İstanbul 7°C
21 Kasım 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KILIÇDAROĞLUNDAN PATLAMA AÇIKLAMASI
20 Eylül 2011 Salı 16:33

KILIÇDAROĞLU'NDAN PATLAMA AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Kızılay İlçesinde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu 'Ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Tedavi olanlara acil şifa diliyoruz. umarız sağlıklarına hemen kavuşurlar.

Bir süreden beri hükümetin dış politikadaki yanlışlıklarına dikkatinizi çekmeye çalşışıyoruz. Halka saygısı olan biri alır bu sorulara cevap verir.

Sıfır sorun politikası sıfır siyaset politikasına bu da sıfır ahlaka dönüşmüştür.

Dünyanın hiç bir yerinde artık halk koyun sürüsü değildir. Terör örgütü lideriyle görüşmeler gerçekleşmişken başbakan ve yardımcıları normal bir insanın kullanmayacağı üslupla bize saldırdılar. Biz o zaman dedik ki devletin güvenlik birimleri bu görüşmeleri yapabilir. Amacımız terörün sonlandırılmasıydı. Devletin güçleri bu görüşmeleri yapabilirdi. Ancak bir kaset çıktı. Kasette başbakanın müsteşar yardımcısı örgütle örgüt başkanıyla görüşmeler gerçekleştirmiş.

Görüşen kişinin mit müsteşarlığı çok sonraki bir olaydır. Bu görüşmeye başbakanın özel yetkilendirmesiyle gitmiştir. Söz konusu kasetteki kişi kendisi de itiraf etmiştir. Başka görevlere de özel görevle gittiğini açıklıyor. Bu görüşmeler PKK MİT görüşmesini siyasi görüşmelere çevirmektir.

Sayın başbakanımızın suç üstü yakalandığı yer burasıdır. Örgüt liderleriyle görüştükten sonra sorun çözmek siyasi konulardır.

Özel temsilcinizin ifadesi gibi öcalan'la hala %95 mutabık mısınız? İtiraf ettiği gibi o mütabakat sürecinde özel operasyonları durdurdunuz mu? Önemli olan netice almak dediniz. Eylem yaptırmamayı mı planlıyordunuz? Öcalan'ın baskı altındayım deyişi bunla mı alakalı?

Bu bir PKK-MİT görüşmesi değildir. Bu Erdoğan PKK görüşmesidir. Bu görüşmeler AK Parti'ye avantaj sağlaması için gizlenmiştir.

Hiçbirşeye cevap vermeyen cevapları izlediniz. Radarla ilgili doğruları söylemiyor. Alay ediyor. Herkesin bu işin eğrisini doğrusunu anlaması lazım. Orda bir üs zaten vardı diyor. O senin dediğin soğuk savaş dönemindeydi. İhtiyaç kalmayınca kaldırılmıştı. Öncesinde teklif edildiğinde reddettin. İran teklif ettiğinde geri çevirdin. NATO teklif edince kabul ettin. Ne zamandan beri NATO TÜrkiye'nin istediği yerinde radar kuruyor. İşin doğrusunu ABD'li yetkililerden öğreniyoruz.

Bu bir ABD radarıdır diyor. İran'a karşı kurulmuştur. Anlaşma TÜrkiye'yle pazarlık konusu yapılmamıştır karşılığında hiçbir şey verilmemiştir. Bizzat ABD yetkilileri söylüyor.

Bir yıl önce İran'ı hedef alıyor diye reddettiğiniz bu projeyi şimdi neden imzaladınız?

Bu arada Mavi Marmarayla ilgili Türkiye alehtarı yazı bültene getiriliyor" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» İstanbul'da 2 bin kişi alınacak!» Yeni nesil yazar kasalar için erteleme talebi» TürkAkım 546 milyon dolar getirecek» Yabancı yatırımcı milyarlarca dolar getirdi» Uluslararası e-Ticaret Konferansı » O ülkeler Türkiye'yi saf dışı bırakmaya çalışıyor» Çinli şirket Facebook’un tahtını elinden aldı» AHL en çok büyüyen havalimanı oldu» CİRİT termobarik harp başlığı ile daha etkili» ''Kamuoyunda İslam İktisadı Algısı" » Erdoğan: 'Yeni bir rekora imza attık'» Emine Erdoğan: 'Kadınlarımız dünyanın umududur'» Eti 'siyez' buğdayına sahip çıkıyor» Kudüs'ün son bakır ustası zamana direniyor» Bakan Albayrak: 'Türkiye muhatap değil'» Erdoğan: Aynı tezgahı ABD'de kurdular» Venezuela ile 'petrol karşılığı ticaret'» Boeing'in Türkiye Milli Havacılık Planı» MÜSİAD’tan Ürdün çıkarması» Türkler Silikon Vadisi’nde ‘maden’ buldu» Katılım bankalarının 9 aylık karı 1,2 milyar oldu» Yapı Kredi'den kadınlara destek» Belediye başkanına "rüşvet" suçlamasıyla dava» Türk şirketleri o cihazının peşinde» O firma Volvo'dan 24 bin sürücüsüz araç alacak» Singapur'dan inek ithalatında vergi sıfırlandı» Hemşirenin 13 yıl süren kurnazlığı» Fed Başkanı Yellen'dan önemli karar» E-ticarette hedef büyük» Diyanet'in ilk kadın başkan yardımcısı» TSK'dan birliklere "hazır olun" emri!» ''Yüzde 80 indirim yapılması akıl dışı bir durum''» Cumhurbaşkanlığından Soçi açıklaması» Dolandırıcılıktan yargılanacak» Türkiye o konuda sahneye çıkıyor!» Genelkurmay Başkanı Rusya'da» Ünlü iş adamının evinde böcek bulundu» Merkez'den dolara müdahale » Erdoğan'dan talimat! Hepsi ucuzlayacak» Benzine indirim yolda!» O tatil köyü satılıyor» Dolardan tüm zamanların rekoru geldi» Üçlü zirve öncesi sürpriz görüşme» Hepsi iptal edildi!» Türkiye dikkat! Uluslararası operasyon başladı!» ''Türkiye doğalgazda en ucuz ülke''» Dubai'nin getirdiği vergi Türkiye'ye yaradı» Otomobil devinden flaş karar» BDDK Başkanı Akben, kritik soruya cevap verdi» TBMM'nin başkanı belli oldu
HAVA DURUMU
Ankara
-5 / 6 °C
İzmir
0 / 12 °C
Antalya
6 / 22 °C
Adana
6 / 20 °C
Konya
-4 / 4 °C