İstanbul 7°C
22 Mart 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İzkadan Okul Öncesine 20 Milyon Liralık Destek
20 Eylül 2013 Cuma 16:43

İzka'dan Okul Öncesine 20 Milyon Liralık Destek

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), 19 Eylül 2013 tarihi itibariyle “Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim” mali destek programını başlattı.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), 19 Eylül 2013 tarihi itibariyle “Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim” mali destek programını başlattı. Program kapsamında toplam 20 milyon TL'lik kaynağın, projeleri başarılı bulunan başvuru sahiplerine kullandırılması planlanıyor. İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak, programla şehrin ekonomisine aktarılacak bu kaynağın, okul öncesi ve işgücü odaklı mesleki eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalara önemli bir katkı oluşturacağını bildirdi. Vali Toprak, programın birinci önceliği kapsamında okul öncesi ve mesleki eğitim alanlarında yenilikçi yöntemlerin uygulanmasının teşvik edildiğini, ikinci öncelik kapsamında ise okul öncesi ve mesleki eğitime yönelik atölye, laboratuvar, sınıf gibi eğitim ortamlarının makine, teçhizat ve eğitim materyalleri açısından geliştirilmesinin amaçlandığını belirtti.

Programa kâr amacı güdenler kategorisinde okul öncesi ve mesleki eğitim alanında faaliyet gösteren ya da bu alanda yatırım planlayan KOBİ’ler, kâr amacı gütmeyenler kategorisinde ise okul öncesi ve mesleki eğitim kurumları, belediyeler, kamu kurumları, üniversiteler, dernek ve vakıflar, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri başvurabilecek. Destekten yalnızca İzmir sınırları içinde kurulmuş veya faaliyet gösteren başvuru sahipleri yararlanabilecek. İZKA Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim mali destek programına başvurmak isteyenlere yol göstermek amacıyla bir başvuru rehberi hazırlandı. Program kapsamında proje başına verilecek destek miktarı, asgari 200 bin, azami 800 bin TL arasında olacak. Miktar, projenin toplam uygun maliyetinin kâr amacı güdenler için en fazla yüzde 50’si, kâr amacı gütmeyenler için en fazla yüzde 90’ı olabilecek. Bütçenin kalan tutarı, eş finansman olarak başvuru sahibi veya ortakları tarafından karşılanacak. Programın amaçları, öncelikleri, başvuru şartları gibi konu başlıklarında bilgi verilmesi amacıyla bilgilendirme toplantıları ve projelerin hazırlanması sürecinde potansiyel başvuru sahiplerine yardımcı olmak amacıyla ücretsiz proje hazırlama eğitimleri düzenlenecek. Bilgilendirme ve eğitim toplantılarının yer ve zaman bilgilerine, "www.izka.org.tr" adresinden ulaşılabilir. Başvurular, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi Proje ve Faaliyet Destek Modülü (KAYS) üzerinden çevrimiçi yapılacak. Başvuruların internetten 6 Aralık 2013 tarihine kadar tamamlanması ve destekleyici belgeleri içeren başvuru dosyalarının, 13 Aralık'a kadar İZKA'ya elden teslim edilmesi gerekiyor. Müracaat şekli ve ayrıntılı bilgileri içeren rehber ise ajansın hizmet binasından veya internet sitesinden temin edilebilir. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
11 / 20 °C
İzmir
15 / 25 °C
Antalya
11 / 20 °C
Adana
14 / 24 °C
Konya
10 / 25 °C