İstanbul 18°C
20 Ekim 2014 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Memur maaşı artıyor mu?
22 Nisan 2013 Pazartesi 09:29

Memur maaşı artıyor mu?

657 sayılı kanun ile ilgili çalışmalar sürüyor. Yapılacak derece değişikliği ile memurların maaşları ve emeklilik ikramiyeleri artacak.

Kamuda çalışanların hayatlarını değiştirecek, atamadan maaşa, dereceden kadroya kadar birçok değişiklik artık gün yüzüne çıkmaya başladı. Memurların yıllık izinlerini düzenleyen ve çalışma şartlarını kolaylaştıran 5 maddenin kabulunden sonra çok önemli bir değişiklik daha masaya geliyor.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre Memurların emeklilik şartlarını etkileyecek ve gerek tazminat miktarlarının gerekse emekli maaşlarının artmasını sağlayacak derece ve kademe değişiklikleri de önümüzdeki hafta tamamlanacak.

2005 VE SONRASI

Sendikaların görüşüne de sunulan bu değişikliklerle ilgili çalışmalarda sona gelinirken 2005 yılından sonra göreve başlayan personele, 1 derece verilmesi sağlanacak. Ayrıca çözüme kavuşturulacak diğer konu ise yardımcı hizmetler sınıfına dahil personele ek gösterge verilmesi.

Derece yükselmesi, memurun maaşını artırdığı gibi, emekli aylığına da yansıyor. Memurun ek göstergesi, özel hizmet tazminatı, derece aylığı ve harcırah gibi hakları, dereceye bağlı olarak artıyor. Bu değişiklikler emekli ikramiyesini ve emekli maaşını da yükseltiyor.

Memur, göreve başladıktan sonra her çalışma yılında bir kademe, her üç yılda da bir derece yükseliyor ayrıca maaşı da derece yükselmelerine bağlı olarak artıyor. Yine memurun öğrenim durumuna göre yükselebileceği en üst derece de farklı oluyor. Memurlar eğitim durumlarına göre belli bir dereceden göreve başlıyor ve yükselebilecekleri en yüksek derece de buna bağlı olarak değişiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Atlı Cirit Yarı Finalleri Tamamlandı» Boğaziçi'nde Klasik Müzik Günleri» Chp'li Özel: Ak Parti 12 Eylül Dönemine Rahmet Okutuyor» Chp’den Adliyeye 'Kara Gün' Çelengi» Ayhan: Yargı Aklama Mekanizması Olarak Kullanılan Bir Merci Olmamalıdır» Bir garip yatırım hikayesi!» TMSF izin almaksızın banka kurabilecek» "Yerli Ve Yabancı Turistler Mardin'e Tedirginlik Yaşamadan Gelebilir"» Rusya Terörle Mücadele İçin Irak Ve Suriye’ye Silah Verecek» Depreme Dayanıksız Çıkan 52 Yıllık İhl Binasını Belediye Yeniliyor» Destici: Memura Teklif Edilen Zam Tam Bir Komedidir» Çavuşoğlu-hamdi Ortak Basın Toplantısı» Besilik Hayvan İthalatına İzin Verilmesi» Kayserispor'da Yüzler Gülüyor» Savaşın Çocuklarına Dernek Yardımları» "Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi" Tanıtım Toplantısı» Şahinbey Belediyespor, Mağlubiyetle Başladı» Partizan-beşiktaş Maçına İtalyan Hakem» Azerbaycan'dan Afgan Kamu Çalışanlarına Eğitim Desteği» Adana'daki Orman Yangını» Trabzonspor-lokeren Maçının Hakemleri Açıklandı» Chp Milletvekili Mehmet Şeker'e, 'Yılın Milletvekili' Ödülü» Uefa'dan Barış Şimşek'e Görev» İktidardan 59 Maddelik Bankacılık Kanunu İçin Kanun Tasarısı» Yalova Adliyesi'nde 17 Aralık Protestosu» Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso Londra'da» "Easy Rider" Filminde Kullanılan Motosiklet, 1,35 Milyon Dolara Satıldı» Yıldırım İsabet Eden Asker Şehit Oldu» Eksikleri Olan Masaj Salonları Kapatılıyor» Türkiye’nin İlk Ve Tek Yöresel Ürün Fuarı Anadolu’yu Antalya’ya Taşıyacak» Living Lab'dan Eğitime Destek» Zonguldak Adliyesi'ne 'Adaletin Kara Günü' Yazılı Siyah Çelenk» Gün Ortasında Döviz Piyasası: Dolar 2,2466 Tl, Euro 2,8685 Tl» Hammond: Türkiye’nin Bölgedeki Bazı Oyuncularla Karmaşık İlişkileri Var» "Afyonkarahisar'da, Pancarda Şeker Oranının Düşmesi Mevsimsel Değişiklik"» Galatasaray-borussia Dortmund Maçının Hakemleri Açıklandı» Mimarlık Fakültesi Öğrencileri Terme’yi Yeniden Planlayacak» Gaziantep Temsilcisinin Karşıyaka'da Yüzü Gülmüyor» Bankacılık Kanunu Değişiyor (3)» Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Özyer:» Almanya'da Türk Çocukları İçin Başlatılan Eylem» - "Uluslararası Arapça Habercilik Eğitimi" Toplantısı» Bankacılık Kanunu Değişiyor (4)» Yüksekova'da Gece Bastıran Kar Yağışı Devam Ediyor» Avm Adedi Ve Kiralanabilir Alanı Artıyor» Bbp’li Mustafa Aydın’dan Su Faturalarına Tepki» Yolsuzluğun Kapatılmasına Siyah Çelenkli Protesto» Chp'den Yolsuzluk Soruşturmasının Kapatılmasına Siyah Çelenkli Tepki» Kademer: Sulama Birliklerine Geçmiş Yıllara Ait Borçlar İndirim Kapsamındadır» Hibe Desteklerinde Bursa 3. Sırada
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 19 °C
İzmir
15 / 26 °C
Antalya
16 / 24 °C
Adana
14 / 24 °C
Konya
6 / 18 °C