İstanbul 17°C
23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğünden Örnek Proje
20 Eylül 2013 Cuma 17:13

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Örnek Proje

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, örnek projelerden birine daha imza atarak, vatandaşların her ortamda kitap okuma alışkanlığı kazanması için ‘Benimle Okur musun’ projesi başlattı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, örnek projelerden birine daha imza atarak, vatandaşların her ortamda kitap okuma alışkanlığı kazanması için ‘Benimle Okur musun’ projesi başlattı. Proje kapsamında genç-yaşlı her kesimden insanın günde 10 dakika kitap okuma alışkanlığını kazanması hedefleniyor.
Okumanın önemine değinen Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, hayata geçirdiği proje hakkında şu bilgileri verdi; “Okuma kavramının insan hayatında ki yeri üzerine yeni şeyler söylemeye gerek yok. Çünkü bizim kültürümüz, inanç yapımız genel değerlerimiz okuma kavramı üzerine tesis edilmiştir. Okuma kavramı üzerine kurulmuştur. Bunu bir davranış haline getirebilmek için hayatımızın her noktasında veya hayatımızın her aşamasında kitap okumaya, okumaya ihtiyacımız var. Bunu vurgu yapmak, dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla Arge birimimizdeki arkadaşlarımız böyle bir projeyi düşündüler. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yanında bir stant oluşturarak, öğrencilerimizi burada konuk ederek, yoldan geçenleri çevirip onları oturtup bir çay ikram ediyoruz ve 10 dakika bizimle beraber kitap okumalarını istiyoruz. Buradaki temel amacımız onlara 10 dakika da olsa okumanın keyfini yaşatmak ve bunun bir davranış olarak gerçekleşmesini sağlamaya çalışmak. Gerçekten de okumak hepimiz için çok önemli. Mutlaka evlerimizde okuma saatleri düzenlemeliyiz. Okullarda biz bunu yapıyoruz. Ama hayatın içerisinde bunu uygulayamazsak o zaman bir davranış oluşturabilme şansımız yok demektir. Bu nedenle bu proje bizim için çok önemli. Bu sene okuma üzerine çok sayıda peş peşe uygulamalara imza atacak arkadaşlarımız. Buda onların ilki oldu. Güzel bir çalışma oldu.” dedi.

Programa katılan öğrenciler ise okumayı çok sevdiklerini belirterek herkesi kitap okumaya davet etti. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
8 / 23 °C
İzmir
14 / 26 °C
Antalya
20 / 31 °C
Adana
18 / 29 °C
Konya
11 / 24 °C