İstanbul 20°C
20 Ekim 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte cemaatin ele geçireceği son kurum!
24 Mayıs 2012 Perşembe 10:59

İşte cemaatin ele geçireceği son kurum!

Zaman Gazetesi Yazarı Ahmet Turan Alkan "Cemaat Fenerbahçe'yi ele geçirmeye çalışıyor" iddiaları üzerine ilginç bir yazı kaleme aldı.

Darphaneye sızacaklardı!


"Hizmet hareketi"nin resmi sözcüsü sayılmasa da önde gelenlerinden bir ahbapla karşılaştık dün.

Hoş-beşten sonra, "Gel sana bir çay ısmarlayım, sen de şu ele geçirme operasyonlarının içyüzünü çıtlat bana" dedim gülerek; o da bana, "Senden saklımız mı var, anlatayım ama, ele geçirdiğimiz çay ocaklarından birine gidelim, daha güvenli olur" diye espri yaptı, gülüştük.

İlk çayları höpürdetirken, "Bugünlerde daha daha nereyi ele geçirmeyi planlıyorsunuz?" diye sordum. Yüzü karıştı, "Nereden duydun, yoksa haberin mi var bu plandan?" gibisinden bir endişeyle baktı. "Öylesine sordum canım, rahat ol" diye sâkinleştirmeye çalıştım, "Vallahi bir yeri ele geçirmeye çalıştığımız filan yok" dedi ve ekledi, "Bizim tarzımız mâlum; ele geçirmektense oturup sıfırdan yaparız, daha ucuza geliyor" dedi. "İyi de" dedim, "Zaman gazetesini ele geçirirken öyle yapmamıştınız ama!" Yüzünde yeni bir panik fırtınasının ön bulutları belirdi, "Yahu lütfen, şaka yapıyorsun biliyorum ama duyan olur, gerçek zanneder" diye inledi, "Zaten bu futbol şamatası yüzünden hakkımızda ağzı olan konuşuyor, sırtımızdan ekmek kazanıyor" diye ekledi. Ardından çayından bir fırt daha çektikten sonra kulağıma eğilip, "Sen yabancı değilsin, bir futbol takımını niçin ele geçirelim ki, asıl plan federasyonu ele geçirmekti ama olmadı" diye fısıldadı. Bir kahkaha attım, "Kıtır atıyorsun ama bu enkazın neyini ele geçirecektiniz kuzum?" diye takıldım, "Futbolun marka değeri sıfır; ele geçirmeye hâcet yok ki?" Yavaş konuş der gibi bir işaret yaptıktan sonra iyice kulağıma yaklaşarak, "Aslında perde gerisindeki hedef yayıncı kuruluştu!" dedikten sonra göz kırptı. "Anlarsın ya!" demeye getiriyordu. Yılların kurduydu ve kime, neyi, hangi miktarda sızdıracağını çok iyi biliyordu. İnanmış gibi yaparak gözlerimi iri iri açtım, "Yok daha neler!" diye bir hayret nidâsı kopardım. Gözleriyle "Emin ol öyle" mânâsında güven verici bir bakış fırlattı. Artık onu iyice yumuşatmıştım ve psikolojik savunma duvarları tam yağlı Edirne peyniri gibi yumuşamıştı.

-Merkez bankasını ele geçirme çalışmaları hangi safhada, korkma kimseye söylemem, diye sorunca şaşkınlığından yudumladığı çayı en favori gömleğime püskürttü. Yüzüme, "Yalan, iftira, ne yapalım biz merkez bankasını, akla sığacak bir palavra at bari" der gibi bakarken peçeteyle gömleğimi silmeye çalışıyor bir yandan... Gömlek değil vatan önemliydi; itirazına fırsat vermeden buz gibi bir sesle konuştum, "Asıl hedefin darphane, hatta darphaneden çok banknot matbaası olduğunu biliyorum; hedefin tam kalbine altın vuruş! Ayrıca bu haber duyulmasın diye bir futbol takımını ele geçirme hikâyesinin yine sizler tarafından dedikodu ajanslarına üfürüldüğünün de farkındayım. Nasıl atladı ama sazanlar! Hepimiz de biliyoruz ki hizmete gönül veren insanların en büyük zaafı, -lehte aleyhte fark etmez- hizmetle ilgili haberlerdir. Bu zaafı kullanarak kamuoyunun önüne küçük bir lokma atıp büyük parsayı toplayacaktınız ama olmadı..."

Önümde yere diz çöktü, "Kurbanın olayım abi, sağda-solda söyleme; gerçek zannederler; bugünlerde kamuoyunun basiretinde balata fren kalmadı, Rusya'yı, uzayı, Büyükayı takım yıldızlarını hatta Koç burcunu ele geçiriyoruz desek, zaten orası sizin elinizde değil mi diyecekler nerdeyse..."

"İnkârın faydası yok" diye tısladım. "Güzel bir kamuflaj operasyonu yaptınız ama banknot matbaasını ele geçirince basılması düşünülen ilk banknot klişelerinden bile haberim var. Doğrusu dâhiyâne bir plan. Kutlarım!"

Oturduğu iskemleye adeta yığıldı kaldı, "Çok zekîsin" dedi. "Zekânı hafife almakla hatâ etmişiz. Nasıl anladın?"

"Bir gazeteci olarak haber kaynağımı asla ifşâ etmeyeceğimi bilirsin" dedim, "Ama söyleyim hadi, geçenlerde Perşembe pazarından marul alırken alışverişe çıkmış ev kadınlarına kulak misafiri oldum sadece" diye gülümsedim, "Böyle gizli-kapaklı işleri daha alenî yapmalısınız aziz dostum" diye mırıldandım.

Artık resmen yalvarıyordu, "Gadaların alayım, kurbanların olayım, ne istersen vereyim, ne olur kimseye söyleme, ölümü öp yazma ne olur!"

"Çayların parasını sen ödersen bir düşünürüz" diye gülümsedim, rahatladı; hesabı ödedi. Ben de hemen eve gelip bu yazıyı yazdım.

AHMET TURAN ALKAN/ZAMAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
3 / 23 °C
İzmir
12 / 27 °C
Antalya
17 / 29 °C
Adana
14 / 32 °C
Konya
6 / 22 °C