İstanbul 17°C
20 Ekim 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fişlemeye gittiği camide fişlendi
24 Mayıs 2012 Perşembe 15:48

Fişlemeye gittiği camide fişlendi

Astsubay S.G. camide fişleme yapmakla görevlendirildi. Ramazanda oruç nedeniyle komutanıyla tartıştı. O komutan, S.G.’yi fişleme için gittiği camide fotoğraflayıp fişledi.

28 ŞUBAT soruşturmasında ciddi suçlamaların yanında süreçle ilgili trajikomik olaylar da ifadelere yansıdı. 28 Şubat sürecinde, camilerde fişleme yapmakla görevlendirilen bir Astsubayın, fişleme yapmak için gittiği camide fotoğrafı çekilerek komutanı tarafından “cemaatle namaz kılıyor” şeklinde fişlendiğini ortaya çıktı.

Postmodern darbe soruşturması kapsamında şüpheliler için operasyon yapılırken bir taraftan da dönemin tanıkları dinlenmeye devam ediyor. 28 Şubat sürecinde Diyarbakır’da JİTEM’ e bağlı olarak Astsubay Çavuş rütbesiyle görev yapan S.G., o dönem fişleme sürecinde yaşadıklarını anlattı. Dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı Çetin Doğan tarafından yayınlanan genelgenin ardından komutanı tarafından camilere fişleme yapmak için gönderildiğini ifade eden S.G., camilere rutin bir şekilde gidilerek bilgi toplandığını söyledi. Savcı Mustafa Bilgiliye ifade veren S.G. yaşadığı ilginç olayı şöyle anlattı:

‘Bölücü faaliyette bulunuyor’

“Emri altında görev yaptığım komutanım B.Ş. cami hutbelerini ve cemaati takip edip rapor tutmam için bana görev verdi. Emir sonrası birkaç kez Diyarbakır’da camilerde hutbelerle ilgili rapor tuttuk. Daha sonra Ramazan ayında birlikte oruç tutulduğu için komutanım B.Ş. ile “askerlere oruç tutturuyorsun” diye tartıştık. Oruç tuttuğum için bana bağıran B.Ş., Ramazan ayında kendisi ve 3 kişi için öğle yemeğinde 300 kişilik yemek kazanının ısıtılması talimatını verdi. Ben de 4 kişi için koca kazanın ısıtılamayacağını başka bir çözüm bulunması gerektiğini söyledim. Bunun üzerine tartıştık.”

Bu tartışma sonrası görevlendirildiği bir camide yine aynı komutanın emriyle başka askerler tarafından fişlendiğini bildiren S.G. cami içerisinde fotoğrafının çekilerek “cemaatle namaz kılıyor bölücü faaliyette bulunuyor” diye hakkında rapor hazırlandığını belirtti. S.G. şikayetçi olduğunu bildirdi.

MUSTAFA TÜRK/STAR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
3 / 23 °C
İzmir
13 / 27 °C
Antalya
16 / 29 °C
Adana
14 / 32 °C
Konya
6 / 22 °C