İstanbul 24°C
25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oda İhbar Etti, Polis Sahte Plakalı Korsan Servisi Yakaladı
20 Eylül 2013 Cuma 10:18

Oda İhbar Etti, Polis Sahte Plakalı Korsan Servisi Yakaladı

Bursa’da, başka bir araca ait 'S' servis plakasının taklidini kullanan araç yakalandı.

Bursa’da, başka bir araca ait 'S' servis plakasının taklidini kullanan araç yakalandı. Sahte plakalı aracın, diğer orijinal plakanın takılı olduğu aracın tip, model ve rengine uyumlu olması dikkat çekti. Sahte plakalı servis aracının bir fabrika personelini taşıdığını belirten Bursa Servis Araçları Oda Başkanı Sadi Aydın, "Bu korsan ve sahte plakalı araçta personel hiçbir şeyden habersiz yolculuk yapıyordu. Can güvenliği bakımından daha vahim sonuçlar doğmadan, güvenlikleri temin edilmiş oldu." dedi.

Bursa Servis Araçları Odası yöneticileri, korsan plakalı araçlar ve kaçak servis kontrollerine ağırlık verdi. Bursa merkezde faaliyet gösteren bir fabrikanın personel servisini yapan 16 S 1374 plakalı araç yakın takibe alındı. Bir başka araca ait ‘S’ plakanın sahtesi basılarak, aynı tip, renk ve markadaki bu aracın üzerine takılı olduğunu tespit etti. Bunun üzerine oda yöneticileri, konuyu Bursa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bildirdi. Harekete geçen trafik polisleri, Osmangazi ilçesi Beşyol Kavşağı’nda sahte plakalı servis aracını durdurdu. Yapılan inceleme sonucunda sahte plakalı olduğu anlaşılan araca adli ve idari işlem yapıldı.

"ÇOCUKLARINIZI KORSAN SERVİS ARAÇLARINA TESLİM ETMEYİN"

Bursa Servis Araçları Oda Başkanı Sadi Aydın, ihbarları üzerine Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin, okulların açıldığı Eylül ayı içerisinde 22 korsan servis aracına 2918 Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerinden yasal işlem yaptığını açıkladı. Aydın, korsan ve sahte plakalı araçta hiçbir şeyden habersiz yolculuk yapan personelin can güvenliği bakımından daha vahim sonuçlar doğurmadan, güvenliklerinin temin edilmesi gerektiğini söyledi. Aydın, iş dünyası ve eğitim kurumlarının taşıma işini verecekleri firmaların sunmuş olduğu ihale dosyalarında mutlaka servis araçlarının Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden alınmış çalışma ruhsatları olup olmadığı konusunda daha duyarlı olmaları gerektiğini kaydetti.

Oda Başkanı Sadi Aydın şunları söyledi: "Zaman zaman dosyalardaki belgelerle hizmet aldıkları araçların bilgilerinin uyuşup uyuşmadığı kontrol edilerek, kendileri, sorumluluğunu taşıdığı personel ve öğrencileri ve kamuoyu adına önemli görev ifa etmiş olacaklardır. Bu gibi sahte ve korsan servis araçlarına fırsat verilmemiş olacaktır. Bir başka konu ise yapılan yönetmelik değişikliği ile taşınacak toplam öğrenci sayısının 3’te 1 oranında özmal şartı olması gerekmektedir. Eğitim kurumlarımız ihale aşamasında taşıyıcı firmaların taşınacak toplam öğrenci sayısının 3/1 oranında öz malı olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir." CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
14 / 27 °C
İzmir
13 / 29 °C
Antalya
20 / 30 °C
Adana
19 / 33 °C
Konya
14 / 27 °C