İstanbul 28°C
19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kömür Sahalarında Susuzlaştırma Seferberliği
19 Eylül 2013 Perşembe 17:33

Kömür Sahalarında Susuzlaştırma Seferberliği

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Maden Sahaları Daire Başkanı Cuma Ali Taştekin, daha önce göçük olaylarının yaşandığı Afşin-Elbistan bölgesinde incelemeler yaptı.

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Maden Sahaları Daire Başkanı Cuma Ali Taştekin, daha önce göçük olaylarının yaşandığı Afşin-Elbistan bölgesinde incelemeler yaptı. Taştekin, kömür çıkarılan bölgenin susuzlaştırılması için eşi benzeri görülmemiş bir çalışma içerisine girildiğini bildirdi.

EÜAŞ Maden Sahaları Daire Başkanı Cuma Ali Taştekin, Afşin-Elbistan bölgesinde maden sahalarını inceledi ve yetkililerden çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler aldı. Kışlaköy açık kömür sahası ve 3 yıl önce göçük olayı yaşanan Çöllolar Kömür Havzasını’da inceleyen Taştekin, bu sahaların enerji üretimine katkı sağlaması için çalışmalar yapıldığını bildirdi. Elbistan’a gelen ve Maden İş Sendikası Şube Başkanı Adil Bölükbaşı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Taştekin burada yaptığı açıklamada "Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü ile diğer maden sahalarında incelemelerde bulunmak amacıyla geldim. Birkaç gündür buradaki işletmelerimizin durumunu yerinde görmek istedik. Buradaki çalışan arkadaşlarımıza yardımcı ve destek olmak, hem moral motivasyon hem de teknik anlamda hem de 2014 yılı için üretim planlarımızı yapma gayretindeyiz." diye konuştu.

Kışlaköy açık işlemesinde Türkiye ve dünyaya örnek olacak susuzlaştırma operasyonu yürütülüyor diyen Başkan Taştekin, şöyle devam etti: "Bu takdire şayan bir çalışmadır. İşletme Müdürümüz Ahmet Yaldız ve çalışanlarını kutluyorum. Son derece başarılı bir çalışma yürütülüyor. Bu gelecek yıllardaki programımızın gerçekleşmesi için de avantaj sağlıyor. Çöllolar kömür sahasında da son derece başarılı bir operasyon yürütülüyor. Bizim de yapacağımız işler var. Oradaki arkadaşlarımızda çalışıyorlar. Her iki işletmemizde de yakın zaman da çok iyi üretim rakamlarına geçeceğiz."
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu» İSPARK’tan Havalimanlarında 1 Saat Ücretsiz Otopark» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı» Galatasaray'da Riva depremi...» Borajet satışından çok kötü kokular geliyor» Denizbank'a şok KKDF cezası» UYP, 424 milyar dolar açık verdi» Moda devi Mexx'i Hollandalı RNF'ye sattı» Akşener’in kuracağı yeni parti için üç sürpriz isim» Şaka değil gerçek! OHAL ilan ettiler» Son 10 yılda 400 bin araç perte çıktı » Piyasada alıcı bulmadı 9 liralık çekilişle satıldı» Türkiye iki devin üretim üssü olacak» Endülüs'ten Konya'ya bir aşk hikayesi» Almanya'ya 'Adil Öksüz' notası» Bank Asya’da kaptan köşkü yine değişti» Ekonomiye ‘taşkın haciz’ çelmesi» Kayserilinin aldığı Alman market devi iflas etti» Türk iş adamı Dünya Şampiyonası'nda rekor kırdı» ABD, büyükelçilik arsası için ne kadar ödedi?» Şehirler, olası deprem ve afete TOKİ ile hazırlanıyor» Suriyeli sığınmacılar için 'SIHHAT' projesi» Yerel yönetimlere 6,5 milyar liralık kaynak» Otomobilde 'ödemeleri erteleme' dönemi» Türk, Rus ve İranlı şirketlerden 7 milyar dolarlık enerji anlaşması» Galatasaray'dan gövde gösterisi
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
18 / 34 °C
İzmir
19 / 36 °C
Antalya
20 / 31 °C
Adana
23 / 35 °C
Konya
19 / 34 °C