İstanbul 24°C
25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu, Turizm Konferansında Barışı Anlatacak
20 Eylül 2013 Cuma 14:23

Kılıçdaroğlu, Turizm Konferansında Barışı Anlatacak

Antalya’da 27 Eylül'de Dünya Turizm Günü dolayısıyla ‘Ekmeğini Barıştan Çıkaran Sektör: Turizm’ konulu konferans düzenlenecek.

Antalya’da 27 Eylül'de Dünya Turizm Günü dolayısıyla ‘Ekmeğini Barıştan Çıkaran Sektör: Turizm’ konulu konferans düzenlenecek. Etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılarak, 'barış' konulu konuşma yapacak.

Konuyla ilgili Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre konferans, farklı kültürleri yakınlaştıran ve dostluk ilişkilerini geliştiren turizmin ancak barışla ayakta kalabileceği gerçeğinden yola çıkılarak planlandı. Ev sahipliğini Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın’ın yapacağı konferansta, Türkiye ve Antalya turizminin geleceği masaya yatırılacak. İç huzursuzluklar ve dış politikadaki gerginlikler nedeniyle barışın tehlikeye düşmesi durumunda, Türkiye ve Antalya turizminin karşılaşacağı zorluklar ve çözüm önerileri tartışılacak.

Turizm sektörünün ülke ekonomisi için taşıdığı önemin tartışılmaz olduğunu belirten Akaydın, “Antalya da bu konuda, Paris, Londra ve New York’tan sonra dünyada en çok turistin ziyaret ettiği dördüncü kent olması açısından büyük bir paya sahip. Bizler de turizmin önündeki engeller ve çözüm önerilerini bir ortak akıl platformu oluşturarak değerlendirmeye karar verdik. İlgili sivil toplum kuruluşları ile işbirliği halinde gerçekleştireceğimiz bu konferansın, ülkemizde milyonlarca insanın geçim kaynağı olan turizmin gelişmesine çok büyük katkısı olacağına inanıyoruz.” dedi.

Konferansa, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra eski turizm bakanları, yabancı turizm otoriteleri, bürokratlar, turizm yatırımcı ve işletmecileri, STK temsilcileri ve turizmciler görüşleriyle katkı sunacak.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
14 / 27 °C
İzmir
13 / 29 °C
Antalya
20 / 30 °C
Adana
19 / 33 °C
Konya
14 / 27 °C