İstanbul 22°C
24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mhp Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, Denizli'de
19 Eylül 2013 Perşembe 16:18

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, Denizli'de

Ayhan: "Parlamentoda önemli sayısal desteği olan ve önemli halk desteğinin hala arkasında olduğunu iddia eden beceriksiz AKP yönetimi yolun sonuna doğru gelmiştir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Parlamentoda önemli sayısal desteği olan ve önemli halk desteğinin hala arkasında olduğunu iddia eden beceriksiz AKP yönetimi yolun sonuna doğru gelmiştir" dedi.

Ayhan, partisinin Denizli İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye gündemindeki gelişmeleri değerlendirdi.

Mısır ve Suriye'deki gelişmelerin, "AK Parti'nin yeni jeo-stratejisini tehdit ettiğini, bu gelişmelerin AKP'nin vaciplerini engellediğinin" belirtildiğini dile getiren Ayhan, şöyle konuştu:

"Bu gelişmelerin AKP açısından üzüntü verici olduğu da ifade ediliyor. Ancak AKP, farzlarının ne olduğunu belirtmiyor. AKP'nin farzı ne pahasına olursa olsun, bizim deyişimizle ihanet sürecini nihayetlendirmedir. AKP ve yandaşları, bazılarının niyetinin ülkeyi içinden çıkılmaz hale getirmek olduğunu söylüyor. Ülke zaten içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir. Zaten ülkeyi içinden çıkmaz hale getirenlerin, AKP'nin bile, ahbap çavuşu PKK tarafından tehdit edildiği unutulmamalıdır."

AK Parti'nin, demokrasi paketiyle süreç arkadaşlarının taleplerini yerine getirmekle zevk alabileceğini ileri süren Ayhan, "Fakat onların tatmin olup olmayacakları AKP'nin verebileceklerinin derecesi ile ilişkilidir. Öcalan, AKP hükümeti ile temas istiyor. Doğrudan temas istediği kim? Başbakan mı? Beşir Atalay mı? Yoksa başdanışman Akdoğan mı?" dedi.

- "Milli eğitim içinden çıkılmaz hale getirildi"

Ayhan, hükümetin milli eğitimi içinden çıkılmaz bir hale getirdiğini savundu. Eğitimde yapılan yanlışların birçok sorunu beraberinde getirdiğini ifade eden Ayhan, bir milyona yakın çalışanı ve milyonlarca öğrencisi bulunan Bakanlığının AK Parti tarafından partiler üstü bir eğitim politikası ile yönetmelik yerine sürekli değişen politikalarla, değişmeyen kadrolaşma ve yandaş kayırma anlayışıyla yönetildiğini ileri sürdü.

AK Parti hükümetinde, 5 kez Milli Eğitim Bakanının değiştiğini kaydeden Ayhan, "Fakat bu partizanca tutum ve anlayış hiç değişmemiştir. Yaşanan sorunlar azalmak yerine daha da katmerleşerek artmaya devam etmiştir. Akıl ve mantık süzgecinden geçirilmeyen ve alınan pedogojik gerekçelere dayanmayan yeni eğitim sistemi kararı bir sürü yanlışın da tetikleyicisi olmuştur" ifadelerini kullandı.

Ayhan, büyüyen Türk ekonomisinde işsizlik oranının yüzde 1 arttığını savundu. Tarım dışı işsizlik oranının aynı oranda arttığını dile getiren Ayhan, şunları kaydetti:

"Kırsal kesimde tarım dışı işsizlik oranı yüzde 11,5'lere yükselmiştir. Kentlerde her 5 gençten 1'i işsizdir. Kadınlarda çalışanların yüzde 40'ı tarım sektöründe çalışmaktadır. Tarımda çalışanların yüzde 84'ü kayıt dışıdır. Kadınlarda bu oran yüzde 95'lere yükseliyor. Böyle bir oranla kayıt dışılık nasıl önlenmiş oluyor? Büyüme var diyoruz, ithalat artıyor, cari işlem açığı artıyor. Nasıl büyüme olduğu anlaşılıyor?

Özel sektör yatırımları ilk altı ayda yaklaşık yüzde 5 azalmıştır. İnşaat sektörü aynı dönemde yüzde dokuz azalmıştır. Büyümenin sürdürebilir olması için sonsuz dış kaynak mümkün değildir. Dış açık, izah edilemeyen gelirler ile rezervlerden finanse edilir olmuştur. Öte yandan çifti perişandır, hayvancılıkta et ithalatı üreticiyi perişan etmek üzeredir. Parlamentoda önemli sayısal desteği olan ve önemli halk desteğinin hala arkasında olduğunu iddia eden beceriksiz AKP yönetimi yolun sonuna doğru gelmiştir. Ömrü ihanet sürecini tamamlamaya yetmeyecektir."

Muhabir: İbrahim Süzer
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
11 / 25 °C
İzmir
14 / 28 °C
Antalya
19 / 33 °C
Adana
17 / 33 °C
Konya
12 / 24 °C