İstanbul 26°C
21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milletvekili Öztürk: Bursa’ya Üç Üniversite Yetmez
20 Eylül 2013 Cuma 13:33

Milletvekili Öztürk: Bursa’ya Üç Üniversite Yetmez

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa’ya üç üniversitenin yetmeyeceğini söyledi.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa’ya üç üniversitenin yetmeyeceğini söyledi.

Öztürk, Bursa Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri’yi ziyaret etti. Bursa’ya son beş yılda iki yeni üniversite kurulduğunu belirten Öztürk, bu sayının yeterli olmadığını, Bursa’nın daha fazla üniversiteye ihtiyacı olduğunu belirtti. Tarihi, kültürel, ekonomik ve sosyal birikiminden dolayı Bursa’nın çok daha fazla üniversiteyi kaldırabileceğini kaydeden Öztürk, şunları dile getirdi: "Uludağ, Bursa Teknik Üniversitesi ve Orhangazi Üniversitesi kentimiz için önemli bir değer kaynağı. Bursa birkaç yıl öncesine kadar tek üniversiteye sahipti ancak bizim dönemimizde iki yeni üniversite kuruldu. Fakat biz bunu yeterli görmüyoruz. Bursa’da ekonomik ve sosyal niteliklerinden dolayı özellikle ihtisas üniversiteleri kurulmalı. Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ya da Temel Bilimleri konu alan üniversiteler Bursa’ya çok şey kazandırır. Üniversite-Sanayi işbirliğiyle Bursa’nın ve Türkiye’nin ihtiyacı olan yüksek teknolojiye dayalı sanayi dönüşümünü gerçekleştirebiliriz. Yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkarılabilir. Bunun da hem kentimize hem de ülkemize sağladığı değer büyük olur."

Bursa Orhangazi Üniversitesi’nin kentin ilk vakıf üniversitesi olması açısından önem arz ettiğini söyleyen Öztürk, bu tür adımların atılmasının kentin ve ülkenin kalkınması açısından önemli olduğunu dile getirdi.

Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bursa’ya değer katmak için çabaladıklarını vurguladı. Kuracakları yenilenebilir enerji kaynakları laboratuarı projesinin hayata geçmesi için Milletvekili Öztürk’ten destek isteyen İleri, üniversite yerleşkesi hakkında bilgi verdi.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu» İSPARK’tan Havalimanlarında 1 Saat Ücretsiz Otopark» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı» Galatasaray'da Riva depremi...» Borajet satışından çok kötü kokular geliyor» Denizbank'a şok KKDF cezası» UYP, 424 milyar dolar açık verdi» Moda devi Mexx'i Hollandalı RNF'ye sattı
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
16 / 34 °C
İzmir
22 / 36 °C
Antalya
22 / 36 °C
Adana
24 / 33 °C
Konya
17 / 32 °C