İstanbul 26°C
24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fatih Üniversitesi Akademik Yıla Başladı
19 Eylül 2013 Perşembe 17:28

Fatih Üniversitesi Akademik Yıla Başladı

Fatih Üniversitesi, akademik yıl açılışını düzenlediği törenle gerçekleştirdi.

Fatih Üniversitesi, akademik yıl açılışını düzenlediği törenle gerçekleştirdi. Akademisyen, öğrenci ve velilerin yer aldığı törene Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu da katıldı. Kuzu, "Üniversiteler vizyoner olmayı gerektiriyor. Yeni anayasada üniversiteler çok kapsamlı bir şekilde yer alacaktır." dedi.

Eğitim hayatında 16. yılını geride bırakan Fatih Üniversitesi 14 bin 789 öğrencisi ile yeni eğitim yılına başladı. Üniversitenin Büyükçekmece Kampüsü’nde düzenlenen 2013-2014 Akademik Yıl Açılışı’na, Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, Tanzanya Milli Eğitim Bakanı, Buryat Cumhuriyeti YÖK Başkanı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Şerif Ali Tekalan, uluslararası ölçekte model bir üniversite olmayı hedeflediklerini ifade etti. Tekalan, "Ülkesel gelişimin en büyük lokomotifleri üniversitelerdir. Bizler üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Yeni akademik yılda da hazırlıklarımıza başladık, planlarımızı uygulamaya koyacağız." diye konuştu. Tekalan, lokal ve global bir eğitim anlayışına sahip olduklarını belirterek, "Üniversite olarak hem yerel hem evrensel değerleri bilen insanlar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu yönde üniversite olarak her yıl planladığımız işleri hayata geçiriyor, çağın ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda yeni yeni yol haritaları geliştiriyoruz. Her üniversite kendi bilimsel yasalarını ortaya koyarak ilerlemelidir. Bu vesile ile yeni eğitim yılında hem öğrencilerimize hem akademisyenlerimize başarılar dilerim." ifadelerini kullandı.

"YENİ ANAYASADA ÜNİVERSİTELER KAPSAMLI OLARAK YER ALACAK"

Akademik yıl açılışında konuşan Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu da yeni akademik yılın önemli başlangıçlara kapı araladığını, bu dönemlerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Kuzu, yeni anayasa çalışmalarından da bahsetti. Yapılacak olan anayasa metinlerinde üniversitelerin yer alacağını ifade eden Kuzu, "Eski anayasamızda üniversiteler yeterince yer almamaktaydı. Bu durum üniversitelerin etkinliği açısından sorun oluşturuyordu. Biz şimdi yapacağımız yeni anayasa çalışmasında üniversitelerimizi daha kapsamlı olarak kullanacağız. Böylelikle üniversiteler daha işlerlik kazanacak ve yapısal olarak daha rahat ve hızlı hareket edeceklerdir." dedi.

Törende başarılı öğrencilere ve akademisyenlere plaketler verildi. Program hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
11 / 25 °C
İzmir
14 / 28 °C
Antalya
19 / 33 °C
Adana
17 / 33 °C
Konya
12 / 24 °C