İstanbul 15°C
16 Aralık 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milletvekili Öztürk: Bursa’ya Üç Üniversite Yetmez
20 Eylül 2013 Cuma 13:33

Milletvekili Öztürk: Bursa’ya Üç Üniversite Yetmez

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa’ya üç üniversitenin yetmeyeceğini söyledi.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa’ya üç üniversitenin yetmeyeceğini söyledi.

Öztürk, Bursa Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri’yi ziyaret etti. Bursa’ya son beş yılda iki yeni üniversite kurulduğunu belirten Öztürk, bu sayının yeterli olmadığını, Bursa’nın daha fazla üniversiteye ihtiyacı olduğunu belirtti. Tarihi, kültürel, ekonomik ve sosyal birikiminden dolayı Bursa’nın çok daha fazla üniversiteyi kaldırabileceğini kaydeden Öztürk, şunları dile getirdi: "Uludağ, Bursa Teknik Üniversitesi ve Orhangazi Üniversitesi kentimiz için önemli bir değer kaynağı. Bursa birkaç yıl öncesine kadar tek üniversiteye sahipti ancak bizim dönemimizde iki yeni üniversite kuruldu. Fakat biz bunu yeterli görmüyoruz. Bursa’da ekonomik ve sosyal niteliklerinden dolayı özellikle ihtisas üniversiteleri kurulmalı. Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ya da Temel Bilimleri konu alan üniversiteler Bursa’ya çok şey kazandırır. Üniversite-Sanayi işbirliğiyle Bursa’nın ve Türkiye’nin ihtiyacı olan yüksek teknolojiye dayalı sanayi dönüşümünü gerçekleştirebiliriz. Yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkarılabilir. Bunun da hem kentimize hem de ülkemize sağladığı değer büyük olur."

Bursa Orhangazi Üniversitesi’nin kentin ilk vakıf üniversitesi olması açısından önem arz ettiğini söyleyen Öztürk, bu tür adımların atılmasının kentin ve ülkenin kalkınması açısından önemli olduğunu dile getirdi.

Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bursa’ya değer katmak için çabaladıklarını vurguladı. Kuracakları yenilenebilir enerji kaynakları laboratuarı projesinin hayata geçmesi için Milletvekili Öztürk’ten destek isteyen İleri, üniversite yerleşkesi hakkında bilgi verdi.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Kalın: ''Kudüs satılık değildir!''» Refah Sınır Kapısı 4 günlüğüne açıldı» 70 milyar liralık teşvik» ABD, Suriye'de yeni ordu kuruyor!» Fitch'ten Merkez Bankası yorumu» Doğru nefes şiddetin ilacı» Türkiye'den 21 milyar dolarlık yardım» Eski yüksek yargıçlar hesap veriyor» Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu» Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvuru süresi uzatıldı» Trump'tan 'yeşil kart' çağrısı» Irak'ta Sistani'den Haşdi Şabi açıklaması» Amazon, İtalya’ya 100 milyon avro ödeyecek» İstihdama en büyük katkı hizmetten gelecek» Bu hafta en çok kazandıran altın oldu» ''Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş'tir''» 'Mescid-i Aksa'da buluşacağız'» Zeybekci'den KDV açıklaması» S&P'nin Türkiye takvimi belli oldu» 'Mühendisten fazla kazanan ustabaşı var'» ''Kart puanlarını harcamayı unutmayın! ''» Albayrak'tan, CHP'li Özel'e 15 Temmuz cevabı» Başbakan Yıldırım Bangladeş'e gidecek» Mattis: Myanmar'da olanlar ürkütücü» Gül'den ABD'li mevkidaşına: "Dava hukuki değildir"» Çipras'tan müftü açıklaması» ''Bu toprak bizim, teslim etmeyeceğiz''» 39 terörist etkisiz hale getirildi» Hulisi Akar, Rus mevkidaşıyla görüştü» Erdoğan: Kudüs giderse Mekke'yi de kaybederiz» FETÖ şüphelileri Yunanistan sınırında yakalandı» Nargile bir ülkede daha yasaklandı» Erdoğan, metro açılışında konuştu» Çin'den, Ziraat'a 600 milyon dolarlık kaynak» Emekli eşeklere için tören» Erdoğan: Kudüs için BM'de girişimler başlatıyoruz» Şimşek: ''Çin en önemli ortaklarımızdan biri''» Bakan yazdı, Haluk Levent söyledi» 'Kripto para altın yumurta çiftliği olabilir'» Erdoğan'ın çağrısına destek geldi» Türk-İş asgari ücret için bin 893 lira talep etti» Güneş Sistemi'nin benzeri bulundu» 6 ülkede üretiyor 96 ülkeye ihraç ediyor» İBB 2018'de zam yapmayacak!» Doğubayazıt hizmete doymuyor» ''Cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi''» Filistin TİKA’yla kalkınıyor» Milli gelir ilk defa 3 trilyon lirayı aşacak» '' Suriyelilerin 976 bini okul çağındaki çocuklar''» Protez merkezi Suriyelilere umut oluyor
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 12 °C
İzmir
13 / 19 °C
Antalya
12 / 18 °C
Adana
12 / 18 °C
Konya
4 / 13 °C