İstanbul 17°C
22 Nisan 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğana 13 bin Euro maaş sorusu
24 Mayıs 2012 Perşembe 22:17

Erdoğan'a 13 bin Euro maaş sorusu

Muharrem İnce, Kamu Görevlileri Etik Kurulu kararlarının internet istesinde yayınlanamasına neden son verildiğini sordu.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, bunun kurumun 13 bin Euro maaş alan danışman tespitiyle ilgisi olup olmadığını gündeme getirdi.

CHP'den, amacı, "kamu görevlilerinin uymaları gereken saydamlık, tarafsızlık, dürüstlük, hesap verebilirlik, kamu yararını gözetme gibi etik davranış ilkeleri belirlemek ve uygulamayı gözetmek..." olan Kamu Görevlileri Etik Kurulu'yla ilgili Başbakan Erdoğan'a soru geldi.

CHP Grup Başkanvekili Muahrrem İnce, Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu yazılı soru önergesinde, kurul kararlarının internet sitesinde yayınlanmasına neden son verildiğini sordu.

Kurul kararlarının, Anayasa Mahkemesi kararı ile kurum ve kişi adı karartılarak yayınlanmamasının hukuki dayanağını öğrenmek isteyen İnce, "Bunun size bağlı bir kurumda 13 bin Euro net maaşla çalışan bir danışmanın varlığına ilişkin Etik Kurul kararının ortaya çıkmasıyla bir ilgisi var mı?" dedi.

İnce, önergesinde şu sorulara yer verdi:

''Etik Kurul kararları yayınlanmayacaksa, kurul kararlarının yaptırımı ne olacak?

Etik Kurul kararlarının yayınlanmamasının, size bağlı bir kurumda 13 bin Euro net (22 bin Euro brüt) maaşla çalışan bir danışmanın varlığına ilişkin Etik Kurul kararının ortaya çıkmasıyla bir ilgisi var mı?

Kamuda 13 bin Euro net maaş alan bir danışmanın varlığına ilişkin Etik Kurul kararının gazetelerde çıkmasından hemen sonra Etik Kurul kararlarının kurulun internet sitesinden kaldırılması etik mi?

Kurul kararlarının, idare mahkemesi nezdinde açılan bir dava sonucu henüz dava sonuçlanmamışken kaldırıldığı doğru mu?''

BİR MAAŞ SORUSU DAHA!

Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu başka bir önergesinde ise İnce, Başbakanlık Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansı'nın yurtiçi ve yurtdışı teşkilatında kaç personelin görev yaptığını ve bazı personele Euro, dolar üzerinden maaş ödendiği iddialarını sordu.

İnce, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a yönelttiği soru önergesinde ise bir gazetede yer alan eski Tekel likör arazisinde bulunan, koruma kurulu tarafından kültür varlığı olarak tescil edilen bacanın, bakanlığın devreye girmesiyle yıkıldığı haberini gündeme getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 21 °C
İzmir
10 / 25 °C
Antalya
14 / 26 °C
Adana
10 / 26 °C
Konya
4 / 17 °C