hedefinde Türkiye'nin olduğu, birçok ilde güvenlik önlemlerinin artırıldığı bilgileri var. Bu yönde istihbarat geldi mi size. Türkiye sınırına çok yakın Azaz bölgesinin El Kaide tarafından ele geçirildiği haberleri var. Bu Türkiye çısından risk doğurur mu?" şeklinde bir soru yöneltildi.

Erdoğan, bu soruyu, "Şu anda tabi Suriye'nin içerisinde gerek kuzeyinde gerek diğer bölgelerin bu tür olayların hepsini beklemem mümkün. Bu Azaz'da da olur diğer yerlerde de olur. Bildiğiniz gibi Fırat üzerindeki barajda atılan variller, bombalar neticesinde de baraj gövdelerinin ciddi sıkıntı içerisinde olduğu her an bir patlama ile karşı karşıya olduğu bir tehdit oluşturduğu milyonlarca insanın sular altında kalabileceği gibi bize gelen bilgiler var. Suriye'deki mevcut zalim rejim, bütün oradaki insanlığı tehdit eden bu konuda sayı şu bu gözetmeden attığı adımlar var. Burada da herhalde bu olaylardan bir tanesi gerçekleşmiş olan bir bombalamadır. Bunun bizim ülkemizle şu anda vardığımız müzakereler neticesinde bir ilgisi yok. Suriye'nin içerisindeki bunlar rutin hadiseler haline geldi ve yapılabilecek her türlü yanlışa karşı Türkiye bütün imkanları ile hazırdır." şeklinde cevapladı.

Başbakan Erdoğan'a, Türk gazeteciler tarafıdan ikinci olarak, "4 Ekim'de Suriye ile ilgili tezkerenin süresi doluyor, yeni bir tezkere gelecek mi yeni bir metin olacak mı? Konuk başbakanla aranızda Romanya ve Türkiye milli takımları için iddia söz konusu mu gruptan çıkma konusunda?" diye soruldu.

Erdoğan, tezkereye ilişkin, "4 Ekim'de gelecek olan tezkere aynısı olabilir, bazı değişikliklere tabi olarak da bu tezkere gelebilir. Şu anda gerek Dışişleri ve gerek Genelkurmay tezkere üzerinde çalışmalarını yapıyorlar. Çalışmalar bitince bize getirilecek biz de değerlendirmemizi yapacağız, sonra Meclis'e sunacağız." diye ifade etti.

Erdoğan, 2014 Dünya Kupası elemeleri için ise şu değerlendirmeyi yaptı: "Romanya'nın önünde bir Estonya ve bir de Andorra maçı var. Bizim önümüzde ise Estonya ve Hollanda maçı var. Romanya, şu anda ilk bakışta çok daha şanslı bir tablo içinde. Ama az önce değerli dostum Viktor'un ifade ettiği gibi, biz bu noktada şüphesiz ki gitme arzusu içindeyiz ama burada Türkiye'nin ikide iki bu işi başarması lazım Romanya'nın ikide iki başarması gerekiyor. Bu neticeler son maçtan sonra ortaya çıkacak. Ben de Romanya'nın başarmasından dolayı memnuniyet duyarım, o da kendileri bu memnuniyetlerini ifade ettikleri için bu nezaketimizin gereğidir, temenni ederim nezaket kazansın." dedi.

CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Borsa, yatırımcıyı sevindirdi» Katar'ı Türkiye koruyacak» Vatandaşın kitap ve gazete harcaması azaldı» THY'den yeni anlaşma» İstanbul savunmada atağa kalktı!» Toyota Sakarya'dan rekora imza atıyor» 6 CHP'li belediyeye müfettiş!» Rusya'dan ABD'ye tehdit gibi açıklama!» Kudüs’ün tapusu Türkiye’de» ''İstanbul - Sivas 5 saate iniyor''» 20 terörist etkisiz hale getirildi» Jandarmaya yurt dışında görev» Eroğlu: ''İhracat hedefimiz 500 milyar dolar'' » Yunanistan kaçakları illegal 'geri itiyor'» Beyaz yakalı çok çalışıp az uyuyor» Büyükbaş hayvan çiftliklerinde destek artıyor» Boş kontenjanlara öğretmen ataması» 'Kudüs, İslam’ın yurdudur'» FETÖ'cü albaydan 'itirafçılık' baskısı» Hamas'tan 'direniş' çağrısı» Fitch'ten Türk bankalarına istikrar vurgusu» 'İsrail'i desteklemek Yahudi insanları desteklemek değildir'» BMGK 'Kudüs' gündemiyle toplandı» İsrail'den Gazze'ye saldırı: 15 yaralı» HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı değişti» Heniyye Kudüs için Gazze Sokaklarında!» THY 63.1 milyon kişi uçurdu» Putin Türkiye'ye geliyor» Erdoğan'ın Gümülcine açıklamarı» ''Türk işletmecilerin cirosu 2,3 milyar avro"» Dolarda büyük düşüş» Bitcoin için lale çılgınlığı uyarısı» Tüketici hakem heyetleri yeniden yapılandırılıyor» Ataşehir Belediye Başkanı görevden alındı» Senegal'de Türk imzası!» Elvan'dan sanayi endeksi yorumu» Araplar Türk ürünü için 'sıra'ya girdi» Son istekleri "tabut"ta gerçekleşiyor» Cumhurbaşkanı Erdoğan Gümülcine'de» İsrail göstericilere saldırıya geçti» Şimşek: ''Türkiye rekabetten korkmuyor''» ''Pazar günü Yenikapı'da olacağız''» Bor fındık verimini arttırdı» Rusya'dan flaş çıkış: 'Kabul edilemez'» Ukrayna'nın roketleri Türk makinesinden çıkacak» Esed rejimi varil bombasıyla can almayı sürdürüyor» 65 yıl sonra Batı Trakya'da büyük heyecan!» 'Grip aşısının tam zamanı'» Trump Şişli'den kaldırıldı» ''Yastık altındaki altın enflasyona neden oluyor''
HAVA DURUMU
Ankara
-2 / 11 °C
İzmir
8 / 16 °C
Antalya
9 / 15 °C
Adana
7 / 16 °C
Konya
-2 / 11 °C