İstanbul 14°C
16 Aralık 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mhp Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, Denizli'de
19 Eylül 2013 Perşembe 16:18

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, Denizli'de

Ayhan: "Parlamentoda önemli sayısal desteği olan ve önemli halk desteğinin hala arkasında olduğunu iddia eden beceriksiz AKP yönetimi yolun sonuna doğru gelmiştir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Parlamentoda önemli sayısal desteği olan ve önemli halk desteğinin hala arkasında olduğunu iddia eden beceriksiz AKP yönetimi yolun sonuna doğru gelmiştir" dedi.

Ayhan, partisinin Denizli İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye gündemindeki gelişmeleri değerlendirdi.

Mısır ve Suriye'deki gelişmelerin, "AK Parti'nin yeni jeo-stratejisini tehdit ettiğini, bu gelişmelerin AKP'nin vaciplerini engellediğinin" belirtildiğini dile getiren Ayhan, şöyle konuştu:

"Bu gelişmelerin AKP açısından üzüntü verici olduğu da ifade ediliyor. Ancak AKP, farzlarının ne olduğunu belirtmiyor. AKP'nin farzı ne pahasına olursa olsun, bizim deyişimizle ihanet sürecini nihayetlendirmedir. AKP ve yandaşları, bazılarının niyetinin ülkeyi içinden çıkılmaz hale getirmek olduğunu söylüyor. Ülke zaten içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir. Zaten ülkeyi içinden çıkmaz hale getirenlerin, AKP'nin bile, ahbap çavuşu PKK tarafından tehdit edildiği unutulmamalıdır."

AK Parti'nin, demokrasi paketiyle süreç arkadaşlarının taleplerini yerine getirmekle zevk alabileceğini ileri süren Ayhan, "Fakat onların tatmin olup olmayacakları AKP'nin verebileceklerinin derecesi ile ilişkilidir. Öcalan, AKP hükümeti ile temas istiyor. Doğrudan temas istediği kim? Başbakan mı? Beşir Atalay mı? Yoksa başdanışman Akdoğan mı?" dedi.

- "Milli eğitim içinden çıkılmaz hale getirildi"

Ayhan, hükümetin milli eğitimi içinden çıkılmaz bir hale getirdiğini savundu. Eğitimde yapılan yanlışların birçok sorunu beraberinde getirdiğini ifade eden Ayhan, bir milyona yakın çalışanı ve milyonlarca öğrencisi bulunan Bakanlığının AK Parti tarafından partiler üstü bir eğitim politikası ile yönetmelik yerine sürekli değişen politikalarla, değişmeyen kadrolaşma ve yandaş kayırma anlayışıyla yönetildiğini ileri sürdü.

AK Parti hükümetinde, 5 kez Milli Eğitim Bakanının değiştiğini kaydeden Ayhan, "Fakat bu partizanca tutum ve anlayış hiç değişmemiştir. Yaşanan sorunlar azalmak yerine daha da katmerleşerek artmaya devam etmiştir. Akıl ve mantık süzgecinden geçirilmeyen ve alınan pedogojik gerekçelere dayanmayan yeni eğitim sistemi kararı bir sürü yanlışın da tetikleyicisi olmuştur" ifadelerini kullandı.

Ayhan, büyüyen Türk ekonomisinde işsizlik oranının yüzde 1 arttığını savundu. Tarım dışı işsizlik oranının aynı oranda arttığını dile getiren Ayhan, şunları kaydetti:

"Kırsal kesimde tarım dışı işsizlik oranı yüzde 11,5'lere yükselmiştir. Kentlerde her 5 gençten 1'i işsizdir. Kadınlarda çalışanların yüzde 40'ı tarım sektöründe çalışmaktadır. Tarımda çalışanların yüzde 84'ü kayıt dışıdır. Kadınlarda bu oran yüzde 95'lere yükseliyor. Böyle bir oranla kayıt dışılık nasıl önlenmiş oluyor? Büyüme var diyoruz, ithalat artıyor, cari işlem açığı artıyor. Nasıl büyüme olduğu anlaşılıyor?

Özel sektör yatırımları ilk altı ayda yaklaşık yüzde 5 azalmıştır. İnşaat sektörü aynı dönemde yüzde dokuz azalmıştır. Büyümenin sürdürebilir olması için sonsuz dış kaynak mümkün değildir. Dış açık, izah edilemeyen gelirler ile rezervlerden finanse edilir olmuştur. Öte yandan çifti perişandır, hayvancılıkta et ithalatı üreticiyi perişan etmek üzeredir. Parlamentoda önemli sayısal desteği olan ve önemli halk desteğinin hala arkasında olduğunu iddia eden beceriksiz AKP yönetimi yolun sonuna doğru gelmiştir. Ömrü ihanet sürecini tamamlamaya yetmeyecektir."

Muhabir: İbrahim Süzer
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» FETÖ şüphelileri Yunanistan sınırında yakalandı» Nargile bir ülkede daha yasaklandı» Erdoğan, metro açılışında konuştu» Çin'den, Ziraat'a 600 milyon dolarlık kaynak» Emekli eşeklere için tören» Erdoğan: Kudüs için BM'de girişimler başlatıyoruz» Şimşek: ''Çin en önemli ortaklarımızdan biri''» Bakan yazdı, Haluk Levent söyledi» 'Kripto para altın yumurta çiftliği olabilir'» Erdoğan'ın çağrısına destek geldi» Türk-İş asgari ücret için bin 893 lira talep etti» Güneş Sistemi'nin benzeri bulundu» 6 ülkede üretiyor 96 ülkeye ihraç ediyor» İBB 2018'de zam yapmayacak!» Doğubayazıt hizmete doymuyor» ''Cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi''» Filistin TİKA’yla kalkınıyor» Milli gelir ilk defa 3 trilyon lirayı aşacak» '' Suriyelilerin 976 bini okul çağındaki çocuklar''» Protez merkezi Suriyelilere umut oluyor» Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti» AnadoluJet dönüm noktasında» Filistinli çocuklar suistimallere maruz kalıyor» Hak-İş'ten Kudüs mitingine davet» 'Antep katmeri'ne de tescil geldi» Tarihi ev şeklinde otobüs durağı» Milli güreşçiye Ertuğrul'dan teklif» 'Cenevre süreci büyük tehlikede'» TİKA'dan eğitim hamlesi» 'Mukaddes Emanetler depoda değil'» Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması» Suudi Arabistan'a atılan füzeler İran malı!» ''Bor konusunda büyük sürpriz 2018'de''» Enerji sektöründe kasımda 86 şirket kuruldu» Dolar haftanın son gününe düşüşle başladı » FBI Türkiye'den gidecek» Kadınlara aylık 400 TL çocuk desteği» İşsizlik eylül ayında yüzde 10.6 oldu» ABD'deki Atilla davasında duruşma erken bitirildi» Albayrak: Bundan böyle Türk bayraklı gemilerimizle dolaşacağız!» ASELSAN 10'da 1 fiyatına üretecek!» Başbakan Yardımcısı Şimşek Çin'de» Ava giderken avlandılar!» AB liderlerinden Kudüs kararı» İstihdam teşviklerinin detayları belli oldu» Hükümetten bedelli askerlik açıklaması» ''Vicdanınızı kimseye kiraya vermeyin''» Havacılıkta uzman gençler yetişecek» TAIS'in hedefi uluslararası pazarlar» Okul sütü ihalesi yapıldı
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 9 °C
İzmir
12 / 18 °C
Antalya
10 / 20 °C
Adana
8 / 20 °C
Konya
0 / 10 °C