İstanbul 13°C
13 Şubat 2016 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fethullah Gülenle ilgili çarpıcı iddia!
26 Ağustos 2013 Pazartesi 16:57

Fethullah Gülen'le ilgili çarpıcı iddia!

Akit gazetesi yazarı Mehtap Yılmaz, bugünkü yazısında Cemaat’e ilişkin çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Akit yazarı Yılmaz, Cemaat’in Risale-i Nur’u tahrif ettiğini iddia etti.

 

İşte Akit’te yayınlanan o yazıdan ilgili bölüm:
 
“(…) Ha bu arada söylesem linç etmeye devam edeceksiniz, söylemesem ölürüm…
 
Üstüne basa basa “Hizmet hareketi, İslami bir cemaat değildir. İnsani bir cemaattir” diyorsunuz madem, ne işiniz var Risale-i Nur’larla? Risale-i Nur’u sadeleştirme adına “tahrif” etmeye ne hakkınız var?
 
Hocaefendi, tüm eserlerini Bediüzzaman’ın lisanını öykünerek yazdığı halde, sadeleştirmeye Üstad’ın eserleri yerine neden kendi sohbet kasetlerinden, kitaplarından başlamıyor?
 
Bediüzzaman Hz.’lerinin kat’i bir biçimde reddettiğini bile bile bu eserler dipten dibe niçin tahrif ediliyor?
 
Üstadın has tabelerinin, Risale-i Nur otörlerinin ittifakla sizi bundan men etmesine rağmen, Hizmet Hareketi, hangi hakla Risale-i Nur’lar üzerinde tasarrufta bulunup, içindeki cihad kavramını filtre ediyor?
 
Madem gençler tarafından Üstad’ın dili anlaşılmıyor, sadeleştirerek içindeki hakikatleri imha etmek yerine neden yüzlerce ülkeye Türkçe (!) öğretildiği gibi bu memleketin çocuklarına Bediüzzaman’ın lisanı öğretilmiyor?
 
Hocaefendi, gençlerin anlaması için Üstad’ın vasiyetini ihlal edecek kadar gözü karaysa, neden kendi yazılarını günümüz Türkçesiyle kaleme almıyor? Neden sıradan bir lisanla konuşmuyor?
 
Sadeleştirme işi neden ille de Risale-i Nur’lardan başladı? Neden özellikle Risale-i Nurlar tahrip ediliyor?
 
Üstad’ın talebelerinden Sungur Abi, Risaleleri tahrif edenler için “elleri kırılsın” dediği halde, hangi hakla Risale-i Nur’un üst düzey âlimlerinin tepkisine rağmen “tahrif” cinayetinden geri adım atılmıyor?
 
Evet sırası… Tam sırası… Ümmete mal olmuş eserlere dokunanlara ayna tutmanın tam sırası! Tüm tehdit ve baskılara rağmen hakkı ve hakikati haykırmanın tam sırası!
 
Bediüzzaman’ın eserlerindeki CİHAD kavramını kemirenlere, bunu neden yaptınız demenin tam sırası. Cihad kavramı bunca ehemmiyet arz etmişken neden? Müellifin “asla dokunmayın” dediği eserlerini, vefatı sonrası filtre etmek apaçık bir mezar soygunculuğu olduğu halde neden?
 
Şimdi ya özür dileyip hatanızdan dönün, elinizi çekin Bediüzzaman’ın eserlerinden, yahut Lem’alar’daki dualarla yardım isteyecek; Nur talebeleri Rablerinden...”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Kapanan Dershaneye Vergi Usul Kanununa Muhalefetten Baskın» Türk Organik Sektörü, Dünyanın En Büyük Fuarında Görücüye Çıktı» Hayko Cepkin: Yaş İlerledikçe Dinlemek İstediğin Kendi Müziğin Oluyor» İstanbullulara kötü bir haber! Yüzde 89'a çıktı » Facebook’un Fransa'da yargılanması kesinleşti » Rastgele Park Eden Sürücüler Durakların Önünü Kapatıyor» Buzlanmayı Önlemek İçin Yollara Atılan Maddeler Hayvanları Zehirliyor» Bebeklerde Yanıklara Yoğurt Sürmeyin» Magazin Yazarı Sema Denker: Dizi Sektöründe 3 Çete Var» Ünlü Şef Arda Türkmen: Türk Aşçılar Yemeğin Püf Noktasını Söylemiyor» Kaçak Kesimhaneye Operasyon» Gaziantep'te Sağlık Kurumlarında 'Hepatit A Aşısı Yok' İddiası» 'Sessiz Ölüm'e Dur Diyecek Buluş: Cankurtaran Priz» Whatsapp kullanıcıları dikkat! O hesapları kapatıyor» Baykal CHP kulislerini hareketlendirdi» Akın İpek'in damadı araçla kayyumu ezdi! » Petrol Ofisi'ne kimler talip oldu?» Almanya’da şirket kurma kolay, oturum izni almak zor» İşte bu haftanın kazananı ve kaybedeni» Kayseri'de 2 Ton Mekanik Olarak Ayrılmış Tavuk Eti İmha Edildi» 4K teknolojisi ile artık daha yakınız!» Petrolün 20. yüzyıldaki patlamasını yakaladı» Hikmet Sami Türk: Gülünç Bir Örgüt İddiası Uyduruldu» Erzurum Valiliği, Drone Uçuşlarını Yasakladı» Elektrikte ‘gönüllü’ kesinti dönemi başlıyor» Cihan Haber Ajansı Gündemi» İzmir'e Avrupa Daveti» Türkiye’den KKTC’ye su krizi çözüldü» Karşıyaka Özel Yamanlar Lisesi Satrançta İzmir Şampiyonu Oldu» İran'dan Türkiye açıklaması: Bunu unutmayız» Telefonunuza yüklediyseniz hemen silin» Bastır parayı al diplomayı!» Yardım tırına koca minibüsü yüklediler » Bu tedaviyi olmayana ehliyet verilmeyecek!» ABD satışı onayladı: Değeri 699 milyon dolar» Konsept daireler görücüye çıktı» Google otomobili için kadro kurmaya başladı» Sebze meyveye teşvik bereketi!» Kuveyt Türk’e 350 milyon $’lık sermaye» Uludağ Türkiye’nin Davos’u olacak» Azerbaycan Petrolünün Varil Fiyatı 33 Dolara Yüksüldi» Evlenene 10 bin lira! Para nasıl alınacak?» Avrupa'da bankalar 2008'den de beter» Binali Yıldırım müjdeyi verdi: 2017'de başlıyor» Papua Yeni Gine’den de gelse desteği alacaklar» Gram gram altın! Satışlar bıçak gibi kesildi » Kasap çabuk çark etti» Hayali bile güzel» Ne borsaya ne dolara parayı limona yatırın!» ABD'den Esad'a şok cevap
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
5 / 11 °C
İzmir
13 / 18 °C
Antalya
11 / 15 °C
Adana
9 / 17 °C
Konya
5 / 12 °C