İstanbul 22°C
23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: 4 Ekimde Gelecek Tezkere Aynısı Da Olabilir Değişiklikler De Olabilir
19 Eylül 2013 Perşembe 19:53

Erdoğan: 4 Ekim'de Gelecek Tezkere Aynısı Da Olabilir Değişiklikler De Olabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4 Ekim'de süresi dolacak Suriye tezkeresinin ardından yeni bir tezkerenin geleceğini, bu tezkerenin aynısı olabileceği gibi farklı yönleri de olabileceğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4 Ekim'de süresi dolacak Suriye tezkeresinin ardından yeni bir tezkerenin geleceğini, bu tezkerenin aynısı olabileceği gibi farklı yönleri de olabileceğini söyledi. Erdoğan, tezkereye ilişkin, "4 Ekim'de gelecek olan tezkere aynısı olabilir, bazı değişikliklere tabi olarak da bu tezkere gelebilir. Şu anda gerek Dışişleri ve gerek Genelkurmay, tezkere üzerinde çalışmalarını yapıyorlar. Çalışmalar bitince bize getirilecek biz de değerlendirmemizi yapacağız sonra Meclis'e sunacağız." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Romanya Başbakanı Victor Ponta, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçeleştirdikleri ikili ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, açıklamalarının ardından, gazetecilerin kendisine yönelttiği gündeme dair soruları cevapladı. Erdoğan'a ilk olarak, "İki gün önce Suriye tarafında bombalı araçlı saldırı oldu. O saldırının hedefinde Türkiye'nin olduğu, birçok ilde güvenlik önlemlerinin artırıldığı bilgileri var. Bu yönde istihbarat geldi mi size. Türkiye sınırına çok yakın Azaz bölgesinin El Kaide tarafından ele geçirildiği haberleri var. Bu Türkiye çısından risk doğurur mu?" şeklinde bir soru yöneltildi.

Erdoğan, bu soruyu, "Şu anda tabi Suriye'nin içerisinde gerek kuzeyinde gerek diğer bölgelerin bu tür olayların hepsini beklemem mümkün. Bu Azaz'da da olur diğer yerlerde de olur. Bildiğiniz gibi Fırat üzerindeki barajda atılan variller, bombalar neticesinde de baraj gövdelerinin ciddi sıkıntı içerisinde olduğu her an bir patlama ile karşı karşıya olduğu bir tehdit oluşturduğu milyonlarca insanın sular altında kalabileceği gibi bize gelen bilgiler var. Suriye'deki mevcut zalim rejim, bütün oradaki insanlığı tehdit eden bu konuda sayı şu bu gözetmeden attığı adımlar var. Burada da herhalde bu olaylardan bir tanesi gerçekleşmiş olan bir bombalamadır. Bunun bizim ülkemizle şu anda vardığımız müzakereler neticesinde bir ilgisi yok. Suriye'nin içerisindeki bunlar rutin hadiseler haline geldi ve yapılabilecek her türlü yanlışa karşı Türkiye bütün imkanları ile hazırdır." şeklinde cevapladı.

Başbakan Erdoğan'a, Türk gazeteciler tarafıdan ikinci olarak, "4 Ekim'de Suriye ile ilgili tezkerenin süresi doluyor, yeni bir tezkere gelecek mi yeni bir metin olacak mı? Konuk başbakanla aranızda Romanya ve Türkiye milli takımları için iddia söz konusu mu gruptan çıkma konusunda?" diye soruldu.

Erdoğan, tezkereye ilişkin, "4 Ekim'de gelecek olan tezkere aynısı olabilir, bazı değişikliklere tabi olarak da bu tezkere gelebilir. Şu anda gerek Dışişleri ve gerek Genelkurmay tezkere üzerinde çalışmalarını yapıyorlar. Çalışmalar bitince bize getirilecek biz de değerlendirmemizi yapacağız, sonra Meclis'e sunacağız." diye ifade etti.

Erdoğan, 2014 Dünya Kupası elemeleri için ise şu değerlendirmeyi yaptı: "Romanya'nın önünde bir Estonya ve bir de Andorra maçı var. Bizim önümüzde ise Estonya ve Hollanda maçı var. Romanya, şu anda ilk bakışta çok daha şanslı bir tablo içinde. Ama az önce değerli dostum Viktor'un ifade ettiği gibi, biz bu noktada şüphesiz ki gitme arzusu içindeyiz ama burada Türkiye'nin ikide iki bu işi başarması lazım Romanya'nın ikide iki başarması gerekiyor. Bu neticeler son maçtan sonra ortaya çıkacak. Ben de Romanya'nın başarmasından dolayı memnuniyet duyarım, o da kendileri bu memnuniyetlerini ifade ettikleri için bu nezaketimizin gereğidir, temenni ederim nezaket kazansın." dedi.

CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
8 / 24 °C
İzmir
14 / 25 °C
Antalya
19 / 33 °C
Adana
18 / 30 °C
Konya
10 / 24 °C