İstanbul 16°C
18 Kasım 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖĞRETMENLERİ ATAYIN
21 Eylül 2011 Çarşamba 15:55

ÖĞRETMENLERİ ATAYIN

HASPARTİ Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan, "Öğretmenler ocak’a kadar atanmazsa miting yaparız" dedi.

Halkın Sesi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan, seçim öncesinde 30 bin öğretmen ataması yapıp seçim sonrasında atamaları durdurmanın 1970’lerin ‘tencere – kapak’ taktiği olduğunu dile getirerek Başbakan’a seslendi: “Başbakan Erdoğan’ın adalet ve insaf damarına hitapla diyorum ki, bakanlarınızın bu vurdumduymazlığına engel olun, atamaları yapın.”

Halkın Sesi Partisi (Has Parti) Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan’ın ataması yapılmayan öğretmenlerle ilgili açıklama yaptı.

Özrünüz kabul değil, atamaları yapın!

Açıklamasında “Ataması bir türlü gerçekleştirilmeyen öğretmenler konusu ülkemizin ciddi sorunu haline gelmiştir. Onlar artık “atanamayan öğretmenler” değil bilakis “Atanmayan öğretmenler”dir” diyen Erdoğan,  “Atanmayan Öğretmenlerimiz, kötü muamele ile karşı karşıyadır. Liseyi bitir, 2–3 sene dershaneye git, 4–5 sene üniversite oku, mezun ol, sonra tekrar KPPS için 1–2 sene daha dershaneye git, sonra sınava gir. Sonra bekle. Yıllarca beklemeye devam et. Bu kabul edilebilir insani bir durum değildir” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti: “2011 KPSS Eğitim Bilimleri sınavına 200 binden fazla öğretmen adayımız girmiş. Bu kadar genci mutsuz, işsiz, ümitsiz bırakma hakkımız olamaz. O kadar okulu da öğretmensiz bırakamayız. Atamalar bir an önce yapılmalıdır. Has Parti olarak, Milli Eğitim Eski Bakanı Sayın ÇUBUKÇU’nun verdiği “55 bin yeni kadro” sözünün tutulmasını istiyoruz. Yeni Bakanın atanmayan öğretmenlerden özür dilemesini de tuhaf bir davranış olarak ilan ediyoruz. Bakan DİNÇER’e çağrımız şudur: Özrünüz kabul değil, atamaları yapın!”

 

Bu kadar öğretmen açığı ile EĞİTİM olmaz

Erdoğan, “Okul var, öğretmen yok! Öğrenci var, öğretmen yok! Öğretmen var, atama yok! Farklı rakamlar var ama en az 150 bin öğretmen açığımızın olduğunu biliyoruz. Bu rakamı 300 bine kadar çıkaranlar da var. Bu kadar öğretmen açığı ile eğitim olmaz. Atamalar bir an önce yapılmalıdır. Yılbaşına kadar makul sayıda öğretmen ataması yapılmazsa Has Parti olarak konunun peşini bırakmayacağız ve bu konulardaki protestolara, taleplere aracılık edeceğiz, gerekirse miting yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

Seçim öncesi 30 bin atama: Tencere – Kapak siyaseti

Verilen sözlerin tutulmamasını eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Seçimden önce 30 bin öğretmen ataması yapıp seçimden sonra “kim demiş, haberimiz yok, kusura bakmayın” açıklaması yapmak klasik tencere – kapak siyasetidir. Bu ülkede bir zamanlar bazı siyasetçiler seçimden önce tencere kapağı verirlerdi. Oy gelirse de tencereyi verirlerdi.

Başbakan Erdoğan’ın adalet ve insaf damarına hitapla diyorum ki, bakanlarınızın bu vurdumduymazlığına engel olun, atamaları yapın.

Sayın Başbakan, size yıllar önceki sözünüzü hatırlatmak istiyoruz. Şöyle demiştiniz: "Şu sisteme bakın hele, ülkede 72 bin öğretmen açığı var, sen sınavla öğretmen seçiyorsun. Hangi akla hizmet ediyorsunuz? Bırak da öğretmenlerimiz okul seçsin, göreve başlasın. Önüne niye engel koyuyorsun? İnşallah biz hükümetimizi kurduğumuzda, bütün öğretmenlerimizi göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz." (R. Tayyip Erdoğan, İzmit Merkez mitingi – 2002)

 

YORUMLAR
El insaf
Atnmyn örtmnlr
Biz öğretmenlerden daha ne tür bir yeterlik imtihinına tabi tutulmamız bekleniyor. Verilen sözler bir yana uygulanan politika yıllardan öğretmenlerin istihdam edilemesine neden oluyor. Yıllar yılı okumanın bedeli olarak işsizliğe mi makum edilmemiz gerekiyor.

Bu sorunun şimdi geçiştirilmesi. Gelecekte daha büyük sosyal sorunlara neden olacağı aşikar.

Bir an evvel birşeyler yapılmasını telep ediyoruz.
21 Eylül 2011 Çarşamba 19:52
Ne olur çözün
fizikci
Yardım edinnnnnnnnn fizik öğretmeniyim çok zor günler geçiriyorum atanamadım Antalyada ki intihar eden fizikci kız gibi olacam,bunalıma girdim ilaç kullanıyorum.Bizlerin ne olur yanın da olun hayallerin ölürse öldün demektir.Hayal kurmak umutlanmak istiyorum lütfen çözülsün bu sorunlar lütfen,arkamızdan gelecek genç öğretmen arkadaşlarım hiç değilse rahat etsin.
21 Eylül 2011 Çarşamba 17:00
» "Cep Herkülü" hayatını kaybetti» '' HAK'' kanunu yürürlüğe girdi» Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uzun uçuş müjdesi» Kar yağışı pazartesi başlıyor» İkinci elde "kilometre" oyununa son» "Altını yastık altına girmeden topluyoruz"» Yapı denetim firmalarına ceza yağdı» ABD neyin peşinde?» Resmen açıklandı: "DEAŞ bitti!"» 11 milyar TL cebimizde kalacak» Cezaevinde Milli Tüfeğe parça üretimi» Merkez Bankasından flaş hamle» ''2019’a hep beraber inşallah farklı yürüyeceğiz''» Rusya'dan kritik'Türkiye' çağrısı» DEAŞ’a silahlar hangi ülkelerden gidiyor?» Türkiye İngiliz gemisine talip» Darbeciler birbirine düştü» Parayı veren serbest kalacak» Akıncı Üssü davasında şok karar» Ankara'daki ittifak senaryoları» Madenlerde yeni dönem» Bank Asya hakkında flaş karar» Moody's'ten önemli açıklama» Dijitalleşmenin yolu insandan geçiyor!» Türkiye’nin gücü NATO’ya özür diletti» TİKA'dan Kırgızistan'a destek» Ekonomi Bakanlığından ithalata neşter» Silikon Vadisine Rusya'dan rakip geliyor » BURULAŞ, Deniz Uçağı Bilet Satışlarını Durdurdu» TMSF el koymuştu şimdi satışta » Modern finans yaklaşımına bir alternatif» Katar'la tarihi anlaşma » FETÖ sanıklardan mahkemede skandal not » 2 milyar TL’lik yatırımla GOP'ta yükselecek» ABD'den Türkiye'ye 'S-400' tehdidi!» 3 yıldır durmadan kazandırıyor» Bankalardan satılık 10 bin konut! » 70 yıllık efsane marka icradan satılacak» Schumacher'in aracı rekor fiyata satıldı» Yeryüzü Doktorları'ndan Yemen'e destek » 'Türkiye bize babamız gibi davrandı'» NATO'dan özür geldi» THY, gayrimenkul yatırım şirketi kurdu» Bakan'dan 3. havalimanı açıklaması» Dünyada ilk ve tek Türkiye kullandı» Sarraf davasında yeni tape iddiası! Kim dinledi?» Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Almanya’da» MEB'den öğrencileri teknolojiyle buluşturan zirve» Ar-Ge'de 25 milyar dolar» Yunanistan'ı vuran hava İstanbul'a geliyor
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 17 °C
İzmir
11 / 19 °C
Antalya
10 / 24 °C
Adana
15 / 26 °C
Konya
2 / 15 °C