İstanbul 23°C
17 Ekim 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğana 13 bin Euro maaş sorusu
24 Mayıs 2012 Perşembe 22:17

Erdoğan'a 13 bin Euro maaş sorusu

Muharrem İnce, Kamu Görevlileri Etik Kurulu kararlarının internet istesinde yayınlanamasına neden son verildiğini sordu.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, bunun kurumun 13 bin Euro maaş alan danışman tespitiyle ilgisi olup olmadığını gündeme getirdi.

CHP'den, amacı, "kamu görevlilerinin uymaları gereken saydamlık, tarafsızlık, dürüstlük, hesap verebilirlik, kamu yararını gözetme gibi etik davranış ilkeleri belirlemek ve uygulamayı gözetmek..." olan Kamu Görevlileri Etik Kurulu'yla ilgili Başbakan Erdoğan'a soru geldi.

CHP Grup Başkanvekili Muahrrem İnce, Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu yazılı soru önergesinde, kurul kararlarının internet sitesinde yayınlanmasına neden son verildiğini sordu.

Kurul kararlarının, Anayasa Mahkemesi kararı ile kurum ve kişi adı karartılarak yayınlanmamasının hukuki dayanağını öğrenmek isteyen İnce, "Bunun size bağlı bir kurumda 13 bin Euro net maaşla çalışan bir danışmanın varlığına ilişkin Etik Kurul kararının ortaya çıkmasıyla bir ilgisi var mı?" dedi.

İnce, önergesinde şu sorulara yer verdi:

''Etik Kurul kararları yayınlanmayacaksa, kurul kararlarının yaptırımı ne olacak?

Etik Kurul kararlarının yayınlanmamasının, size bağlı bir kurumda 13 bin Euro net (22 bin Euro brüt) maaşla çalışan bir danışmanın varlığına ilişkin Etik Kurul kararının ortaya çıkmasıyla bir ilgisi var mı?

Kamuda 13 bin Euro net maaş alan bir danışmanın varlığına ilişkin Etik Kurul kararının gazetelerde çıkmasından hemen sonra Etik Kurul kararlarının kurulun internet sitesinden kaldırılması etik mi?

Kurul kararlarının, idare mahkemesi nezdinde açılan bir dava sonucu henüz dava sonuçlanmamışken kaldırıldığı doğru mu?''

BİR MAAŞ SORUSU DAHA!

Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu başka bir önergesinde ise İnce, Başbakanlık Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansı'nın yurtiçi ve yurtdışı teşkilatında kaç personelin görev yaptığını ve bazı personele Euro, dolar üzerinden maaş ödendiği iddialarını sordu.

İnce, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a yönelttiği soru önergesinde ise bir gazetede yer alan eski Tekel likör arazisinde bulunan, koruma kurulu tarafından kültür varlığı olarak tescil edilen bacanın, bakanlığın devreye girmesiyle yıkıldığı haberini gündeme getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
5 / 20 °C
İzmir
14 / 28 °C
Antalya
16 / 30 °C
Adana
13 / 31 °C
Konya
5 / 17 °C