İstanbul 10°C
12 Aralık 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlere güvenilen bir ülkede yaşamak gurur verici
22 Mayıs 2018 Salı 17:15

'Gençlere güvenilen bir ülkede yaşamak gurur verici'

AK Parti'nin Kocaeli Milletvekili Adayı olan 18 yaşındaki Elifnur Bayram, "Bilgili, donanımlı, kültürel anlamda donanımlı gençlerin yetişmesi çok önemli. İnşallah bu yöndeki çalışmalarda yer almak istiyorum" dedi.

Kocaeli'den AK Parti'nin 11. sıradan aday gösterdiği en genç milletvekili adayı olan 18 yaşındaki Elifnur Bayram, Meclis'e girmesi halinde eğitim alanında çalışmalar yapmayı hedeflediğini belirterek, "Bilgili, donanımlı, kültürel anlamda donanımlı gençlerin yetişmesi çok önemli. İnşallah bu yöndeki çalışmalarda yer almak istiyorum." dedi.

Kocaeli Fen Lisesi son sınıf öğrencisi Bayram, yaptığı açıklamada, bir buçuk ay sonra üniversite sınavlarına gireceğini ve tıp fakültesinde okumayı hedeflediğini belirterek, aynı zamanda milletvekili olma hedefi bulunduğunu söyledi.

Gençlerin ülke yönetiminde söz sahibi olacağını düşündüğü için böyle bir yola çıktığını dile getiren Bayram, her iki hedefini bir arada yürütmeye çalışacağını kaydetti.

"Bu güzel hizmetlerin parçası olmak istiyorum"

Bayram, çocukluğundan bu yana ülke gündemine, siyasi olaylara hep ilgi duyduğunu anlatarak, "Aslında makam olarak kendime bir hedef belirlememiştim ancak çocukluğumdan beri hayalimdi. 'Hangi noktada olursam olayım ülkeme nasıl faydalı olabilirim?' arayışındaydım hep. Cumhurbaşkanımız bizlere böyle bir kapı açtı. Ben de dedim ki Cumhurbaşkanımız bizlere güvendi, ben de onun çağrısına kulak vereyim. Gerçekten gençlere güvenilen bir ülkede yaşıyor olmak güzel bir duygu, çok gurur verici bir şey. İnsana değerli olduğunu hissettiriyor." diye konuştu.

Böyle bir fırsatı gençlere sunduğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Bayram, ülke için çok güzel çalışmalara imza atan Erdoğan'ın hayranı olduğunu ve onun açtığı yolda devam etmek istediğini aktardı.

Bayram, milletvekili adaylığı için AK Parti'yi tercih etmesine ilişkin ise şunları söyledi:

"Yönetme sanatını çok güzel icra ettiği için AK Parti'yi tercih ettim. Ben eski Türkiye'de yaşamadım, eski Türkiye'yi bilmiyorum. AK Parti ile doğup büyüdüm. 'AK Parti çocuğuyum' diyebilirim. Gerek araştırmalarım sonucu gerek ailemin bana anlattığı kadarıyla ülkemizin nereden nerelere geldiğini gördüm. Şu anda dünyada söz sahibi bir ülke olduk. Her alanda kendimizi geliştirdik. Eminim ki diğer ülkeler de içten içe bize hayranlık duyduklarını, böyle kararlı bir lidere sahip olduğumuz için hayranlık duyduklarını düşünüyorum. O yüzden ben de bu güzel hizmetlerin bir parçası olmak istiyorum."

Bayram, milletvekilliği konusunda yaşa takılmanın doğru olmadığına işaret ederek, "Bir insan hangi yaşta olursa olsun kendini geliştirebilir ve gençlerin halinden gerçekten gençler anlar. Tabii ki de büyüklerimizin tecrübelerinden her daim faydalanacağız, onlar bizim yolundan gideceğimiz insanlar ama gençlerin de biraz işin içerisinde olması lazım. Şu anda ben de bir öğrenciyim, ben de fikirlerimle yardımcı olabileceğimi düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"Eğitim alanında çalışmak istiyorum"

Zevkleri ve ilgi alanlarına ilişkin bilgiler veren genç milletvekili adayı Bayram, "Küçüklüğümden beri kitapları çok sevmişimdir, daha çok bilimsel konularda yazılan kitaplar tercih ediyorum. Belgesel izlemekten de çok hoşlanıyorum. Sanat ve spora da çok ilgim var. Küçükken piyano da çalıyordum. Gençlerimizin sanat spor alanında kendilerini yetiştirmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bilgili, donanımlı, kültürel anlamda donanımlı gençlerin yetişmesi çok önemli. İnşallah bu yöndeki çalışmalarda yer almak istiyorum." dedi.

Milletvekili seçilmesi halinde Meclis'te eğitim alanında çalışmalar yapmak istediğini dile getiren Bayram, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunun dışında sanat, spor ve bilim alanında yapılan çalışmalara da katkıda bulunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda üstün yetenekli arkadaşlarımız da var. Toplumumuzun yaklaşık yüzde 2'lik bir kısmını oluşturuyor. Azımsanacak bir rakam değil. Onların da bu yeteneklerini ülkemizin geleceği için en iyi şekilde kullanılması adına onlara özel eğitim kursları açılması gerektiğini düşünüyorum.

Şu anda ben son sınıf öğrencisiyim. Son sınıfa gelip de hala hedefini net bir şekilde belirleyememiş, 'Puanım nereye gelirse oraya yerleşirim.' düşüncesine sahip arkadaşlarım var. Ben buna çok üzülüyorum. Bizim artık son sınıf öğrencisi olarak hedeflerimizi belirleyip, ona yönelik çalışma yapmamız gerekir. Bundan dolayı ben 9. sınıftan itibaren mesleki bilgilendirme programlarının uygulanması gerektiğini inanıyorum. Aynı zamanda üniversite ve liselerin iş birliği yapıp, fakültelerin liseler için alt kulüplerini kurup, gençlerin orada uygulamalı olarak hangi mesleğe yönelik becerileri var, bunları yakından keşfedebilmesi adına üniversitelerdeki büyükleriyle birlik içerisinde güzel bir çalışma olacağını düşünüyorum."

Bayram, seçim çalışmaları ve sınav hazırlıklarını aynı anda nasıl yürüteceğine ilişkin, "Bu işe başladım ve gördüm ki bu iş beni daha da planlı yapmaya itti, bana bir şeyler kazandırdı. Zamanımızı planladığımızda her şeye vakit ayırabiliyoruz. Tabii ki seçim çalışmalarına katılacağım. Tam gaz 24 Haziran'a kadar devam edeceğiz. İnşallah 13 milletvekilini Kocaeli'den çıkarırız, bunun için elimizden geleni yapacağız. Yaşım itibarıyla gençlerimize hitap etmeye, gençlerimizi kazanmaya çalışacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili düşüncelerini de dile getiren Bayram, "Ben eski Türkiye'de o zamanki yönetimde çok büyük aksaklıklar olduğunu gördüm. Şu anda gireceğimiz başkanlık sisteminde ben kararların daha istikrarlı, net bir şekilde uygulanabileceğine inanıyorum. O yüzden başkanlık sisteminin ülkemiz için hayırlara vesile olacağını düşünüyorum." dedi.

"Listede yer almayı bekliyordum"

Bayram, milletvekili aday listesinde yer almasının kendisi için sürpriz olmadığını belirterek, "Açıkçası listede yer almayı bekliyordum. Cumhurbaşkanımız 'İlk çeyrekte gençler beklemesinler.' demişti. O yüzden ilk çeyrekte olmayacağımı az çok düşünüyordum ama ilk 13'te yer alacağımı düşünüyordum çünkü gerçekten liderimiz biz gençlere çok güveniyor, her zaman destekliyor bizleri." ifadesini kullandı.

Seçimlerde ilk defa oy kullanacak gençlere mesajı sorulan Bayram, "Biz artık belli bir yaşa gelmiş insanlarız. Artık çocuk değiliz ve bazı şeyleri artık net bir şekilde görebildiğimizi düşünüyorum. Gençlerimiz net bir şekilde her şeyi görebiliyor. Şu anda onlar da aileleriyle konuşuyorlardır, nerelerden nelere geldiğimiz ortada, gençlere tanınan imkanlar... En basitinden benim şu anda aday listesinde bulunuyor olmam, gençlere ne kadar büyük değer verildiğinin göstergesi. O yüzden ben gençlerin doğru kararı vereceklerine inanıyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» "Yeni yönetim sistemiyle tek vesayet makamı millet olacak"» İsveçli papazın Müslümanlarla ilgili paylaşımı rekor kırdı» Bahçeli: Senaryo aynı, hedefler farklı» "Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak"» "Atatürk Havalimanı, Millet Bahçesi olacak"» Eren Erdem'in açıklamalarına ilişkin soruşturma başlatıldı» Gebze-Halkalı banliyö hattının açılış tarihi belli oldu» Bozdağ'dan döviz değerlendirmesi» Muharrem İnce, diğer cumhurbaşkanı adaylarına bağışta bulundu» Türkiye'nin ilk F-35 savaş uçağı uçuş testinde» AK Parti'nin ilk mitinginin yeri ve tarihi belli oldu» Borsa İstanbul Grubu'ndan döviz hamlesi» 'Gençlere güvenilen bir ülkede yaşamak gurur verici'» Saadet'ten İstanbul'a iddialı liste» İsrail'in katliamları ile ilgili dosya UCM'ye teslim edildi» TDV 55 bin Kur'an-ı Kerim dağıtacak» Kaset kumpası firarî sanığı yakalandı» Yemek kartında yeni dönem başladı» "Kudüs-ü Şerif'teki haklarımızdan taviz vermemekte kararlıyız"» Denizbank satıldı!» ÖSYM, 20 yıllık sınav arşivini erişime açtı» İzmir'deki FETÖ davasında karar» CHP'li Eren Erdem hakkındaki iddianame kabul edildi» 'Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak'» CHP'nin milletvekili adayları belirlendi» Güneş gözlüğüne milyon dolarlar harcadık» Altının gramı haftaya rekorla başladı» Milletvekili aday listelerinde bugün son gün» 'Konut satışları gelecek aydan itibaren yükselişe geçecek'» Orhanlı gişelerindeki olaylara ilişkin dava: 57 sanığa müebbet» Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye 'Gülen' yanıtı» Yenikapı'da 'Zulme Lanet Kudüs'e Destek' mitingi düzenleniyor» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 8 °C
İzmir
8 / 16 °C
Antalya
7 / 14 °C
Adana
10 / 13 °C
Konya
1 / 7 °C