İstanbul 8°C
23 Mart 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KILIÇDAROĞLUNDAN PATLAMA AÇIKLAMASI
20 Eylül 2011 Salı 16:33

KILIÇDAROĞLU'NDAN PATLAMA AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Kızılay İlçesinde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu 'Ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Tedavi olanlara acil şifa diliyoruz. umarız sağlıklarına hemen kavuşurlar.

Bir süreden beri hükümetin dış politikadaki yanlışlıklarına dikkatinizi çekmeye çalşışıyoruz. Halka saygısı olan biri alır bu sorulara cevap verir.

Sıfır sorun politikası sıfır siyaset politikasına bu da sıfır ahlaka dönüşmüştür.

Dünyanın hiç bir yerinde artık halk koyun sürüsü değildir. Terör örgütü lideriyle görüşmeler gerçekleşmişken başbakan ve yardımcıları normal bir insanın kullanmayacağı üslupla bize saldırdılar. Biz o zaman dedik ki devletin güvenlik birimleri bu görüşmeleri yapabilir. Amacımız terörün sonlandırılmasıydı. Devletin güçleri bu görüşmeleri yapabilirdi. Ancak bir kaset çıktı. Kasette başbakanın müsteşar yardımcısı örgütle örgüt başkanıyla görüşmeler gerçekleştirmiş.

Görüşen kişinin mit müsteşarlığı çok sonraki bir olaydır. Bu görüşmeye başbakanın özel yetkilendirmesiyle gitmiştir. Söz konusu kasetteki kişi kendisi de itiraf etmiştir. Başka görevlere de özel görevle gittiğini açıklıyor. Bu görüşmeler PKK MİT görüşmesini siyasi görüşmelere çevirmektir.

Sayın başbakanımızın suç üstü yakalandığı yer burasıdır. Örgüt liderleriyle görüştükten sonra sorun çözmek siyasi konulardır.

Özel temsilcinizin ifadesi gibi öcalan'la hala %95 mutabık mısınız? İtiraf ettiği gibi o mütabakat sürecinde özel operasyonları durdurdunuz mu? Önemli olan netice almak dediniz. Eylem yaptırmamayı mı planlıyordunuz? Öcalan'ın baskı altındayım deyişi bunla mı alakalı?

Bu bir PKK-MİT görüşmesi değildir. Bu Erdoğan PKK görüşmesidir. Bu görüşmeler AK Parti'ye avantaj sağlaması için gizlenmiştir.

Hiçbirşeye cevap vermeyen cevapları izlediniz. Radarla ilgili doğruları söylemiyor. Alay ediyor. Herkesin bu işin eğrisini doğrusunu anlaması lazım. Orda bir üs zaten vardı diyor. O senin dediğin soğuk savaş dönemindeydi. İhtiyaç kalmayınca kaldırılmıştı. Öncesinde teklif edildiğinde reddettin. İran teklif ettiğinde geri çevirdin. NATO teklif edince kabul ettin. Ne zamandan beri NATO TÜrkiye'nin istediği yerinde radar kuruyor. İşin doğrusunu ABD'li yetkililerden öğreniyoruz.

Bu bir ABD radarıdır diyor. İran'a karşı kurulmuştur. Anlaşma TÜrkiye'yle pazarlık konusu yapılmamıştır karşılığında hiçbir şey verilmemiştir. Bizzat ABD yetkilileri söylüyor.

Bir yıl önce İran'ı hedef alıyor diye reddettiğiniz bu projeyi şimdi neden imzaladınız?

Bu arada Mavi Marmarayla ilgili Türkiye alehtarı yazı bültene getiriliyor" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
8 / 22 °C
İzmir
9 / 19 °C
Antalya
12 / 23 °C
Adana
15 / 29 °C
Konya
7 / 24 °C