İstanbul 20°C
25 Nisan 2018 Çarşamba

Mehmet Şeker / YENİ ŞAFAK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki âşık çıktı meydana: Avcı ile İnce atışması

23 Mart 2012 Cuma 07:03

 

Tek tek saymaya kalksak, gündemde irili ufaklı bin tane konu başlığı çıktığını görürüz.

Üç aşağı beş yukarı hesabına girmeyelim şimdi.

Önem derecesi farklı olan konular arasında en fazla ilgi duyulanların hangileri olduğu, ana haber bültenleriyle gazete manşetlerinde ve köşe yazılarında belli olacaktır.

Kalem sahiplerinin neredeyse yarısı aynı konu üzerinde duracak muhtemelen.

Diğer konular da paylaşılarak işlenecek, ancak bazı hususlara -ki bunlar sayıca çoğunluğu teşkil eder- kimse değinmeyecektir.

Kasıtlı olarak göz ardı edildiğinden değil, fazla kişiyi ilgilendirmediği için.

*

Şöyle izah edelim:

Üç büyük, dört büyük, beş büyükler diye tanımlanan futbol takımlarıyla ilgili haberler mi daha önemlidir, amatör kümeden bir kasaba takımının mı?

Başbakan Erdoğan'ın söyledikleri mi çok kişiyi ilgilendirir, bizim mahalledeki muhtarın söyledikleri mi?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun itirazları mı öne çıkarılmalıdır, yoksa sizin apartmandaki yönetim toplantısında komşulardan birinin itirazları mı?

Olaya böyle bakmak gerekir.

*

Millî Eğitim Komisyonu'nda çıkan tartışmalar ve itiş kakışlar üzerinde yapılan değerlendirmeler epeyce duruldu ama "eğitim önemli" olduğu için, gündemden düşmesi zaman alacak gibi görünüyor.

Arkadaşımız Tayyip Atmaca, Komisyon Başkanı Nabi Avcı ile CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin âşık tarzında atıştırmalarına kulak misafiri olmuş.

Bakalım neler söylemişler...

*

âşık Avcı:

Kaymakam sanırsın hâlâ kendini
Patlatırlar pöhreğini bendini
Yarın boşa çıkarırlar fendini
Burnuna yumruğu çakarlar âşık

*

âşık İnce:

Huyu insan ile gider mezara
Bilecik'e vali olma kazara
Yanlışlıkla sakın gitme pazara
Ağzında dişine bakarlar âşık

*

âşık Avcı:

Seyrek düşer hızlı atın fıskası
Korur sanma Baykal'ının muskası
Yaymaya başlarlar yarın fiskosu
Senin de boynunu bükerler âşık

*

âşık İnce:

Âşık İnce koy sazını yerine
Avcının okları batar derine
Dokunma kimsenin zülfü yârine
Altından koltuğu çekerler âşık

*

âşık Avcı:

Gel Avcı nişan al gönül avına
Sabırla demiri getir tavına
Yarın amellerin seni savuna
Üstüne Fatiha okurlar âşık

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
HAVA DURUMU
Ankara
8 / 25 °C
İzmir
12 / 29 °C
Antalya
15 / 24 °C
Adana
15 / 30 °C
Konya
8 / 23 °C