İstanbul 22°C
22 Ağustos 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KILIÇDAROĞLUNDAN PATLAMA AÇIKLAMASI
20 Eylül 2011 Salı 16:33

KILIÇDAROĞLU'NDAN PATLAMA AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Kızılay İlçesinde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu 'Ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Tedavi olanlara acil şifa diliyoruz. umarız sağlıklarına hemen kavuşurlar.

Bir süreden beri hükümetin dış politikadaki yanlışlıklarına dikkatinizi çekmeye çalşışıyoruz. Halka saygısı olan biri alır bu sorulara cevap verir.

Sıfır sorun politikası sıfır siyaset politikasına bu da sıfır ahlaka dönüşmüştür.

Dünyanın hiç bir yerinde artık halk koyun sürüsü değildir. Terör örgütü lideriyle görüşmeler gerçekleşmişken başbakan ve yardımcıları normal bir insanın kullanmayacağı üslupla bize saldırdılar. Biz o zaman dedik ki devletin güvenlik birimleri bu görüşmeleri yapabilir. Amacımız terörün sonlandırılmasıydı. Devletin güçleri bu görüşmeleri yapabilirdi. Ancak bir kaset çıktı. Kasette başbakanın müsteşar yardımcısı örgütle örgüt başkanıyla görüşmeler gerçekleştirmiş.

Görüşen kişinin mit müsteşarlığı çok sonraki bir olaydır. Bu görüşmeye başbakanın özel yetkilendirmesiyle gitmiştir. Söz konusu kasetteki kişi kendisi de itiraf etmiştir. Başka görevlere de özel görevle gittiğini açıklıyor. Bu görüşmeler PKK MİT görüşmesini siyasi görüşmelere çevirmektir.

Sayın başbakanımızın suç üstü yakalandığı yer burasıdır. Örgüt liderleriyle görüştükten sonra sorun çözmek siyasi konulardır.

Özel temsilcinizin ifadesi gibi öcalan'la hala %95 mutabık mısınız? İtiraf ettiği gibi o mütabakat sürecinde özel operasyonları durdurdunuz mu? Önemli olan netice almak dediniz. Eylem yaptırmamayı mı planlıyordunuz? Öcalan'ın baskı altındayım deyişi bunla mı alakalı?

Bu bir PKK-MİT görüşmesi değildir. Bu Erdoğan PKK görüşmesidir. Bu görüşmeler AK Parti'ye avantaj sağlaması için gizlenmiştir.

Hiçbirşeye cevap vermeyen cevapları izlediniz. Radarla ilgili doğruları söylemiyor. Alay ediyor. Herkesin bu işin eğrisini doğrusunu anlaması lazım. Orda bir üs zaten vardı diyor. O senin dediğin soğuk savaş dönemindeydi. İhtiyaç kalmayınca kaldırılmıştı. Öncesinde teklif edildiğinde reddettin. İran teklif ettiğinde geri çevirdin. NATO teklif edince kabul ettin. Ne zamandan beri NATO TÜrkiye'nin istediği yerinde radar kuruyor. İşin doğrusunu ABD'li yetkililerden öğreniyoruz.

Bu bir ABD radarıdır diyor. İran'a karşı kurulmuştur. Anlaşma TÜrkiye'yle pazarlık konusu yapılmamıştır karşılığında hiçbir şey verilmemiştir. Bizzat ABD yetkilileri söylüyor.

Bir yıl önce İran'ı hedef alıyor diye reddettiğiniz bu projeyi şimdi neden imzaladınız?

Bu arada Mavi Marmarayla ilgili Türkiye alehtarı yazı bültene getiriliyor" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı» Galatasaray'da Riva depremi...» Borajet satışından çok kötü kokular geliyor» Denizbank'a şok KKDF cezası» UYP, 424 milyar dolar açık verdi» Moda devi Mexx'i Hollandalı RNF'ye sattı» Akşener’in kuracağı yeni parti için üç sürpriz isim» Şaka değil gerçek! OHAL ilan ettiler» Son 10 yılda 400 bin araç perte çıktı » Piyasada alıcı bulmadı 9 liralık çekilişle satıldı» Türkiye iki devin üretim üssü olacak» Endülüs'ten Konya'ya bir aşk hikayesi» Almanya'ya 'Adil Öksüz' notası» Bank Asya’da kaptan köşkü yine değişti» Ekonomiye ‘taşkın haciz’ çelmesi» Kayserilinin aldığı Alman market devi iflas etti» Türk iş adamı Dünya Şampiyonası'nda rekor kırdı» ABD, büyükelçilik arsası için ne kadar ödedi?» Şehirler, olası deprem ve afete TOKİ ile hazırlanıyor» Suriyeli sığınmacılar için 'SIHHAT' projesi» Yerel yönetimlere 6,5 milyar liralık kaynak» Otomobilde 'ödemeleri erteleme' dönemi» Türk, Rus ve İranlı şirketlerden 7 milyar dolarlık enerji anlaşması» Galatasaray'dan gövde gösterisi» Havayolu devi iflasını istedi» Mermerde derin çatlak: Depo savaşları başladı» İstanbul'da yarın sağanak bekleniyor» İran Genelkurmay Başkanı Ankara'da» Medipol Başakşehir, avantaj için sahaya çıkıyor» Galericiler 'ikinci el yönetmeliği'ni bekliyor» Denetçi şirketlere savsaklama cezası
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
14 / 29 °C
İzmir
19 / 30 °C
Antalya
25 / 33 °C
Adana
25 / 33 °C
Konya
16 / 28 °C