İstanbul 14°C
21 Ekim 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu Türkiyeyi şikâyet etti
28 Mayıs 2012 Pazartesi 15:30

Kılıçdaroğlu Türkiye'yi şikâyet etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu, Schulz-Kılıçdaroğlu görüşmesinde konuşulanları açıkladı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı görüşmede, Türkiye-AB ilişkileri, yargı bağımsızlığı, tutuklu milletvekilleri ve gazeteciler, yeni anayasa ile Kıbrıs konularının ele alındığını söyledi. 
 
Loğoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Suriye'nin Humus kentine bağlı Hula ilçesinde gerçekleştirilen katliamı CHP olarak kınadıklarını belirtti. Loğoğlu, BM kaynaklarına göre, saldırıda Suriye rejimi tarafından ağır silahların kullanıldığının anlaşıldığını ifade ederek, şöyle devam etti: 
 
''BM Güvenlik Konseyi'nin şiddetin sona erdirilmesi için tüm taraflara ama özellikle Suriye Hükümeti'ne yaptığı çağrıya aynen katılmaktayız. BM Güvenlik Konseyi, sadece Suriye rejimine değil, aynı zamanda Suriye muhalefetine de şiddete son vermesi çağrısında bulunuyor. Biz de CHP olarak sivillere yapılan saldırılara son verilmesi için çağrıda bulunuyoruz.'' 
 
Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme hakkında da bilgi veren Loğoğlu, ''Daha önce de temasları olmuştu, birbirlerini tanıyorlardı. Türkiye-AB ilişkileri, yargı bağımsızlığı, tutuklu milletvekilleri ve gazeteciler, yeni anayasa ile Kıbrıs konuları konuşuldu. Schulz, 'bu benim en önemli görüşmemdir, dostlar arasındayız' dedi. Türkiye'nin önemine işaret etti. Şahsen Türkiye'nin AB üyeliğini koşulsuz desteklediğini söyledi'' diye konuştu. 
 
Kılıçdaroğlu'nun görüşmede gündeme getirdiği konularla ilgili olarak ise Loğoğlu, ''Schulz'un görüşlerine aynen katıldığımızı belirttik. Tutuklu milletvekillerinin durumu hiçbir şekilde kabul edilemez ve mazur gösterilemez, demokratik hukuk devletlerinde böyle bir şey olamaz, şeklinde bir açıklama yaptı Sayın Kılıçdaroğlu'' şeklinde konuştu. 
 
Ziyaret sonunda Schulz'un Kılıçdaroğlu'nu AB Parlamentosu'na resmen davet ettiğini bildiren Loğoğlu, bu davete karşılık verip AB Parlamentosu'nu ziyaret edeceklerini ve görüşlerini hem yurtiçinde hem yurtdışında aynı kararlılıkla dile getireceklerini söyledi. 
 
Schulz'la yapılan görüşmede Uludere olayının gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine Loğoğlu, söz konusu olayın gündeme gelmediğini bildirdi. 
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında bir gensoru önergesi verdiklerini anımsatan Loğoğlu, Bakan'ın yurtdışında olması sebebiyle önergeyi beklettiklerini belirterek, ''Orada Türk dış politikasının içine düştüğü çok tehlikeli çıkmazı bütün boyutlarıyla dile getireceğiz'' dedi. 
Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
4 / 22 °C
İzmir
12 / 26 °C
Antalya
16 / 29 °C
Adana
15 / 30 °C
Konya
6 / 22 °C