İstanbul 26°C
21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kazan: Nato Ve Bm’den Medet Ummak, Celladından Merhamet Beklemektir
20 Eylül 2013 Cuma 16:53

Kazan: Nato Ve Bm’den Medet Ummak, Celladından Merhamet Beklemektir

SP Genel Başkan Danışmanı ve Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, Mısır’da darbecileri destekleyen batının, Suriye halkına özgürlük getireceğini beklemenin gaflet olduğunu söyledi.

SP Genel Başkan Danışmanı ve Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, Mısır’da darbecileri destekleyen batının, Suriye halkına özgürlük getireceğini beklemenin gaflet olduğunu söyledi. Partisince düzenlenen ilçe ve belde ziyaretleri programına katılmak üzere İzmir’e gelen Kazan, il binasında düzenlediği basın toplantısında gelişmeleri değerlendirdi.

Suriye ile Türkiye arasındaki helikopter krizinde, Türkiye’nin ihlâl söz konusu olduğunda cevap verme hakkına sahip olduğunu belirten Genel Başkan Danışmanı Kazan, ancak batı ülkelerinin bu iki ülkeyi sıcak bir savaşın içine sürüklemek istediğini söyledi. “Onların ekmeğine yağ sürecek adımlardan kaçınılmalıdır. Atılacak her adımda Türkiye’nin tarihî tecrübesine uygun, sağduyulu davranılmalıdır. İslam coğrafyası üzerinde hain bir oyun oynanmaktadır. İslam ülkeleri, parçalanmak ve birbirine düşürülmek istenmektedir. Mısır ve Suriye’de yaşananlar, Büyük Ortadoğu Projesi'nin son halkasıdır. Türkiye bu süreçte, ABD’nin Suriye’ye bir askerî müdahalesinin en büyük destekçisi haline getirilmiştir. Hükümet, Ortadoğu’daki süreci iyi okuyamamıştır.” diyen Şevket Kazan, AK Parti iktidarının Türkiye’nin tarihî birikimine uygun bir şekilde süreci yönetmek yerine, yangına körükle gittiğini iddia etti.

Türkiye’nin komşularıyla ilişkilerinde geçimsiz bir görüntü sergilediğini savunan SP Genel Başkan Danışmanı, Suriye olaylarında kazananın küresel sömürgeciler ve silah baronları olduğunu söyledi. NATO’dan ve BM’den medet ummanın, celladından merhamet beklemek anlamına geldiğini belirten Kazan, çözüm süreci konusunda da değerlendirmelerde bulundu. SP olarak bütün endişelerine rağmen başından beri sürece destek verdiklerini vurgulayarak, “Bu kirli oyunu ve kanlı tuzağı sona erdirecek her türlü adımı desteklediğimizi ifade ettik. Anaların ağlamaması, fidan gibi gençlerin toprağa düşmemesi için çözümün yanında olduğumuzu söyledik. Çözüm süreci yine tıkandı. Terör örgütü, hükümetin taahhütlerini yerine getirmediğini ve bu yüzden çekilmeyi durdurduklarını açıkladı. Şimdi soruyoruz, hükümet acaba hangi taahhütleri vermişti? Hangi sözleri verip yerine getirmedi? Kimse bilmiyor. Milletimiz çözüm sürecinin nasıl başladığını, hangi pazarlıkların yapıldığını, hangi sözlerin, hangi tavizlerin verildiğini bilmemektedir.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerin Millî Görüş’ü hep haklı çıkardığını öne süren Şevket Kazan, Millî Görüş politikalarına dönülmedikçe ne ülkede ne de İslam dünyasında huzur ve barışın sağlanmasının mümkün olmadığına iddia etti. Önümüzdeki yerel seçimlerin, SP’nin genel seçimlerde Meclis'e girmesinin yolunu açacağını, kapı kapı dolaşıp gerçekleri millete anlatacaklarını ifade etti. Kazan, “Bu işler inanç işidir, azim işidir, kararlılık işidir. Bu da Millî Görüş'çülerde vardır. SP, güçlü ve bağımsız bir ekonominin teminatıdır. Ahlâki ve manevi kalkınmanın teminatıdır. Bolluk, bereket ve refahın teminatıdır.” dedi. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu» İSPARK’tan Havalimanlarında 1 Saat Ücretsiz Otopark» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
13 / 35 °C
İzmir
16 / 27 °C
Antalya
22 / 32 °C
Adana
23 / 33 °C
Konya
13 / 34 °C