İstanbul 13°C
20 Mart 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kazan: Nato Ve Bm’den Medet Ummak, Celladından Merhamet Beklemektir
20 Eylül 2013 Cuma 16:53

Kazan: Nato Ve Bm’den Medet Ummak, Celladından Merhamet Beklemektir

SP Genel Başkan Danışmanı ve Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, Mısır’da darbecileri destekleyen batının, Suriye halkına özgürlük getireceğini beklemenin gaflet olduğunu söyledi.

SP Genel Başkan Danışmanı ve Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, Mısır’da darbecileri destekleyen batının, Suriye halkına özgürlük getireceğini beklemenin gaflet olduğunu söyledi. Partisince düzenlenen ilçe ve belde ziyaretleri programına katılmak üzere İzmir’e gelen Kazan, il binasında düzenlediği basın toplantısında gelişmeleri değerlendirdi.

Suriye ile Türkiye arasındaki helikopter krizinde, Türkiye’nin ihlâl söz konusu olduğunda cevap verme hakkına sahip olduğunu belirten Genel Başkan Danışmanı Kazan, ancak batı ülkelerinin bu iki ülkeyi sıcak bir savaşın içine sürüklemek istediğini söyledi. “Onların ekmeğine yağ sürecek adımlardan kaçınılmalıdır. Atılacak her adımda Türkiye’nin tarihî tecrübesine uygun, sağduyulu davranılmalıdır. İslam coğrafyası üzerinde hain bir oyun oynanmaktadır. İslam ülkeleri, parçalanmak ve birbirine düşürülmek istenmektedir. Mısır ve Suriye’de yaşananlar, Büyük Ortadoğu Projesi'nin son halkasıdır. Türkiye bu süreçte, ABD’nin Suriye’ye bir askerî müdahalesinin en büyük destekçisi haline getirilmiştir. Hükümet, Ortadoğu’daki süreci iyi okuyamamıştır.” diyen Şevket Kazan, AK Parti iktidarının Türkiye’nin tarihî birikimine uygun bir şekilde süreci yönetmek yerine, yangına körükle gittiğini iddia etti.

Türkiye’nin komşularıyla ilişkilerinde geçimsiz bir görüntü sergilediğini savunan SP Genel Başkan Danışmanı, Suriye olaylarında kazananın küresel sömürgeciler ve silah baronları olduğunu söyledi. NATO’dan ve BM’den medet ummanın, celladından merhamet beklemek anlamına geldiğini belirten Kazan, çözüm süreci konusunda da değerlendirmelerde bulundu. SP olarak bütün endişelerine rağmen başından beri sürece destek verdiklerini vurgulayarak, “Bu kirli oyunu ve kanlı tuzağı sona erdirecek her türlü adımı desteklediğimizi ifade ettik. Anaların ağlamaması, fidan gibi gençlerin toprağa düşmemesi için çözümün yanında olduğumuzu söyledik. Çözüm süreci yine tıkandı. Terör örgütü, hükümetin taahhütlerini yerine getirmediğini ve bu yüzden çekilmeyi durdurduklarını açıkladı. Şimdi soruyoruz, hükümet acaba hangi taahhütleri vermişti? Hangi sözleri verip yerine getirmedi? Kimse bilmiyor. Milletimiz çözüm sürecinin nasıl başladığını, hangi pazarlıkların yapıldığını, hangi sözlerin, hangi tavizlerin verildiğini bilmemektedir.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerin Millî Görüş’ü hep haklı çıkardığını öne süren Şevket Kazan, Millî Görüş politikalarına dönülmedikçe ne ülkede ne de İslam dünyasında huzur ve barışın sağlanmasının mümkün olmadığına iddia etti. Önümüzdeki yerel seçimlerin, SP’nin genel seçimlerde Meclis'e girmesinin yolunu açacağını, kapı kapı dolaşıp gerçekleri millete anlatacaklarını ifade etti. Kazan, “Bu işler inanç işidir, azim işidir, kararlılık işidir. Bu da Millî Görüş'çülerde vardır. SP, güçlü ve bağımsız bir ekonominin teminatıdır. Ahlâki ve manevi kalkınmanın teminatıdır. Bolluk, bereket ve refahın teminatıdır.” dedi. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
3 / 19 °C
İzmir
8 / 19 °C
Antalya
11 / 21 °C
Adana
13 / 21 °C
Konya
3 / 20 °C