İstanbul 15°C
15 Aralık 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kazan: Nato Ve Bm’den Medet Ummak, Celladından Merhamet Beklemektir
20 Eylül 2013 Cuma 16:53

Kazan: Nato Ve Bm’den Medet Ummak, Celladından Merhamet Beklemektir

SP Genel Başkan Danışmanı ve Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, Mısır’da darbecileri destekleyen batının, Suriye halkına özgürlük getireceğini beklemenin gaflet olduğunu söyledi.

SP Genel Başkan Danışmanı ve Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, Mısır’da darbecileri destekleyen batının, Suriye halkına özgürlük getireceğini beklemenin gaflet olduğunu söyledi. Partisince düzenlenen ilçe ve belde ziyaretleri programına katılmak üzere İzmir’e gelen Kazan, il binasında düzenlediği basın toplantısında gelişmeleri değerlendirdi.

Suriye ile Türkiye arasındaki helikopter krizinde, Türkiye’nin ihlâl söz konusu olduğunda cevap verme hakkına sahip olduğunu belirten Genel Başkan Danışmanı Kazan, ancak batı ülkelerinin bu iki ülkeyi sıcak bir savaşın içine sürüklemek istediğini söyledi. “Onların ekmeğine yağ sürecek adımlardan kaçınılmalıdır. Atılacak her adımda Türkiye’nin tarihî tecrübesine uygun, sağduyulu davranılmalıdır. İslam coğrafyası üzerinde hain bir oyun oynanmaktadır. İslam ülkeleri, parçalanmak ve birbirine düşürülmek istenmektedir. Mısır ve Suriye’de yaşananlar, Büyük Ortadoğu Projesi'nin son halkasıdır. Türkiye bu süreçte, ABD’nin Suriye’ye bir askerî müdahalesinin en büyük destekçisi haline getirilmiştir. Hükümet, Ortadoğu’daki süreci iyi okuyamamıştır.” diyen Şevket Kazan, AK Parti iktidarının Türkiye’nin tarihî birikimine uygun bir şekilde süreci yönetmek yerine, yangına körükle gittiğini iddia etti.

Türkiye’nin komşularıyla ilişkilerinde geçimsiz bir görüntü sergilediğini savunan SP Genel Başkan Danışmanı, Suriye olaylarında kazananın küresel sömürgeciler ve silah baronları olduğunu söyledi. NATO’dan ve BM’den medet ummanın, celladından merhamet beklemek anlamına geldiğini belirten Kazan, çözüm süreci konusunda da değerlendirmelerde bulundu. SP olarak bütün endişelerine rağmen başından beri sürece destek verdiklerini vurgulayarak, “Bu kirli oyunu ve kanlı tuzağı sona erdirecek her türlü adımı desteklediğimizi ifade ettik. Anaların ağlamaması, fidan gibi gençlerin toprağa düşmemesi için çözümün yanında olduğumuzu söyledik. Çözüm süreci yine tıkandı. Terör örgütü, hükümetin taahhütlerini yerine getirmediğini ve bu yüzden çekilmeyi durdurduklarını açıkladı. Şimdi soruyoruz, hükümet acaba hangi taahhütleri vermişti? Hangi sözleri verip yerine getirmedi? Kimse bilmiyor. Milletimiz çözüm sürecinin nasıl başladığını, hangi pazarlıkların yapıldığını, hangi sözlerin, hangi tavizlerin verildiğini bilmemektedir.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerin Millî Görüş’ü hep haklı çıkardığını öne süren Şevket Kazan, Millî Görüş politikalarına dönülmedikçe ne ülkede ne de İslam dünyasında huzur ve barışın sağlanmasının mümkün olmadığına iddia etti. Önümüzdeki yerel seçimlerin, SP’nin genel seçimlerde Meclis'e girmesinin yolunu açacağını, kapı kapı dolaşıp gerçekleri millete anlatacaklarını ifade etti. Kazan, “Bu işler inanç işidir, azim işidir, kararlılık işidir. Bu da Millî Görüş'çülerde vardır. SP, güçlü ve bağımsız bir ekonominin teminatıdır. Ahlâki ve manevi kalkınmanın teminatıdır. Bolluk, bereket ve refahın teminatıdır.” dedi. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» FETÖ şüphelileri Yunanistan sınırında yakalandı» Nargile bir ülkede daha yasaklandı» Erdoğan, metro açılışında konuştu» Çin'den, Ziraat'a 600 milyon dolarlık kaynak» Emekli eşeklere için tören» Erdoğan: Kudüs için BM'de girişimler başlatıyoruz» Şimşek: ''Çin en önemli ortaklarımızdan biri''» Bakan yazdı, Haluk Levent söyledi» 'Kripto para altın yumurta çiftliği olabilir'» Erdoğan'ın çağrısına destek geldi» Türk-İş asgari ücret için bin 893 lira talep etti» Güneş Sistemi'nin benzeri bulundu» 6 ülkede üretiyor 96 ülkeye ihraç ediyor» İBB 2018'de zam yapmayacak!» Doğubayazıt hizmete doymuyor» ''Cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi''» Filistin TİKA’yla kalkınıyor» Milli gelir ilk defa 3 trilyon lirayı aşacak» '' Suriyelilerin 976 bini okul çağındaki çocuklar''» Protez merkezi Suriyelilere umut oluyor» Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti» AnadoluJet dönüm noktasında» Filistinli çocuklar suistimallere maruz kalıyor» Hak-İş'ten Kudüs mitingine davet» 'Antep katmeri'ne de tescil geldi» Tarihi ev şeklinde otobüs durağı» Milli güreşçiye Ertuğrul'dan teklif» 'Cenevre süreci büyük tehlikede'» TİKA'dan eğitim hamlesi» 'Mukaddes Emanetler depoda değil'» Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması» Suudi Arabistan'a atılan füzeler İran malı!» ''Bor konusunda büyük sürpriz 2018'de''» Enerji sektöründe kasımda 86 şirket kuruldu» Dolar haftanın son gününe düşüşle başladı » FBI Türkiye'den gidecek» Kadınlara aylık 400 TL çocuk desteği» İşsizlik eylül ayında yüzde 10.6 oldu» ABD'deki Atilla davasında duruşma erken bitirildi» Albayrak: Bundan böyle Türk bayraklı gemilerimizle dolaşacağız!» ASELSAN 10'da 1 fiyatına üretecek!» Başbakan Yardımcısı Şimşek Çin'de» Ava giderken avlandılar!» AB liderlerinden Kudüs kararı» İstihdam teşviklerinin detayları belli oldu» Hükümetten bedelli askerlik açıklaması» ''Vicdanınızı kimseye kiraya vermeyin''» Havacılıkta uzman gençler yetişecek» TAIS'in hedefi uluslararası pazarlar» Okul sütü ihalesi yapıldı
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 9 °C
İzmir
13 / 18 °C
Antalya
10 / 20 °C
Adana
10 / 20 °C
Konya
0 / 10 °C