İstanbul 22°C
31 Ağustos 2014 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Memur maaşı artıyor mu?
22 Nisan 2013 Pazartesi 09:29

Memur maaşı artıyor mu?

657 sayılı kanun ile ilgili çalışmalar sürüyor. Yapılacak derece değişikliği ile memurların maaşları ve emeklilik ikramiyeleri artacak.

Kamuda çalışanların hayatlarını değiştirecek, atamadan maaşa, dereceden kadroya kadar birçok değişiklik artık gün yüzüne çıkmaya başladı. Memurların yıllık izinlerini düzenleyen ve çalışma şartlarını kolaylaştıran 5 maddenin kabulunden sonra çok önemli bir değişiklik daha masaya geliyor.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre Memurların emeklilik şartlarını etkileyecek ve gerek tazminat miktarlarının gerekse emekli maaşlarının artmasını sağlayacak derece ve kademe değişiklikleri de önümüzdeki hafta tamamlanacak.

2005 VE SONRASI

Sendikaların görüşüne de sunulan bu değişikliklerle ilgili çalışmalarda sona gelinirken 2005 yılından sonra göreve başlayan personele, 1 derece verilmesi sağlanacak. Ayrıca çözüme kavuşturulacak diğer konu ise yardımcı hizmetler sınıfına dahil personele ek gösterge verilmesi.

Derece yükselmesi, memurun maaşını artırdığı gibi, emekli aylığına da yansıyor. Memurun ek göstergesi, özel hizmet tazminatı, derece aylığı ve harcırah gibi hakları, dereceye bağlı olarak artıyor. Bu değişiklikler emekli ikramiyesini ve emekli maaşını da yükseltiyor.

Memur, göreve başladıktan sonra her çalışma yılında bir kademe, her üç yılda da bir derece yükseliyor ayrıca maaşı da derece yükselmelerine bağlı olarak artıyor. Yine memurun öğrenim durumuna göre yükselebileceği en üst derece de farklı oluyor. Memurlar eğitim durumlarına göre belli bir dereceden göreve başlıyor ve yükselebilecekleri en yüksek derece de buna bağlı olarak değişiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Abd, Işid Kuşatması Altındaki Amirli İçin Yeni Operasyonlar Başlattı» Kik Dışişleri Bakanları Toplantısı» Abd’den Emirlili Türkmenlere Yardım, Işid'e Operasyon» Üniversite Kaydına Hazırlanıyordu, Hayatını Kaybetti» 30 Ağustos Zafer Bayramı» Irak'ta Hükümet Kurma Çalışmaları» Budo Ve İdo'da Sefer İptalleri» Golan Tepeleri'ndeki Bm Mevkilerine Saldırılar» Bm Barış Gücü Askerlerinin Kaçırılması» Pakistan'da Hükümet Karşıtı Gösteriler» İsrailli Bakandan "Diplomatik İntifada" Uyarısı» Arsal'da Kaçırılan Lübnan Askerleri» İsrail'in Gazze'ye Saldırıları» Şanlıurfa'da Silahlı Saldırı: 1 Yaralı» Golan Tepeleri'ndeki Bm Mevkilerine Saldırılar» Ab'den Işid İçin Esed Vurgusu» Savcı Ve Hakimler Otobüslerle Aday Tanıtım Toplantısına Gitti» Arsal'da Kaçırılan Lübnan Askerleri» İto İle Gazze Ticaret Odası Arasında İşbirliği» İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları» Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul'da Coşkulu Karşılama» Bilic: Önemli Bir Galibiyet Aldık» Çalımbay: Bu Maçı Kaybetmememiz Gerekiyordu» Abd'den Işid'e Yeni Hava Saldırıları» Erdoğan, İstanbul’da Coşkuyla Karşılandı» Maçın Ardından» Tekirdağ'da Cinayet» İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları» Ab'den Rusya'ya Bir Hafta Süre» Gündem Özetine Ek» Maçın Ardından» Ab Liderleri İle Görüşen Poroşenko’dan Tam Ölçekli Savaş Uyarısı» Fas'ta Göçmenlerin Yürüyüşüne Müdahale» Basketbol: 2014 Fıba Dünya Kupası» - Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul'da Coşkulu Karşılama» Ereğli'de Kaza: 2 Yaralı» Basketbol: 2014 Fıba Dünya Kupası» Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi» Basketbol: 2014 Fıba Dünya Kupası» Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 30 Ağustos Resepsiyonu» Basketbol: 2014 Fıba Dünya Kupası» Hatay'da Havaya Ateş Açan Şahıs Polis Tarafından Götürüldü» Hakkari’de Zafer Bayramı Resepsiyonu» Samsun'da Zafer Bayramı Resepsiyonu» Abdullah Avcı: 1-1'lik Sonuç İyi Bir Sonuç» Yemen'de Çözüm Arayışları» Bizati: Performansımızın Yüzde 65-70 Seviyesindeyiz» Gündem Özeti / 31 Ağustos 2014» Başbakan Davutoğlu:» Kars'ta Sel Nedeniyle Mahsur Kalan 1 Kişi Kurtarıldı
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
13 / 28 °C
İzmir
20 / 33 °C
Antalya
21 / 31 °C
Adana
25 / 36 °C
Konya
18 / 31 °C